Çanakkale-İstanbul uçak seferleri yeniden! (VİDEO)

Türk Hava Yolları’nın üstlenmiş olduğu Çanakkale- İstanbul seferlerinin açılışı törenle gerçekleşti. İstanbul’dan gelen ilk sefer ise coşkuyla karşılandı. Basın lansmanının yapıldığı törende, ilerleyen zamanlarda gün sayısında arttırmaya yönelik sinyaller verildi.

850
Çanakkale-İstanbul uçak seferleri yeniden! (VİDEO)
VİDEO HABER

Türk Hava Yolları’nın üstlenmiş olduğu Çanakkale- İstanbul seferlerinin açılışı törenle gerçekleşti. İstanbul’dan gelen ilk sefer ise coşkuyla karşılandı. Basın lansmanının yapıldığı törende, ilerleyen zamanlarda gün sayısında arttırmaya yönelik sinyaller verildi.
 
Türk Hava Yolları’nın Çanakkale’ye sefer koyması üzerine, geçtiğimiz gün ilk İstanbul-Çanakkale seferi yapan uçak Çanakkale Havalimanı’na inişi gerçekleşti. Kurdele kesim töreni ile karşılanan uçağın inişi sonrasında basın lansmanı ve ardından kokteyl düzenlendi.
Düzenlenen basın toplantısına katılan Türk Hava Yolları Yurtiçi Satış Başkanı Emre Menevşe burada yaptığı konuşma ile Türk Hava Yolları’nın Çanakkale sefer yapmasından dolayı mutluluğunu dile getirdi. Menevşe,”Özellikle üç gün sonra 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutlayacağımız bu önemli günde aynı zamanda İstanbul'dan Çanakkale'ye sefer başlatıyor olmamız da ayrı bir anlam ifade ediyor. Özellikle Çanakkale'yi sadece Türkiye'ye bağlamıyor, bütün dünyaya bağlıyor olacağız. Çanakkale’nin daha önceki yıllarda 2009-2010 yıllarında Çanakkale’den ek seferler düzenledik İstanbul'a ama şu anda Çanakkale çok daha farklı konumda almış olduğu turist sayısı bakımından değerlendirdiğimizde ciddi manada büyük bir potansiyele sahip. İnşallah haftada 3 gün olarak belirlediğimiz seferlerimizi bölge halkının ve sizlerin desteğiyle katkısı ile sürdürmek istiyoruz. Özellikle sizlerden seferlerimize sahip çıkmanızı istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
“AVRUPA NOKTALARINDA PAZARLAMA FAALİYETLERİNE BAŞLADILAR”
Haftada üç gün gerçekleşecek olan seferlerin ilerleyen zamanlarda değişebileceğini söyleyen Menevşe, “Özellikle sizlerin bölge katkısı halkının katkısı çok önemli. Açıkçası seferleri planladığımızda hemen hızlı bir şekilde özellikle pazarlama ekiplerimiz; Avustralya, Uzakdoğu ve Avrupa noktalarında pazarlama faaliyetlerine başladılar çünkü bizim Çanakkale'ye buradaki hem tarihi ile hem de doğasıyla ile hem turisti hitap eden potansiyeliyle bizim insanlarımıza bunu tanıtmamız gerekiyor. İnşallah bu emellerimizi ve hedeflerimize ulaşmış olacağız. 18 Mart olması sebebiyle de Çanakkale destanında, bu savaşta, canlarını gözlerini kırpmadan şehitlerimizi rahmetle anıyor ve yad ediyoruz, mekanları cennet olsun” diye belirtti.
 
Ç”ANAKKALE SEFERLERİMİZLE 43’NCÜ NOKTAYA UÇUYOR OLACAĞIZ”
“Atatürk Havalimanı operasyonlarımızı İstanbul Havalimanı’ndan yapılacak ve 6 Nisan itibari ile yeni evimizde sizleri ağırlıyor olacağız” diyen Menevşe,”Özellikle 2019 yılında yurtiçinde, 16 Ocak’ta Uşak seferimizi başlattık. 6 Mart’ta Siirt seferlerimizi başlattık. Şuanda Çanakkale seferlerimizi de şuan kırmızı kuyruk olarak baktığınızda, 43’ncü noktaya uçuyor olacağız. 2019 yılında yine yurt dışında özellikle devam eden yeni hatlarımız, yeni açılışlarımız olacak. Bu düşünceyle özellikle 3 gün sonra yâd edeceğimiz Çanakkale zaferimizin, bizim sefer açılış tarihimizle denk gelmesiyle anlamlı hale gelmiş olmasından dolayı ayrı bir duygu yoğunluğu ile hepinizi selamlıyorum” dedi.
 
