Vali Aktaş denize açıldı, balıkçılarla birlikte ağ çekti (VİDEO)

Çanakkale’de göreve başladığından bu yana kentin her kesimiyle ilgilenen ve basmadık yer bırakmayan Vali İlhami Aktaş, yaptıklarıyla adeta ezber bozuyor. Son olarak gırgır teknesiyle denize açılan Vali Aktaş, balık avına katılarak balıkçılarla birlikte ağ çekti.

1073
Vali Aktaş denize açıldı, balıkçılarla birlikte ağ çekti (VİDEO)
VİDEO HABER

Çanakkale’de göreve başladığından bu yana kentin her kesimiyle ilgilenen ve basmadık yer bırakmayan Vali İlhami Aktaş, yaptıklarıyla adeta ezber bozuyor. Son olarak gırgır teknesiyle denize açılan Vali Aktaş, balık avına katılarak balıkçılarla birlikte ağ çekti.

Nevşehir Valisi iken 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çanakkale Valiliğine atanan Vali İlhami Aktaş, 17 Haziran’da başladığı mesaisinin ardından üç ay gibi kısa süre geçmesine rağmen Çanakkale’de etkisini hissettirdi. Kamu kurumlarından özel şirketlere, sanayicisinden esnafına kurduğu temaslarla kentin sorunlarıyla yakından ilgilenen ve çözüm yolları için gerekli çalışmaları gerçekleştiren Aktaş, alışılagelmiş vali profili dışında çok farklı bir devlet adamı karakteri örneği de çiziyor. Makamında kalmak yerine, sık sık köy ziyaretleri gerçekleştiren, evlere konuk olan, her an kentin bir sokağında karşılaşabileceğiniz, tarlada çiftçiyle mahsul toplayan Vali Aktaş son olarak denize açılarak balık avına katıldı.

1 Eylül’de başlayan sezonu ile ilgili bilgiler alarak, balıkçıların istek ve taleplerini dinleyen Vali Aktaş, gırgır avı operasyonunu yakından izledi. 30 tayfanın deniden kaldırmaya çalıştığı ağlara el atarak, balıkçılarla birlikte ağ çekti. Balıkçılardan denizleri korumalarını, denizlerdeki bereketin arttırılması için kurallara ve yasaklara uyulması gerektiğine dikkat çeken Aktaş, yakalanan balıkları da elleriyle inceledi.

KURALLARA VE YASAKLARA UYULMASI GEREK
 
Vali İlhami Aktaş, Kumkale Balıkçı Barınağı Limanında demirli bulunan 30 metre uzunluğundaki ‘Çalı Balıkçılık’ isimli gırgır teknesiyle Ege Denizi'ne açılarak balık avına katıldı. Programda Vali Aktaş’ın yanı sıra; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Ercan Organ, Çanakkale Liman Başkanı İsmail Gümüş, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Seydi Ali Doyuk da yer aldı.
 
Gırgırda çalışan 30 tayfa tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, daha sonra geçtiği kaptan köşkünde teknenin kaptanı ve reisleri Nadir Karabiber, Naci Karabiber ve Hasan Karabiber'den devam eden av sezonu ile ilgili bilgiler aldı. Balıkçıların istek ve taleplerini dinleyip balık ve balıkçılık hakkında bilgi alan ve Gırgır av operasyonunu izleyen Vali İlhami Aktaş, balıkçılarla birlikte ağ çekti.
 
Yeni kanun ile beraber denizlerde balıkçılığın daha sürdürülebilir yapıldığını, denetimlerin Bakanlık görevlileri tarafından ara verilmeden devam ettiğini söyleyen Vali İlhami Aktaş,  balıkçılardan denizleri korumalarını, denizlerdeki bereketin arttırılması için kurallara ve yasaklara uyulması gerektiğini vurguladı. Bol ve bereketli balık avının ardından Vali İlhami Aktaş, “Halkımıza taze ve güzel balıkları yedirmek için çalışan tüm balıkçılarımıza tebrik ediyor bol ürünlü ,bereketli  bir sezonun yaşanmasını temenni ediyorum” dedi.
 
 
 
 
 



Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.