Öğrenci ve Öğretim Elemanlarından kültür gezisi

Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü öğrenci ve öğretim elemanları Balkan Ülkelerinde kültür gezisinde bulundu.

830
Öğrenci ve Öğretim Elemanlarından kültür gezisi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Coğrafya, Sosyal Bilgiler ve Türkçe Eğitimi anabilim dallarından bir grup öğrenci (lisans ve lisansüstü) ve öğretim elemanı Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan’ı kapsayan kültür gezisinde bulundu. Adı geçen ülkelerin doğal, beşeri ve ekonomik çevrelerine ilişkin yerinde değerlendirilmelerde bulunularak, öğrencilerin Balkan Coğrafyasına ilişkin yeni kazanımlar elde etmeleri sağlandı.
 
Kültür gezisine; gezi koordinatörü Doç. Dr. Rüştü Ilgar’ın yanı sıra, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Okan Yaşar, Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Hayri Çamurcu,  Yrd. Doç. Dr. Oya Erenoğlu ve Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Funda Örge Yaşar katıldı. Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanları ve öğrencileri 2011 yılında Midilli Adası (Yunanistan) ve 2016 yılında da Balkan ülkelerinden Yunanistan, Makedonya ve Kosova’ya kültür gezisinde bulunmuştu. Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü öğrencilerinin bilgi ve görgülerini arttırmaya yönelik, çevre ülkelere araştırma-inceleme gezilerine devam edileceği belirtildi.
 


Kaynak: Haber Merkezi

Etiketler; #çomü
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.