ÇOMÜ’de Turizm Konuşuldu

Çanakkale turizminin masaya yatırıldığı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Jeopolitik Riskler ile Ulusal Güvenlik Bağlamında Tanıtım ve Turizm” paneli yapıldı.

2478
ÇOMÜ’de Turizm Konuşuldu

Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirilen panele  Panele; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Uysal, fakülte dekanları, müdürler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Çanakkale Turizminin konuşulduğu panelde Prof. Dr. Derman Küçükaltan, Turizm Akademisyenleri Derneği Başkanı ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Tuna, Türkiye Turist Rehberleri Birliği Başkanı Suat Tural, Turizm Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ali Can Aksu’nun konuyla ilgili sunum yaptılar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ÇOMÜ tanıtım filminin izlenmesiyle devam eden panelde açılış konuşmalarını Dekan Prof. Dr. Ali Osman Uysal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur yaptı.  Dekan Prof. Dr. Ali Osman Uysal panelistlere ve paneli düzenleyenlere teşekkür ederek, “Türkiye gibi bir coğrafyaya sahipseniz her şey jeopolitik açıdan risk taşır. Turizm de bu risklerden etkileniyor. Panelde 7 başlık altında irdelenecek olan konu derin, uzun ve geniş perspektifli bir konu. Bu panelde tartışılacak konular ve ortaya çıkacak sonuçların turizm alanına, ülkeye katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.
“Turizm Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen panelde sizleri görmekten mutluluk duydum” diyerek başladığı konuşmasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, 1992 yılında kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin geçmişten bugüne çeşitli paneller, kongreler, sempozyumlar, çalıştaylar düzenleyerek bilim dünyasına büyük bir katkı sağladığının altını çizdi ve sözlerine şöyle devam etti: “Her konuşmamızda dile getirdiğimiz gibi çok güzel bir ülkemiz var. Yaz, kış, tarih, kültür turizmi gibi her zenginliğin toplandığı bir coğrafyada yaşıyoruz. Bir yer güzel ise onu da tehdit eden risklerin olması doğal. Bu bağlamda panelde konuşulacak ve tartışılacak konulardan güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum ve panelin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
 
Açılış konuşmalarının ardından moderatörlüğü İzmir Kavram MYO Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan tarafından yapılan panele geçildi.  Prof. Dr. Derman Küçükaltan, Turizm Akademisyenleri Derneği Başkanı ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Tuna, Türkiye Turist Rehberleri Birliği Başkanı Suat Tural, Turizm Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ali Can Aksu’nun konuyla ilgili sunumlarının ardından panel sertifika ve hediye takdimi ile son buldu.
 
Haber Merkezi
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.