Kimlikli Bebekler Eğitim Girişimi Derneği tanıtımı gerçekleşti

Kimlikli Bebekler Eğitim Girişimi Derneği tanıtım toplantısı geçtiğimiz hafta ÇABAÇAM’da yoğun katılım ile düzenlendi.

358
Kimlikli Bebekler Eğitim Girişimi Derneği tanıtımı gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde hizmet veren ÇOMÜ ÇABA Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi’nde (ÇABAÇAM)’ da düzenlenen tanıtım toplantısına farklı branştan öğretmenler, akademisyenler, öğretmen adayları ve eğitim gönüllülerinin katıldı. Toplantıda katılımcılara Kimlikli Bebekler Yaklaşımı hakkında bilgi vererek, uygulama örnekleri paylaşıldı. Ayrıca derneğin amaçları anlatılarak, gerçekleştirilecek projeler katılımcılar ile paylaşıldı.
 
KİMLİKLİ BEBEKLER YAKLAŞIMI NEDİR?
Kimlikli Bebekler Yaklaşımı, çocukların duygularını ifade edebilmeleri ve anlamaları, farklı kimlik, ırk, cinsiyet, ten rengi ve engele sahip olan bireylere saygı göstererek eşitlik, adalet gibi konularda duyarlı olmalarını sağlarken, önyargı ve ayrımcılıkla mücadele etmeyi hedeflemektedir.  Kimlikli Bebekler Eğitim Girişimi Derneği, bu yaklaşımın bilimsel bir çerçeve içerisinde yaygınlaşarak tanıtılması için uzun yıllardan bu yana çalışmalarını sürdüren Kimlikli Bebekler Yaklaşımı Eğitmen Eğitimcisi aynı zamanda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Aktan Acar önderliğinde Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Maggie Pınar, Okul Öncesi Öğretmenleri V. Dilşad Korkmaz Ersan, Halenur Kuru Şevik ve bir grup Kimlikli Bebekler Uygulayıcısı tarafından Eylül 2019’da kurulmuştur.
 
Gizem Tuğçe BAYHAN
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.