ÇOMÜ, pandemi hastanesi oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, Çanakkale’de Koronairüs (Covid 19) tanılı ya da şüpheli tüm hastaların, ÇOMÜ hastanesinde takip edileceğini söyledi.

634
ÇOMÜ, pandemi hastanesi oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, Çanakkale’de Koronairüs (Covid 19) tanılı ya da şüpheli tüm hastaların, Çan ilçesindekiler hariç ÇOMÜ hastanesinde takip edileceğini söyledi.

‘Covid 19 Günlükleri’ adı altında sosyal medya hesabından takipçilerini sık sık Koronavirüsü (Covid-19) ile ilgili aydınlatan, alınması gereken tedbirler konusunda uyarılar yapan Doç. Dr. Alper Şener, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin ‘Pandemi Hastanesi’ olduğunbu belirterek, hastanın tanı, tedavi, takip sürecinin nasıl işleyeceğini anlattı.

Doç. Dr. Alper Şener yine sosyal medya hesabından yaptığı bilgilendirmede; “Covid 19 tanılı ve/ veya şüpheli tüm hastalar hastanemizde takip edilecek( Çan Hariç). Hastaları acil serviste iki aşamalı triyaj ile kabul edeceğiz. Üç farklı grupta hastanın tanı, tedavi, takip süreci işleyecek. Grup 1; genel durumu iyi, AC tutulumu nispeten az olan, kan oksijen doygunluğu bozulmamış hastalar. Grup 2; genel durumu orta, AC tutulumu belirgin, kan oksijen doygunluğu bozulmaya başlamış hastalar. Grup 3; kritik hasta durumunda olanlar, solunum cihazına bağlı ve/ veya organ yetersizliği oluşmuş hastalar. Ekip olarak hazırız, hedefimiz tek bir hasta kaybı dahi yaşanmaması ve tek bir sağlık çalışanının enfekte olmaması.”
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.