Çanakkale Havalimanı Mülki İdare Amiri Tahir Şahin de programda konuşma yaparak, yapılan bu yatırımın Çanakkale’ye bir üst basamağa taşıdığını belirtti. Şahin, “Dünyadaki ticaret hacminin hızla artması ulaşım sektörünün dünya ekonomisinin en önemli aktörlerden biri haline getirmiştir. Buna paralel olarak havacılık sektörü de dünyada baş döndürücü bir hızla gelişmekte, gerek uluslararası gerekse kıtalararası entegrasyon bütünleşme de öncülük etmektedir. Küresel ölçekte yaşanan bu gibi gelişmeler, ülkemizde de sektörün hızlı büyümesini beraberinde getirmiş ve hava ulaşımını Türkiye Cumhuriyeti'nin ekonomik büyümesinde ve zenginliğinde artarak önem kazanmıştır. Hava ulaşımının gelişmesi, sanayinin büyümesi uluslararası ticaretin genişlemesine insanların daha, hızlı ve kolay seyahat etmesini sağlamıştır” diyerek konuşmasına başladı.
 
“İSTANBUL’A SEFERLERİN YAPILMASI İLİMİZE ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAKTIR”
“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bağımsızlık yürüyüşündeki en önemli direnişin sembolü destanlarda adı yazılmış olan Çanakkale hem turizm, hem de sanayi alanında her geçen gün büyüyen bir şehirdir” diyen Şahin, “Çanakkale şehitliklerimiz, Troya Müzemiz, Troya Ören Yeri ve Troas Bölgesi, adalar, Kazdağları ve Assos gibi her geçen gün büyüyen kültürel ve turistik değerlerimiz, Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Sanayi Bölgesi, 1915 Çanakkale Köprüsü ve hızla büyüyen üniversitesi ile gelişmeye devam ediyor. Türkiye Cumhuriyetine en büyük projesi İstanbul Havalimanı, Cumhuriyetin 95. yılında kapılarını açtı.  Böyle bir tabloda, ilimizden İstanbul’a seferlerin yapılması, ilimize hem turizm hem de sanayi alanında önemli katkılar sunacaktır.  Çanakkale hem doğa güzellikleri hem de kültür zenginlikleri bakımından çok sayıda turisti çeken ve daha fazla ziyaretçi ağırlayan bir şehirdir.  İstanbul-Çanakkale arasında başlayan seferler, özellikle şehitler diyarı Çanakkale’mizin tarihi ve turistik güzelliklerini keşfetmek isteyenler için ayrıcalık sunan bir tercih olacaktır.  Troya Müzesi ile önemli turizm destinasyonu haline gelen müzemiz, havayolu bağlantısı ile daha da gelişecek ve büyüyecektir.  Çanakkale 1915 Boğaz Köprümüzün tamamlanması ile birlikte Avrupa yakasını Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Türk Hava Yollarının Uçak seferleri ile önce İstanbul’a daha sonra dünyaya açılacak olan önemli kapılara sahip olan bir turizm kavşağı haline gelecektir. 2018 yılının Troya Yılı ilan edilmesi vesilesi ile Çanakkale’mizin ve ülkemizin kadim değeri olan Troya ile Modern iletişimini, büyümesini temsil eden Türk Hava Yollarımızın aynı uçak ile birleşmesi ile birlikte Türk Hava Yollarımızın güçlü filosundan olan Troya Uçağı’mız, binlerce yolcu taşıyıp yüzlerce hava alanlarına inerek, çok farklı kültürlere, bölgelere ulaşarak Troya tanıtımına büyük katkı sağlamıştır” diye konuştu.
 
“TÜRK HAVA YOLLARI İLİMİZE ÇOK KATKILAR SAĞLANMIŞTIR”
Şahin, konuşmasına şu sözlerle son verdi: “2018 Troya kampanyamızın yerelden ulusala ve son olarak Global pazara taşınmasıyla çok büyük bir adım olmuştur. Şanlı tarihimizin dönüm noktasında bir milletin uyanışına tanıklık eden tarihi Yarımadası'nda bulunan, Alçıtepe Köyü’müze kazandırılan Türk Hava Yolları Alçıtepe Cami ile de ilimize çok katkılar sağlanmıştır. Ülkemizin adını ve bayrağımızı tüm dünyaya taşıyan, kalitesi ile tüm dünyaya örnek olan Türk Hava Yolları'nın saygıdeğer yöneticilerine, mensuplarına Çanakkale'ye verdikleri önemden dolayı şükranlarımı sunuyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle şehrimize hayırlısı olsun diliyorum.”
 
