İŞKUR’la hayallerine kavuşan engelli çiftçiler, buzağı ve kuzularını yetiştirmeye başladılar

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Biga İŞKUR Hizmet merkezi yetkilileri, hazırladıkları projeleriyle İŞKUR’dan engelli hibe desteği alan ve çiftliklerinde üretime başlayan Engelli Hüseyin Çakıcı ve Tamer Tosun’u ziyaret ettiler.

444
İŞKUR’la hayallerine kavuşan engelli çiftçiler, buzağı ve kuzularını yetiştirmeye başladılar

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Biga İŞKUR Hizmet merkezi yetkilileri, hazırladıkları projeleriyle İŞKUR’dan engelli hibe desteği alan ve çiftliklerinde üretime başlayan Engelli Hüseyin Çakıcı ve Tamer Tosun’u ziyaret ettiler. Ziyarette Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz ve Biga Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Uzuner çiftçi Hüseyin Çakıcı’nın Gümüşçay Beldesindeki,  Tamer Tosun’un ise Biga ilçesine bağlı Tokatkırı köyündeki çiftliklerinde bir araya geldiler.
 
Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarını kullanmaya yetkili komisyon tarafından her yıl 2 dönemde verilen proje destekleri kapsamında destekten yararlanmaya hak kazanan engelli Tamer Tosun İŞKUR’dan aldığı hibe desteği ile 4 büyükbaş hayvanla; Hüseyin Çakıcı ise aynı destek kapsamında 20 merinos koyun, 1 merinos koçla başlangıç yaptılar. Çiftçiler artık 2021’de doğumlarla birlikte hayvan sayılarını arttırmaya başladılar.
 
Engelli vatandaşların kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim ve rehabilitasyonlarına, işe ve iş yerine uyum sağlamalarına ve istihdamlarına yardımcı olma amacıyla verilen desteğe başvuran Tamer Tosun’a Çanakkale İŞKUR tarafından 4 büyükbaş hayvan alımı desteği ve kuruluş giderleri desteği; Hüseyin Çakıcı ise aynı proje kapsamında 20 merinos koyun, 1 merinos koç, 3 metre yemlik ve kuruluş giderleri olmak hibe desteği verildi.
 
Yeni proje desteklerine başvurmayı düşünen Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlara çağrıda bulunan Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu il Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz; proje desteklerine başvuruların duyurulduğunda Çanakkale kamuoyunu bilgilendirdiklerini, vatandaşların yerel medya kaynaklarından, Çanakkale İŞKUR sosyal medya hesapları ile internet sitesi veya telefonla arayarak bilgi alabileceklerini belirtti. 
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.