ÇOMÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 130 öğrenci mezun oldu

2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemini pandemi sebebiyle online eğitimle tamamlayan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) 2019-2020 dönemi mezunları için uzaktan online mezuniyet töreni düzenlendi.

1152
ÇOMÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 130 öğrenci mezun oldu

2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemini pandemi sebebiyle online eğitimle tamamlayan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) 2019-2020 dönemi mezunları için uzaktan online mezuniyet töreni düzenlendi.
 
Siyasal Bilgiler Fakültesi 2019-2020 dönemi Mezuniyet Töreni, fakültenin web sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınladı. Mezuniyet töreni online yapılmakla birlikte tören eş zamanlı olarak, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde  Fakültenin Cemil Meriç Toplantı Salonunda;  ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, ÇOMÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Teknopark Genel Müdürü ve Fakülte Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Erkan Bil, COMÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü ve Fakülte Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pelin Kanten, fakültenin akademik ve idari personeli ve ayrıca Çanakkale’de bulunan 4. dönem mezun öğrencileri ve öğrenci yakınları katıldı. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 80, İşletme Bölümünden 20 ve İktisat Bölümünden 30 olmak üzere toplam 130 öğrencinin mezun olduğu tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmalarıyla devam etti.
 
“ÇOMÜ’LÜ OLMAK; ÇALIŞKAN, OLGUN, MEDENİ, ÜRETKEN OLMAK DEMEKTİR”
SBF Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, mezuniyette gerçekleştirdiği konuşmasında; “Araştırma üniversitesi olma yolunda hızla yol alan ‘Dünya Kafalı, Türkiye Yürekli Fakülte’ özsözüyle özdeşleşen fakültemizin gelişmesinde önemli, değerli katkıları olan Rektörümüz Prof. Dr. Sedat Murat’a teşekkürlerimi sunarım. Dört bölümde 1775 öğrencisi, %100 dolulukta 410 kontenjanı olan Fakültemiz hem hijyen koşulları hem donanım hem de eğitim ortamı açısından 2022-2021 eğitim-öğretim yılına hazırdır. Öğrenci merkezli ve öğrenci odaklı yükseköğretim anlayışımız; hizmet odaklı yönetim yaklaşımımız; hepsi birbirinden değerli akademik ve idari personelimizle öğrencilerimize Lisans ve Lisansüstü eğitimde kalite konusunda iddialıyız. ÇOMÜ’lü olmak; çalışkan, olgun, medeni, üretken olmak demektir ” dedi.
 
“İNANDIĞI GİBİ YAŞAYAN VE BU İNANÇLA HAREKET EDEN BİREYLER OLUN”
ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak ise konuşmasında şunları ifade etti: “Bugün yeni mezunlarımızı yeni yaşamlarına uğurlamanın heyecanı, telaşı ve memnuniyetini bir arada yaşamaktayız. Yaşamınızın bir dönemini kapatıp yeni bir dönemi açmaktasınız. Çalışkanlığın, dürüstlüğün ve üretkenliğin bir değer olduğunu, zorlukla mücadeleden korkmayan, inandığı gibi yaşayan ve bu inançla hareket eden bireyler olun. Bu çerçevede tüm katılımcılara rektörümüz sayın Prof. Dr. Sedat MURAT adına hayırlı olsun diyorum.”
 
SBF ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü birinci olan Melisa Sumel, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmanın haklı gururu içerisinde olduğunu ifade ederek, “Bundan sonraki yaşamımda okulumda gördüğüm bilgilerin ışığında her zaman elimden geldiğince mesleğimin gerekliliklerini yerine getirmeye çalışacağım, hep daha iyisini yapmaya gayret göstereceğim. Umarım hayallerimi gerçekleştirebilir, hedeflerime layıkıyla ulaşabilirim. Bundan sonraki dönemde de ÇOMÜ ailesi olarak desteklerinizi esirgemeyeceğinizi, hep arkamda olacağınızı bilmenin huzuru içerisinde yoluma devam edeceğim” diyerek emeği geçen tüm hocalarına teşekkür etti.
 
İşletme Bölümü birincisi olan Derya Aydın “Çanakkale 'de okumuş olmak ve sizin gibi değerli insanların hayatıma hatta hayatlarımıza teker teker değmiş olmasından dolayı çok mutlu ve onurluyum. Bugün burada tüm mezunlar adına bu konuşmayı yapıyorum ve bunun içinde ayrıca gurur duyuyorum” diyerek emeği geçen tüm hocalarına teşekkür etti.
 
İktisat Bölümü birincisi olan Mohammad Alfares “Evet, ben bir uluslararası öğrenciyim. Yani bir misafir öğrenciyim. Bu yüzden herkes bir çalışırken ben iki çalışmak zorunda kaldım. Çünkü eğitim hayatıma daha önce hiç aşina olmadığım bir dili öğrenerek başlamıştım. Ardından akademik dilin zorlukları karşıladı beni. Derslerin içeriklerini kavrayabilmek için daha fazla gayret göstermek zorunda kaldığımı fark ettim. Fakat bu beni yıldırmadı. Aksine daha da bilinçli bir şekilde çalışmamı sağladı. Elbette tüm bu zorlukların üstesinden çalışarak ve sınıf arkadaşlarımın yardımlarıyla gelmeyi başardım çok şükür” cümleleriyle duygularını dile getirdi.
 
2019-2020 döneminde ilk mezunlarını veren İşletme Bölümü öğretim üyelerinden; Prof. Dr. Gülten Gümüştekin, Doç. Dr. Pelin Kanten, Doç. Dr. Ali Şahin Örnek ve Dr. Öğr. Üyesi Erkan Bil birer kısa konuşma yaptılar. Dereceye giren öğrencilere Teknopark tarafından hazırlanan hediyeler sunuldu. Fakültenin 2019-2020 mezun öğrencilerine yazdığı mektubu Fakülte Sekreteri Deniz Aydın tarafından okunduktan sonra, online ve sosyal mesafeli mezuniyet töreni temsili kep atma görüntüsü ile sona erdi.


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.