Reklam

ÇTSO bünyesinde dış ticaret destek merkezi kuruluyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) yönetim kurulu, tekstil, teknoloji ve elektronik, doğalgaz tesisatı ve ısı sistemleri, PVC kapı ve pencere imalatı sektörlerinde faaliyet gösteren 6 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek için toplandı.

662
ÇTSO bünyesinde dış ticaret destek merkezi kuruluyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) yönetim kurulu, ağırlıklı olarak tekstil, teknoloji ve elektronik, doğalgaz tesisatı ve ısı sistemleri, PVC kapı ve pencere imalatı sektörlerinde faaliyet gösteren 6 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.
 
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Temiz, Komite Başkan Yardımcısı Erhan Taşkıran, Komite ve Meclis üyeleri Batuhan Eyit ve Kanber Koç, Genel Sekreter Sema Sandal, Meslek Grubu Oda temsilcisi Seçil Uğur ile sektör temsilcileri hazır bulundu.
 
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu toplantıda yaptığı konuşmada; “Odamızın öncelikli hedeflerinden birisi de üyelerimizin dış ticaret potansiyelini arttırmak. Bu amaçla odamız bünyesinde Dış Ticaret Destek Merkezi oluşturarak, üyelerimizi dış ticaret konusunda destekleyici faaliyetler göstermeye başladık. Üyelerimiz artık; alternatif pazar araştırmalarını müşteri istihbarat çalışmalarını, mevcut ve potansiyel müşterileriyle online B2B faaliyetlerini Odamız bünyesinde gerçekleştirebilecek. Bunun için gerekli altyapı çalışmalarımızı yakın bir sürede tamamlamış olacağız. Odamızın Dış Ticaret birimi, ihracat yapan veya yapma potansiyeline sahip tüm üyelerimizi ziyaret ederek, Odamızca yürütülmekte olan UR-GE ve COSME Projeleri, ÇTSO Dış Ticaret Destek Merkezi ile Devlet Desteleri hakkında bilgi verecek. Bu sayede bölgemizin dış ticarette ihtiyaç haritasını ortaya çıkararak, tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda yol haritamızı ve aksiyon planlarımız oluşturacağız” dedi.
 
Başkan Semizoğlu toplantıda, Oda tarafından Mart 2020 ve Nisan 2020 aylarında düzenlenmesi planlanan faaliyetler hakkında da katılımcılara bilgi vererek; “12-14 Mart 2020 tarihinde planladığımız ve KOSGEB Desteği aldığımız Almanya/Hamburg iş gezimiz ziyaret edeceğimiz fuarın ertelenmesi sonucu bu faaliyetimizi şimdilik askıya almak zorunda kaldık. Benzer şekilde Nisan ayı içerisinde gerçekleştirmeyi planladığımız Çanakkale-Yunanistan İş Günü faaliyetimizi ileri bir tarihe erteledik.” diyerek katılım sağlayan sektör temsilcilerine teşekkür etti.
 
Meslek Grubu sektör temsilcileri de Odanın düzenlediği dış ticarete yönelik eğitimlerden büyük fayda sağladıklarını belirterek, Oda bünyesinde kurulan Dış Ticaret Destek biriminin de yerinde bir karar olduğunu ifade ettiler.
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.