ÇOMÜ Uzaktan Eğitime Geçiyor

Üniversitelerin üç haftalık eğitime ara vermesinin ardından pek çok üniversite uzaktan eğitim kararı aldı.

3163
ÇOMÜ Uzaktan Eğitime Geçiyor

Üniversitelerin üç haftalık eğitime ara vermesinin ardından pek çok üniversite uzaktan eğitim kararı aldı. 

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi de bu doğrultuda bazı kararlar aldı. Üniversitenin yaptığı yazılı açıklama şu şekilde: "Yüksek Öğretim Kurulu’nun 19.03.2020 tarihli yazısı ve 18.03.2020 tarihli Yüksek Öğretim Yürütme Kurulu kararları doğrultusunda, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi ile sınırlı kalmak üzere, yeterli altyapısı olan üniversitelerin Covid-19 salgını geçene kadar “Uzaktan Eğitim” ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edebilecekleri karara bağlanmıştır. 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak, uzaktan eğitim-öğretim için gerekli altyapı imkânlarımız bulunmakta olup, bunun ile ilgili hazırlık ve düzenleme çalışmalarını yürütmekteyiz. Üniversitemiz Senatosunun 20.03.2020 tarihli toplantısında alınan karar gereği 23.03.2020 tarihinden itibaren teorik dersler ve derslerin teorik kısımları asenkron (eş zamanlı olmayan) ve 30.03.2020 tarihinden itibaren ise senkron (eş zamanlı) olarak uzaktan eğitim-öğretim faaliyetlerine başlanacaktır. Bu süreç içerisinde, uzaktan eğitim-öğretim ile yapılamayacak olan uygulama ve benzeri yüz yüze yapılması gereken derslerin, bahar yarıyılının bitiminde yoğunlaştırılmış “Yaz Öğretimi” olarak yapılması planlanmıştır. Her akademik birim, yoğunlaştırılmış “Yaz Öğretimi” ve “Yaz Stajlarını” akademik kurullarında planlayacaklardır. 
Konuyla ilgili tüm detaylar, hem web sayfamız üzerinden hem de ÜBYS üzerinden duyurulacaktır."


Kaynak: Haber Merkezi

Etiketler; #Çomü
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.