“Bunu bize mal edenlere hakkımı helal etmiyorum” (VİDEO)

Ak Parti Genişletilmiş Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın katılımıyla gerçekleşti.  Turan buradaki konuşmasında, “Yeni seçimlerde birinci olmaz, 2 vekil çıkarmazsak vallahi billahi bu işi bırakacağım. Ben ezbere konuşmam. İnanma

2012
“Bunu bize mal edenlere hakkımı helal etmiyorum” (VİDEO)
VİDEO HABER

Ak Parti Genişletilmiş Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın katılımıyla gerçekleşti. Turan buradaki konuşmasında, “Yeni seçimlerde birinci olmaz, 2 vekil çıkarmazsak vallahi billahi bu işi bırakacağım. Ben ezbere konuşmam. İnanmadan konuşmam. Ak Partiden başka bu ülkenin geleceği yok” dedi.
 
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezindeki İbrahim Bodur Salonunda, partinin il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 17 yıldan beri Türkiye’de Ak Parti’nin iktidar olduğunun altını çizdi.
 
Bundan sonra da daha mütevazi ve omuzlarındaki yükün ağırlığını daha fazla bilerek çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Turan, “Bu danışma meclisi herhangi bir danışma meclisi değil. Tekrar ya Allah dediğimiz, besmeleyi çektiğimiz bir danışma meclisi. Biz bu zamana kadar hesap veremediğimiz hiçbir adım atmadık atmayacağız. Hesabımızı sadece milletimize vereceğiz. Kimseden korkmadık korkmayacağız. Yamuk yapan babamın oğlu olsa bu yamuğa izin vermeyeceğim demiştim. Aynı yerdeyim. Bu patiye oy vermiş, bu partide görev yapmış, yetki almış kim varsa gitmesine gönlümüz razı değil, gitmesinler. Yanlış yapmasınlar, doğru yer burası. Sayın Erdoğan gittiğinde, Erdoğan’a benzeyen bir adam gelmez, gelmeyecek. Erdoğan gittiğinde gelecek olan, Erdoğan’ın düşmanı gibi davranan olan siyasilerdir. Bizim insanımız vefa sahibidir, siyasi ahlak sahibidir. Erdoğan’ı göndermek için küçük hesaplara alet olmaz. Şahsi beklentileri, kaprisleri, hataları partiye mal etmez, etmemelidir. Hata yapan kardeşiniz varsa uyarın, yanlış yerdesin deyin. Bu partiye oy vermiş kim varsa, üye olmuş kim varsa dönüp toparlayın. Yeni dönemde tekrar kampanya başlatıyoruz, tekrar üyelerimizi arttırıyoruz. Manşet atıyorlar; ‘Ak Parti bitti’ diye… Ne bitti daha yeni başlıyoruz. Söylemiştim, aday olduğumda uçaktan indiğim zaman; Çanakkale’de birinci olmazsak bu işi bırakacağım demiştim. Bir daha söylüyorum. Yeni seçimlerde birinci olmaz, 2 vekil çıkarmazsak vallahi billahi bu işi bırakacağım. Ben ezbere konuşmam. İnanmadan konuşmam. Ak Partiden başka bu ülkenin geleceği yok” dedi.
     
“ÇANAKKALE’NİN DE TÜRKİYE’NİN DE BİRİNCİ PARTİSİ AK PARTİDİR”
Turan şöyle devam etti; “Al Ak Parti’yi bir tarafa, yok farzet. ‘PYD komşum olsun’ diyenler mi bu ülkeyi yönetecekler. Tezkereye şerefle, gururla evet oyu verdik. Halktan korktuğu için evet deyip, ‘Evet dedi ama, içimiz kan ağlayarak evet dedik’ diyenler mi bu ülkeyi yönetecekler. Temel atmama töreni yapan dangalaklar mı bu ülkeyi yönetecekler. Temel atmama töreni nedir ya! Üç günden beri buralarda temel atıyoruz şerefler onurla. Bu millet izan sahibidir, irfan sahibidir. Kim çalışır, kim çalışmaz, kim üretir kim üretmez bunları iyi bilir. O yüzden bir daha söylüyorum; Çanakkale’nin de Türkiye’nin de birinci partisi Ak Partidir, o kadar.”
 
“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığındaki istifa ile ilgili de konuşan Turan, “İl başkanımızın istifası, kongre sürecinde genel merkezimizin teknik çalışmalarındandır. 8-10 il başkanımız istifa etti. Saygı duyuyoruz, emeği olan kim varsa teşekkür ediyoruz. Gültekin bey kardeşimizle beraber 1 yıldan fazla görev yaptık. Ara dönemde istifa sonrası görev almıştı. Çok kıymetli işler yaptı teşekkür ediyoruz. Ama bunları şahsileştirip de ‘onun adamıydı bunun adamıydı’ tarzı ucuz laflara girmeyin. Hele ki partimizi bırakıp da başka partiye giden il başkanlarımızın niçin bıraktığını isteyen varsa çıkışta özel anlatırım. Bunu bize mal edenlere hakkımı helal etmiyorum. Kongreden bir ay sonra bir adam normal şartlarda istifa etmez, ettirilmez. Vekille kavga etse de ettirilmez. Ama kongreden bir ay sonra bir adam istifa ediyorsa başka bir şey vardır. Hakkımızda konuşmaktan vazgeçsinler. O başka şeyi açıklamak zorunda bırakmasınlar bizi. Benim şoförüm hala eski vekilimizin, Mehmet Daniş’in şoförü. Daniş’in adamlarını yok etmişiz! Şoförüm bile Daniş’in şoförü yahu, öyle bir şey yapar mıyım ben? Lapseki Eyüp Yılmaz, eski yıllarda ilçe başkanı değil miydi? Benden önce belediye başkanı değil miydi? Değiştirdik mi? Biga’da Ahmet Şahin, ben geldiğimde ilçe başkanı değil miydi? Bülent Erdoğan daha eski ilçe başkanı değil miydi? Birisi ilçe başkanı, diğeri belediye başkanı. Çan’da Yenice’de Bayramiç’te Ayvacık’ta hala eskiler yok mu? İl yönetiminin yarısından çoğu eski değil mi? Yok efendim Bülent Turan agresifmiş de ondan. Hadi oradan. Bizim agresifliğimiz yanlış yapanadır HDP’liyedir, CHP’liyedir. Biz AK Parti’liye yanlış yapmayız.”
 
İsmail ŞEN
 
 Etiketler; #bülent turan
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.