Reklam

CHP İl Örgütünden açıklama;  “Ülgür Gökhan’ın Yanındayız”  

Çanakkale CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a karşı başlatılan bir linç kampanyası olduğunu söyleyerek, tüm ilçe başkanları ile birlikte Başkan Gökhan’ın arkasında olduklarını belirttikleri bir basın açıklaması yaptı.

1854
 CHP İl Örgütünden açıklama;  “Ülgür Gökhan’ın Yanındayız”  

İl başkanlığı binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına Çanakkale CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ve yönetim kurulu ile beraber 12 ilçe yönetimi başkanları da katıldı. Başkan Ural, yaptığı açıklamada, “Çanakkale Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan hakkında, hem de 18 Mart Deniz Zaferini kutlamaya ve şehitlerimizi anmaya sayılı günler kala, AKP grup Başkan Vekili ve ilimiz Milletvekili Sayın Bülent Turan, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Sayın Mustafa Varak’ın görsel basın aracılığı ile başlattıkları linç kampanyası nedeni ile İl Başkanlığımızca bir açıklama yapma gereği duyulmuştur. Siyasilerin başlattıkları linç ve kumpas kampanyalarının yanında görsel basın ve sosyal medya üzerinden de provokasyonlar yaratılarak Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan hiç hak etmediği bir saldırı ile karşı karşıya kalmıştır” dedi.
 
“ALGI OPERASYONUNU DEVREYE SOKTULAR”
Ural, “Belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan 5 Mart 2020 tarihinde Çanakkale Belediye Meclisinde, hepimizin yüreğini yakan İdlib’te şehit olan 37 askerimizle ilgili yapmış olduğu konuşmada; yaşanan tüm olumsuzlukların temelinde, AKP’nin uygulamış olduğu yanlış Suriye politikasının olduğunun altını çizmiştir. Güney sınır komşumuz Suriye’nin yangın yerine dönmesinde, ateşe benzin dökenler, milyonlarca insanın gözyaşından sorumlu olanlar, ‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ anlayışıyla, en iyi yaptıkları işi, yine algı operasyonunu devreye soktular.  15 günde Şam’da Emevi Camisinde Cuma Namazı kılma hayali kuranları, emperyalizmin devreye soktuğu Büyük Ortadoğu projesinin eş başkanlığına soyunanları, etnisite ve mezhep ayrımcılığı üzerinden yürütülen vekalet savaşlarının tarafı olanları, kanın, gözyaşının, yurtlarını terk etmek zorunda kalan insanların ve yabancı ülke topraklarında bombalar altında savunmasızca yaşamını yitiren vatan evlatlarının sorumlularını aramak yerine, Sayın Ülgür Gökhan’a saldırmaları en hafif ifadeyle vicdansızlıktır” ifadelerini kullandı.
 
“DAHA ÖNCE DE SÖZLERİ ÇARPITILARAK LİNÇ EDİLMEYE ÇALIŞILDI”
“Sayın Ülgür Gökhan’a yapılan bu saldırı bir ilk değildir” diyen Ural, “Daha önce de sözleri çarpıtılarak linç edilmeye çalışıldı. 18 Mart törenlerinde konuşturulmayan Belediye Başkanımıza, Çanakkale halkı 31 Mart seçimlerinde % 60’ın üzerinde bir oy oranı ile destek vererek gerekli cevabı vermiştir. Sayın Ülgür Gökhan’a, konuşmasını çarpıtarak saldırmaya çalışanlar; Rusya da yapılan görüşmelerde çekilen fotoğrafları incelemelerini ve dış politikada ne durumda olduğumuzu anlamaya çalışmalarını, Soçi ve Astana süreçlerinde (Suriye nin toprak bütünlüğü konusunda ) aynı konuda biri biriyle çelişen açıklamaları yapanları görmelerini,  küresel cinayet uçurumu endeksi listesinde 153 ülke arasında Türkiye’nin 130.sırada olduğunu görmelerini,  ülkemizde her gün artan intihar ve kadın cinayetlerinin nedenlerini araştırmalarını, gazetecilere yargı kanalı ile gözdağı verilerek susturulmaya çalışıldığını görmeye ve anlamaya çalışmalarını öneriyoruz” şeklinde konuştu.
 
“ÜLGÜR GÖKHAN’IN YURTSEVERLİĞİNİ HİÇ KİMSE SORGULAYAMAZ”
Ural, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Emperyalizme karşı tarihimizin en büyük direnişlerinden birinin sergilendiği, Cumhuriyetimizin önsözünün yazıldığı ve şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda Belediye Başkanı olarak görev yapmak Sayın Ülgür Gökhan ve partimiz için büyük bir onurdur. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta barış dünyada barış’ ilkesi ile denge/fren sistemiyle yönetilen dış politikayı ve diplomasiyi rafa kaldıran AKP iktidarı, ülkemizi ve ordumuzu emperyal güçlerin bölgesel hamlelerinin bir aracı haline getirmiş, komşu ülke toprakları ve sınırlarımız radikal dinci ve ayrılıkçı terör örgütlerinin merkezi haline gelmiştir. Bu küresel planların sonuçlarını gencecik fidanlarımız canlarıyla ödemektedir. Bu vicdan azabı ve utançla elleriyle yüzlerini kapatması gerekenler, arsızca Belediye Başkanımıza saldırarak kendi ayıplarını gizlemeye çalışmaktadırlar.
AKP’nin yandaş medyası ve sosyal medya tetikçileri çok iyi bilmelidir ki; Cumhuriyet Halk partililerin ve Sayın Ülgür Gökhan’ın yurtseverliğini hiç kimse sorgulayamaz. Çanakkale halkı, Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı bu topraklarda, sizin bilindik yöntem ve kumpaslarınıza pirim vermez ve yapılan yeni linç girişiminizde halk nezdinde karşılık bulmayacaktır. Biz, CHP İl örgütü olarak 12 ilçe başkanımız ve tüm bileşenlerimiz ile birlikte belediye başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’ın yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna ve basınımıza saygılarımızla bildiriyoruz.”
 
Gizem Tuğçe BAYHAN
 
                                                                                                     
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.