Relax Gayrimenkul’den eğitime tam destek

Çanakkale’nin parlayan Gayri Menkul firması Relax Gayrimenkul ve Yönetim Danışmanlığı Brokerleri Seyhan Seyhan ve Bülent Kumaş, “Bu günün gençleri yarının liderleri” projesine destek vererek eğitim seferberliği başlattılar.

955
Relax Gayrimenkul’den eğitime tam destek


Çanakkale’nin parlayan Gayri Menkul firması Relax Gayrimenkul ve Yönetim Danışmanlığı Brokerleri Seyhan Seyhan ve Bülent Kumaş, TÜMEMDER, Tüm İş Sendikası Çanakkale Şubesi, Anadolu Basın Birliği, Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti ev 7 STK ile “BU GÜNÜN GENÇLERİ YARININ LİDERLERİ” projesine destek vererek, eğitim seferberliği başlattılar.
Konuya ilişkin bir açıklama yapan Seyhan Seyhan ve Bülent Kumaş “Bu ülkenin bir değeri olarak geleceğimiz olan gençlerimizin eğitim hayatlarında bizlerinde payının olması yolunda her konuda sonuna kadar desteğimiz tamdır ve her zaman olacaktır” dedi.
Projenin içeriği kapsamında Eğitim Konfederasyonu Başkanı Doç. Dr. Ali İlseven bir basın açıklaması yayınladı;

                                                                          ÜLKE EKONOMİSİNE VE GELECEĞİNE YÖN VEREN PROJE


                                                                “BU GÜNÜN GENÇLERİ YARININ LİDERLERİ”
            Meslek Yüksekokulunda okuyan gençlerimizin, sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda ülkesine sadık, milli ruh bilincine sahip, müteşebbis olarak yetişmelerini sağlayacak en önemlisi ekonomiyi büyütecek bir proje. 2012 yılında hazırlanan, aynı zamanda marka patentinin alındığı “Bu Günün Gençleri Yarının Liderleri” Projesi ile meslek yüksekokulunda eğitim gören öğrencilerin mezun olduktan sonra ülkesine değer katmalarını sağlamıştır.
            Bu zamana kadar Ülkesine, sosyal sorumluluk adına birçok proje üreten ve uygulayan Türkiye’yi baştan başa eğitim misyonu ile dört defa turlayan, Federasyonlar Birliği ve Eğitim Konfederasyonu başkanı sn. Doç. Dr. Ali İLSEVEN, Anadolu kültürü temelinde bulunan Ahilik felsefesini yeniden canlandıracak ve 1 milyon öğrencinin yararlanmasını sağlayacak büyük bir projeyi hayata geçiriyor.
            Uzun yıllar süren, işletmeler ve kurumlardaki insan kaynakları konusunda yapılan fizibilite çalışmalarının ardından bu proje ile; sanayi kuruluşlarının, kapasite artırımları, verimlilik, kalifiye personel ve en önemlisi her çalışanın lider yönetici vasfı kazandırılacaktır. Kurum aidiyeti ve bilinci arttırılarak, çalışan personel kendini kurumun bir çalışanı olarak değil “sahibi” gibi görmesiyle stratejik yönetim zafiyetleri ortadan kalkacaktır.
            Proje kapsamında verilecek eğitimler, Türkiye genelinde, alanlarında ihtisas sahibi 1.000 kişilik uzman eğitmen kadromuz tarafından verilecek olup, kalite yönetim sistemleri ve kişisel gelişim eğitimlerini kapsayacaktır. İşletmeler için, eğitimleri alan öğrenciler kalite yönetim sistemlerini hiçbir desteğe ihtiyaç duymadan kurarak tasarruf ve verimlilik adına büyük katkı sağlayacaklarıdır. Liderlik vasıfları ve motivasyonları artan öğrenciler çalışma hayatlarında kurum aidiyeti bilinci ile “sorun değil çözüm” üreten bireyler haline gelecektir.
            Sn. Cumhurbaşkanımızın her daim dediği gibi “oturarak değil, üreterek çalışacağız.”
            Ülke geleceğimize yön verecek bu proje irili ufaklı tüm işletmeleri ve kurum-kuruluşları kapsamaktadır. Hatta bizleri duygulandıran ve heyecanlandıran bugün aramızda bulunan küçük esnaf diye nitelendirdiğimiz lakin zengin gönlüyle, işletme sahibi Kadir KASAPOĞLU; ülkeme bırakacağım güzel bir miras olarak nitelendirdiği projeye 10 öğrenci ile destek vermiştir. Teşekkür ederiz.
Gelin hep birlikte Ülke vizyonumuzu genişletelim. Yarınlar sizden bahsetsin. Bir kereye mahsus olsa bile gelin elimizi taşın altına koyalım. Eğitime katkıyı parasal burs değil, öğrenciye hayatı boyunca ihtiyacı olan bilgiyi verelim. Onlara “balık yemeği değil, balık tutmayı öğretelim.” İşsizlik sorununu ortadan kaldıralım.
            Türkiye’nin Dinamiği; “Bu Günün Gençleri Yarının Liderleri”
 
Doç. Dr. Ali İLSEVEN
 
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.