MHP Umurbey Belde Binasına Törenle Açılış

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Umurbey Beldesinde belde başkanlık binası, yoğun katılım ile açıldı. Binanın açılışını, MHP ve AK Parti yöneticileri beraber gerçekleştirdi. Açılış töreninde, MHP Umurbey Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu da açıklamalarda bulundu.

462
MHP Umurbey Belde Binasına Törenle Açılış

MHP Belde Başkanlığı binası açılışına MHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kutlu, Lâpseki İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, MHP Umurbey Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Adaylları Halil Özer ve Hasan Ergin katılım sağladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından başlayan açılış töreninin konuşmasını MHP Lâpseki İlçe Başkanı Hüseyin Doğan gerçekleştirdi. Lâpseki Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Doğan gerçekleştirdiği açılış konuşmasında “31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi Ülkemiz için, gelecek için çok önemlidir. Bizler de bu güzel Beldemizde Genel Merkezimizin talimatı ile İçinizden birini, Aliye Ertopçu’yu, Namı diğer Şalvarlı Başkanımızı Belediye Başkan adayı olarak belirledik. İstedik ki Umurbey’e bir bayan eli değsin. Aliye Ertopçu’da içinizden biri ve yakından tanıyorsunuz.  2014 yılında da belediye başkan adayımızdı. Kendisine güvenimiz ve desteğimiz tamdır.  Aliye hanımı destekleyeceğinizi biliyoruz ve onu size emanet ediyorum” şeklinde konuştu.
 
“MERHUM BAŞBUĞUMUZUN İZİNDEN CESARETLE YÜRÜYORUZ”
MHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kutlu da burada yaptığı konuşmada “Milliyetçi Hareket Partisi tek yürektir, tek sestir, tek nefestir. Milliyetçi Hareket Partisi mazlumların tercümanı, gariplerin kalp atışıdır. Elbette Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin son kalesi, son direniş hattıdır. 8-9 Şubat 2019'da kuruluşumuzun 50. yılını gururla kutladık. Adana'da başlayan muazzam hareket, muhteşem diriliş hamlesi Allah'a şükürler olsun ki yarım asri geride bıraktı. Dile kolay tam yarım asırdır millet hizmetindeyiz. Tam yarım asırdır ülkü ve ülke mücadelesi veriyoruz. Kurucu Genel Başkanımız ve Başbuğumuz Türkeş Bey'in açtığı yolda, belirlediği ilkeler doğrultusunda, gösterdiği istikamet boyunca yılmadan, yıkılmadan yürüyüş halindeyiz. Onun mücadeleyle geçen hayatı bizim için davayı en yükseğe çıkarma kararlılığı bizim yol haritamızdır.  Dönenlere, satanlara, kaçanlara, korkanlara, sinenlere hiç aldırış etmeden, merhum Başbuğumuzun izinden cesaretle yürüyoruz. Şehitlerimizin emanetlerini kucaklayarak yürüyoruz. Tarihimizin şanlı mirasını namusumuz bilerek yürüyoruz. Arkamıza bakmadan, tuzaklara takılmadan, oyunlara aldanmadan, Türk milletini yüceltmek, hak ettiği yükseklere taşımak için çalışıyoruz. Talihimize inanıyor, tarihimize güveniyor, sabır ve sadakatle Türk milletinin hizmetkârlığına talip olduğumuzu söylüyoruz. İnsanımızla kucaklaşıp, umutları kanatlandıracağız. Milletimizle buluşup, hıyanet, hamakat ve hamaseti buruşturup atacağız. Merhum Başbuğumuz Türkeş Bey, buluşma yerimizi Büyük Türkiye; buluşma noktamızı imanlı Türk ferdinin kafası, kalbi ve cevher-i aslisi olarak belirlemişti. İşte biz bu hedefe bağlıyız, bu hedefin gerçekleşmesi için insanüstü bir gayretle mücadele ediyoruz” ifadelerinde bulundu.
 
