32. Vergi Haftası’nda çelenk koyma töreni düzenlendi

Şubat ayının son haftasının Vergi Haftası olması nedeniyle Çanakkale Defterdarlığı Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma töreni düzenledi.

401
32. Vergi Haftası’nda çelenk koyma töreni düzenlendi

Şubat ayının son haftasının Vergi Haftası olması nedeniyle Çanakkale Defterdarlığı Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma töreni düzenledi. Törende konuşma yapan İl Defterdar Vekili Ekici, kamu hizmetlerinin etkin şekilde ilerleyebilmesi için vergi gelirlerinin önemine dikkat çekti.
 
Pandemi dolayısıyla az katılımcı ile gerçekleştirilen tören Atatürk büstüne çelenk koyma ile başladı. Tören, İl Defterdar Vekili Alpay Ekici, kurum müdür ve çalışanları, saygı duruşunda bulunmalarının ardından İstiklal Marşı’nı okumaları ile devam etti.
 
Defterdarlık kurumunun önemine dikkat çekmek için kısa bir konuşma yapan Çanakkale Defterdar Vekili Alpay Ekici, “Ülkemizde vatandaşlarımıza kamu hizmetlerinin seri ve etkin şekilde götürülebilmesi için gerekli finansman kaynağının yaratılmasında vergi gelirlerinin büyük önemi bulunmaktadır. Vergi gelirlerinin artırılmasında kurumların yanı sıra vatandaşlarımızın da desteğine mutlak surette ihtiyaç duyulmaktadır. Vatandaşlarımız alışverişler esnasında vergiler dahil ödeme yaptıkları için harcamalarına ait belgelerini aldıkları takdirde haksız kazancın ve kayıt dışılığın önlenmesine de katkıda bulunacaklardır” dedi.
 
“Ülkemizde 90’lı yıllardan itibaren vergi konusunda bilinç oluşumu gayesiyle her yılın Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır” diyen Ekici, “Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski kontrol altında tutmak amacıyla bu yıl 22 Şubat – 28 Şubat tarihleri arasında kutlanacak olan 32. Vergi Haftası Atatürk Anıtına çelenk konulması
ile sınırlı tutulmuştur” açıklamasını yaptı.
 
ADALET, TARAFSIZLIK, ÇÖZÜM ODAKLILIK
Ekici, konuşmasının sonunda şunları belirtti: “Çanakkale Defterdarlığı olarak Vergi Daireleri ile Malmüdürlükleri verginin zamanında ve en kolay şekilde ödenmesi için adalet, tarafsızlık, çözüm odaklılık, güvenilirlik ve sürekli gelişim ilkelerine bağlı olarak çalışmalara devam etmektedir. Bu bağlamda, vergisini ödeyerek ülkemizin gelişip kalkınmasına katkı sağlayan mükelleflerimiz başta olmak üzere Çanakkale’mizin vergi haftasını kutlar, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.”
 
Sevi Gözay UĞURLU

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.