Reklam

E-Ticaret eğitimi gerçekleştirildi

Bölgenin ticaret hacminin artırılması, Bölgedeki kurum ve kuruluşların E-Ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi hedefiyle; Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) koordinasyonluğunda Çanakkale'de 'E-Ticaret Eğitimi' düzenlendi.

759
E-Ticaret eğitimi gerçekleştirildi

Bölgenin ticaret hacminin artırılması, Bölgedeki kurum ve kuruluşların E-Ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi hedefiyle; Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) koordinasyonluğunda Çanakkale'de "E-Ticaret Eğitimi" düzenlendi.
 
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen eğitime; Çanakkale’de faaliyet gösteren işletme sahipleri, girişimciler, firmaların tanıtım, pazarlama ve e-ticaret sorumluları, E-Ticaret alanında iş kurmak isteyen kişiler, ürünlerin satışını internet üzerinden kurmak isteyen kooperatif ortakları ve üniversite öğrencileri katılım gösterdi.
 
Eğitimleri alanlarında uzman olan; Merter Özdemir, Mehmet Erdemi, İbrahim Vicıl ve Burak Aykurt gerçekleştirdi. Katılımcılara; E-Ticaret ekosistemi, dijital iş yapış biçimleri, ulusal ve uluslararası kullanılan e-ticaret platfomları ve tanımlar, E-Ticaret ön arayüz tasarımları ve uygulamaları, E-Ticaret ödeme yöntemleri, kargo ve lojistik entegrasyonları, E-Ticaret vergi mevzuatı, mali işler yönetimi e-ticaret hukuku, E-Ticaret personel ihtiyacı ve insan kaynakları yönetimi, Crm ve müşteri ilişkileri yönetimi, ürün fotoğrafları ve web için görsel optimizasyon, E-Ticarette pazarlama ve dijital reklam yönetimi, E-Ticarette sosyal medya pazarlama ve içerik yönetimi, alan adı seçimi ve e-ticaret sitesi barındırma, dijital dönüşüm e-uygulamalar ve bulut sistemleri, sektör kategori ve ürünlere göre ulusal ve uluslararası satış platformları seçimi, E-İhracat ve e-ticaret için dijital ürün bilgisi oluşturma – entegrasyonlar, E-İhracat ulusal ve uluslararası pazaryerleri, E-İhracat / E-Ticaret saha operasyonu depo ve iptal/iade yönetimi başlıklı eğitimler verildi.
 
Katılımcılara; dijital pazarlarda daha etkin olmalarına katkı sağlamak, teknoloji odaklı, dijital döngünün ön plana çıktığı yeni dünya ticaret sisteminde rekabet gücünü artırmak ve ürününe katma değer kazandırmak amacı ile verilen ücretsiz eğitim tamamlandı.
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.