“SADECE KAPIMIZI DEĞİL, GÖNLÜMÜZÜ DE AÇIYORUZ”
“1 Kasım Milletvekili Seçiminden sonra partimiz boyunduruk altına alınmak istendi. Teslimiyetimiz, tökezlememiz, hatta paradigma değişimi adi altında siyasi tasfiye ve tahliyemiz hedeflendi. Otel salonlarından tarla kongrelerine kadar yaşanmadık rezalet bırakılmadı kaynağı belli, kumanda yeri bilinen, figüranları malum karanlık bir operasyonun, kirli bir oyunun tüm sonuçları üç aşağı beş yukarı yaşandı, yaşatıldı” diyen Kutlu şöyle devam etti: “Bu sürede, akli çelinmiş kardeşlerimiz oldu. Yorulup ayrılanların, yılıp kaçanların, kara propagandalara, hain kampanyalara aldananların varlığı da hepimizin bildiği hususlar arasında yerini aldı. Tertemiz duyguları istismar edilenlere diyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Hatasını görüp nedamet duyanlara, hıyaneti fark edip zamanında tepki gösterenlere de söyleyeceğimiz herhangi bir şey doğaldır ki olmayacaktır Aramızdan bir vesileyle kopup giden, gözü Üç Hilalde kalan, bir hatadır yaptık diyen, samimi pişmanlık yaşayan, yuvasının özlemini çeken, Ülkücü Ülkücünün kardeşidir diyen her kardeşimize, her dava arkadaşımıza, sadece kapımızı değil, gönlümüzü de açıyoruz. Biz kim olursa olsun, temel ilke ve ülkülerimizle çelişmeyen, ahlaki, vicdani ve insani vasıflarını kaybetmemiş her kardeşimizi kaybetmek şöyle dursun; kazanmaktan, birlikte başarmaktan başka bir kaygımız olmadı itmek, itham etmek, ihmal ve inkâra bel bağlamak bizim harcımız değildir. Tıpkı Yunus gibi, kavgaya değil, gönüller yapmaya, gönüller almaya, gönüllere girmeye geldik, her zaman bu amaca bağlandık. Ancak kendisini davadan büyük görenlere, üstte gösterenlere elbette tahammülümüz hiç olmadı, hiç de olmayacaktır. Belediye demek umut demektir. Belediye demek çare demektir. Belediye demek günün 24 saati açık kapı demektir Siyasetimizin öznesi insandır. O halde insanımıza mazeretsiz hizmet boynumuzun borcudur. Bu aynı zamanda manevi ödevimiz, siyasi görevimizdir.”
 
“UMURBEY’ İ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”
MHP Umurbey Belediye Başkan Adayı Aliye Ertopçu da açıklamasında adaylığı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. “MHP Belediye Başkan adayı olarak huzurunuzdayım.  Değerli Meclis Üyeleri adaylarımızla birlikte huzurunuza geldik.  Bizler Umurbey sevdalısı olarak, sizlerin hizmetkârlığınıza talibiz. 2014’te ne dediysek, bugün de diyoruz ki verdiğimiz sözü tutacağız” diyen Ertopçu kendisini tanıttı: “Pek çoğunuzun efe dayısının Dümbek Zihniye’nin kızıyım. Bütün hırslarımızdan ve bencilliklerimizden arınarak karşınıza geldik. Umurbey ailesi olmak umudu ile geldik. Çünkü biz biliyoruz ki yüreği memleket kadar büyük siz hemşerilerimiz ile birlik, beraberlik içinde el ele vererek çalışacağız. Yarını elde etmek için nereden geldiğimizi unutmadan ve nereye gittiğimizi bilerek Umurbey için el ele çalışacağız ve birlikte yöneteceğiz. Bahane üretmeden hizmet edeceğiz çünkü bu memleket bizim. Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız bizim doğduğumuz, bizim doyduğumuz toprak bizim. Size bir anne sözü, size bir abla sözü, Size yıllardır gurbette yaşamış memleket, evlat, ana, baba, ezan sesi hasreti çekmiş bacınızın sözü, Umurbey’ i birlikte yöneteceğiz. Su ve otobüs fiyatlarını aşağı çekeceğim. Belediye Bünyesinde kreş, hoş geldin bebek paketinden, vatan evlatların askerlik çantası, gençlerimize evlilik desteği, kadınlarımıza mikro kredi, yaşlılarımıza evde sağlık ve bakım hizmeti, cenazelerimiz için gasil hane, doğumdan ölüme Umurbey Belediyesi hizmetimizde olacak. O halde huzurlu, güvenli ve daha iyi bir gelecek adına her kişi ve her iradeyi ayrıştırıp mağdur etmek yerine,  birleştirip memnun etmek adına, parmakla gösterilecek bir dayanışma ve iş bölümü kurmak adına, başarılı çocuklar, üretken gençler, güçlü kadınlar olabilmek adına,  dündeki eksileri bugün ve yarın için artıya çevirmek adına, güçlü Umurbey adına oylarınıza talibim. Bizleri birbirine menfaatler, gizli hesaplarla değil, aynı değerlere inanmış gönüllerimizle bağlıyız” diye sıraladı.
 
İsmail ŞEN
 
 
 
  
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.