Bahçeşehir Koleji’nin bursluluk sınavına yoğun ilgi

“Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır” vizyonuyla yola çıkan Bahçeşehir Koleji ailesinin bir üyesi olmak isteyen öğrenciler Bahçeşehir Koleji bursluluk sınavına yoğun ilgi gösterildi.

1086
Bahçeşehir Koleji’nin bursluluk sınavına yoğun ilgi

“Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır” vizyonuyla yola çıkan Bahçeşehir Koleji ailesinin bir üyesi olmak isteyen öğrenciler Bahçeşehir Koleji bursluluk sınavına yoğun ilgi gösterildi.
  
Türkiye genelindeki 128 kampüste aynı anda gerçekleşen Bahçeşehir Koleji Ortaokul Bursluluk Sınavı Çanakkale kampüste velilerin ve öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
 
185 bin kişi sınava girdi
Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü’nden alınan bilgide, “Türkiye geneli 185 bin öğrenci, eğitimde sürdürülebilir başarısı, yenilikçi eğitim modelleri ile fark yaratan eğitimin parlayan yıldızı Bahçeşehir Kolejinde eğitim görmek için yarıştı. Saat 10.00’da gerçekleşen sınavda Çanakkale Kampüsü 1252 öğrenciyi okulunda misafir etti. Öğrenciler bursluluk sınavında ter dökerken, Çanakkale Kampüs Müdürü Ebru Doğan Bahçeşehir Ortaokul Eğitim Sistemini ve farklılıklarını  Yabancı Diller Zümre Başkanı Remzi Erkan ile Native öğretmeni ,Rehberlik öğretmeni Esra Durmaz , Robotik Kodlama öğretmeni Bülent Öktelik ‘in velilere konferans salonunda gerçekleştirdikleri sunum ile aktardılar.
 
Kampüs Müdürü Ebru Doğan sunumunda, “Öncü eğitim modelleriyle Türkiye’de eğitime olan katkılarını dijital eğitimde de sürdüren Bahçeşehir Koleji bir ilke imza atarak yapay zeka tabanlı kişiye özgü dijital öğrenme platformu Metodbox’ı geliştirdi. Uygulamayı tüm öğrenci ve öğretmenlerinin kullanımına sundu. Öğrenme sürecinin parmak izi kadar özel olduğu inancıyla yıllardır Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM) ile öğrencilerine eksiksiz kazanım olanağı sunan Bahçeşehir Koleji, Metodbox uygulaması ile kişiye özgü öğrenimi geleceğe aktarıyoruz. Ortaokul 5. Sınıf öğrencilerine yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitim programı uygulayan Bahçeşehir Koleji haftalık 22 saat yabancı dil eğitimi vererek fark yaratıyor” dedi.
 
Çanakkale Kampüsü Yabancı Diller Zümre Başkanı Remzi Erkan ortaokul velilerine yönelik yapılan sunumda, yabancı dil eğitiminde hedeflerinin öğrencilere yabancı dili yaşayarak öğretmek, yabancı dilin gerektirdiği dört ana beceriyi (okuma-yazma-dinleme ve konuşma) kazandırmak, öğrencilerin üniversiteye giriş yabancı dil sınavında (LYS- 5) başarılı olmalarını sağlamak, üniversitelerde hazırlık atlama sınavlarında başarılı olabilmeleri için TOEFL ve IELTS gibi sınavlara hazırlamak, ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılı olmalarını sağlamak,
yabancı dilde sunum yapabilmelerini, öğrendikleri yabancı dilleri kullanarak yıl içi ve yıl sonu etkinlikleri yapmalarını sağlamak, yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilerimizin SAT, TOEFL sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olmak olduğunu söyledi.
 
Kampüs Müdürü Ebru Doğan  sınav bitimi yaptığı açıklamada, "Her yıl binlerce öğrenciye başarı bursu veren Bahçeşehir Koleji Ortaokul Bursluluk Sınavı bu yıl da  kampüsümüzde yoğun ilgi ile gerçekleşti. Katılım gösteren öğrencilerimize teşekkür ederiz. Velilerin sınav sonuçlarına 26 Şubatta http://bahcesehie.stoys.co/sonuc adresinden ulaşabilirsiniz.

8. Sınıf ve lise öğrencilerimiz 29 Şubatta Bahçeşehirli olmak için yarışacaklar. Lise öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz” dedi.
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.