CHP’de Güneşhan adaylığını açıkladı! (VİDEO)

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 23 Şubat’ta gerçekleştireceği il kongresi için ilk adaylık açıklaması mevcut İl Başkanı İsmet Güneşhan’dan geldi.

1375
CHP’de Güneşhan adaylığını açıkladı! (VİDEO)
VİDEO HABER


 
Güneşhan, yaptığı açıklamada partililere seslenerek, “Geçmiş iki yılda olduğu gibi önümüzdeki süreçte de iktidarın her türlü baskılarına, tehditlerine ve saldırılarına karşı durarak partime dolayısı ile ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için Çanakkale il başkanlığına bir kez daha adayım” dedi.
 
CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan il başkanlığı seçimleri için adaylığını açıkladı. Güneşhan’ın, parti binası önünde yaptığı açıklamaya destek olmak için Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, ilçe başkanları ve çok sayıda CHP’li üye katıldı.
 
Güneşhan, açıklamasında, “Görev yaptığımız iki yıl içerisinde tüm örgütlerimizle birlikte birçok başarılara imza attık. Öncelikle erken ve baskın seçim olan Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet ittifakı olarak, Cumhur ittifakından çok daha fazla oy alarak, dört milletvekilliğinden iki Milletvekilini CHP olarak biz kazandık. ‘Martın Sonu Bahar’ diyerek yola çıktığımız 31 Mart yerel seçimlerinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de başarılı olduk. 11 Belediye Başkanlığını CHP olarak biz kazandık. Yine 34 Meclis üyeli il Genel Meclisinde, 18 il Genel Meclis üyesi çıkartıp, tarihinde ilk defa çoğunluğu alarak tek başımıza iktidar olduk. Çanakkale’de, Cumhur ittifakına karşı birinci parti olduk. Toplam 440 belediye meclis üyesinin 238 tanesini yine CHP olarak biz kazandık. Tüm bu başarıları örgütlerimizle birlikte çok çalışarak elde ettik. Örgütlerimize ayrı, ayrı, her birine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de yine örgütlerimiz, yerel yönetimlerimiz ve genel merkezimizle, birlik ve beraberlik içerisinde çok daha büyük başarılara imza atarak yerel seçimlerinde elde ettiğimiz başarıyı genel seçimlerinde de göstereceğiz. Böylelikle yerelde olduğu gibi genelde de iktidar olacağız. Önümüzdeki iki yıl içerisinde Millet ittifakı ve demokrasi güçleri ile ilişkilerimizi çok daha geliştirip, güçlendireceğiz. Hep beraber çok daha fazla büyüyeceğiz” diye konuştu.
 
“GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Güneşhan, “Ülkemiz işte ve dışta çok ağır günler yaşıyor. Yarınlarımız, çocuklarımız, halkımız ve cumhuriyetimiz için hep birlikte endişeleniyoruz. Atatürk’ün kurduğu çağdaş, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, temel hak ve özgürlükleri yok eden, kuvvetler ayrılığı ilkesini ve demokrasiyi rafa kaldıran, tek adam rejimi tarafından yok edilmeye çalışılmaktadır. Türkiye nefes alamıyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sık sık söylediği gibi Türkiye yönetilmiyor, savruluyor. Görünen odur ki, önümüzdeki süreç giderek daha da sertleşecektir. Ülke kaynaklarını tüketen iktidar, özellikle emekçi halkımız ve toplumun demokrat kesimleri üzerindeki baskılarını, zorbalıklarını artıracaktır. Buna karşı elimizdeki en büyük güç tüm örgütlerimiz ve demokrasi bileşenleri olacaktır. Geleceğimize sahip çıkmaya, doğa için, çevre için direnmeye devam edeceğiz. Hak, hukuk, adalet mücadelesinden bir adım geri atmayacağız. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden ayrılmayacağız” ifadelerini kullandı.
 
“CUMHURİYET HALK PARTİSİ, TARİHİ BİR SORUMLULUK İLE KARŞI KARŞIYADIR”
“Türkiye bu tabloyu hak etmiyor. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke. Kaynaklar doğru ve yerinde kullanılırsa içinde bulunduğu çıkmazdan çıkmaması için hiç bir neden yoktur” diyen Güneşhan, “Bunun için başta yöneticiler olmak üzere tüm partililerimize büyük görevler düşmektedir. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, tarihi bir sorumluluk ile karşı karşıyadır. Halkın umudu Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet yürüyüşü tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de örgütümüzle, yerel yönetimler ve genel merkezimiz ile birlikte iktidara yürüyüş olarak devam etmektedir.  Bu duygu ve düşüncelerle geçmiş iki yılda olduğu gibi önümüzdeki süreçte de iktidarın her türlü baskılarına, tehditlerine ve saldırılarına karşı durarak partime dolayısı ile ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için, yarına umut taşıyabilmek, geleceği birlikte inşa etmek ve iktidar yoluna bir taş daha koymak için gurur ve onurla yürüttüğüm Çanakkale il başkanlığına bir kez daha adayım. Desteklerinizi bekliyorum. Sözlerime son verirken hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Yolumuz açık olsun” diyerek açıklamasını sonlandırdı.
 
Gizem Tuğçe BAYHAN
 
 
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.