“2018 YILINDA NEDEN İSTANBUL SEFERLERİNİ İSTİYORUZ?”
Son olarak kürsüye konuşmalarını yapmak üzere gelen AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “2018 yılında neden İstanbul seferlerini istiyoruz? Bizim için cevabı şudur ki; 2018 yılında Tarihi Alana gelen misafirlerimiz 2 milyonu buldu. Bunların bir kısmı araçla geliyorlar ancak bir kısmı da uçağı tercih ediyor ve biz bununla gurur duyuyoruz. Ayrıca Troya Müzemizi açılışını gerçekleştirdik. 2018'in son çeyreğinde ören yeri ile birlikte müzemizi gerçekleştirdikten sonra misafirlerimiz 650 bini buldu. Mehmet Akif Ersoy evini yaptık Bayramiç’te o da çok yakın bir zamanda 55 bin turistin ev sahipliği yaptı” diye bilgi verdi.
 
“İNŞALLAH DAHA FAZLA SEFER SAYISI ARTIRACAKTIR”
İskenderoğlu, “5 yıldır çöpü toplayamayanlara, 5 yıldır çukurları kapatamayanlara bunu anlatmamız belki zor ancak biz her şeyden önce memlekete hizmet etmek isteyen bir zihniyetin timsali olarak, 1915 Çanakkale Boğaz Köprümüze yapıyoruz ve 5 yılda köprü müze tamamlayacağız. Dünyanın en uzun asma köprüsü olacak ve belki sadece bu köprüyü görmek için bile insanlar Çanakkale'ye gelebilirler. Tarımda bir marka kenti 111 çeşit ürünümüz ile Türkiye'de üretimi ilk 10'u arasındayız. Ayrıca özellikle tarım sektöründe Türkiye tüketiminin yüzde altısında karşılıyoruz Bu sebeple Ezine bölgesine çok büyük bir gıda OSB si yapıyoruz. Balıktan peynire, süt ürünlerine, sebze paketlemeye birçok tesisin yer alacağı bir tesisten bahsediyoruz, çok büyük bir tesis ve tarım kenti olan Çanakkale’nin aslında bir cazibe merkezi. Bizim sadece turizm ve tarımımız yok tabii ki. Bizim çok değer verdiğimiz üniversitemiz var. 9 bin öğrencisi ile 3500 çalışanı ile bugün adeta bacasız bir fabrika niteliğinde. Nitelikli çocuklarımızı Türkiye'ye, geleceğe yetiştirerek ev sahipliği yapıyoruz. Özellikle önemsediğimiz bu millete hizmetkâr olmak. Öncelikle turizmden tarıma üniversiteye bir cazibe merkezi haline gelmiş Çanakkale'den İstanbul seferlerinin başarıyla sonuçlanacağını düşünüyorum. Çünkü zaten marka olan Çanakkale'ye marka değerinin yükselttiğini düşünüyoruz. İnşallah bizim için Avrupa'ya dünyaya açılan kapımız olur ve devam eder. Turizmci arkadaşların bizi en büyük zorlamaları buydu. Çok değerli belediye başkan adayımız, önceki dönem milletvekili Ayhan Gider’e de teşekkür etmek istiyorum çünkü biz diyorduk ama en son golü Ayhan Bey attı. Ayhan Bey sağ olsun gitti, geldi. Ona teşekkür etmek istiyorum. Bizim için bir koltukta veya makamda olmak önemli değil, seçilip seçilmeye garantisi olmasa da bugün bu hizmeti Çanakkale’ye getirmek önemliydi. İnşallah bundan sonrasında da eylemlerimiz devam edecektir diyorum. Türk Hava Yolları'na da bizim bu hassasiyetimizi önemsedikleri ve bize değer verdikleri için Çanakkaleli hemşerilerimiz adına teşekkür etmek istiyorum. AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Türk Hava Yolları'nın yaptıkları, yapacaklarını garantisi olacak, daha fazla sefer sayısı artıracaktır” diye konuşmasını bitirdi.
 
Konuşmaların ardından Çanakkale Havalimanı Mülki İdare Amiri Tahir Şahin’ e ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na Türk Hava Yolları’na ait bir uçağın maketi hediye edildi.
 
İsmail ŞEN - Gizem Tuğçe BAYHAN
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SELÇUK681 - 15.03.2019 18:39:51
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA DA UÇUŞ OLACAKMI ACABA