Reklam

Biga Devlet Hastanesi’ne ‘Sosyal Çalışmacı’ atandı

Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nden mezun Sosyal Çalışmacı Merve Işık Biga Devlet Hastanesinde göreve başladı.

1321
Biga Devlet Hastanesi’ne ‘Sosyal Çalışmacı’ atandı


 
Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nden mezun Sosyal Çalışmacı Merve Işık Biga Devlet Hastanesinde göreve başladı.
 
Biga Devlet Hastanesinden yapılan yazılı açıklamada, sosyal çalışmacının görev alanları şöyle aktarıldı; “Mesleki çalışmalarını ilgili mevzuata uygun olarak yürütür. Hastaneden hizmet alan kimsesiz, terk ve bakıma muhtaç hastalar, engelli hastalar, sağlık güvencesiz hastalar, yoksul hastalar, aile içi şiddet mağduru hastalar, ihmal ve istismara uğramış çocuk hastalar, mülteci ve sığınmacı hastalar, insan ticareti mağduru hastalar, yaşlı, dul ve yetim hastalar, kronik hastalar, ruh sağlığı bozulmuş hastalar, alkol ve madde bağımlısı hastalar, yabancı uyruklu olup tedaviden yararlanamayan hastalar, il dışından gelen hastalar, öncelikli olmak üzere tıbbi sosyal hizmete ihtiyaç duyan hastalar için sosyal hizmet müdahalesini planlar ve uygular. Hastalığa ve tedavi sürecine uyumda zorlanan hastaların uyumunu sağlamak için gerekli sosyal hizmet müdahalesinde bulunur. Hastanede yatarak tedavisi tamamlandığı halde ikametine gidemeyecek derecede düşkün ve kimsesi bulunmayan veya aileleri tarafından alınmayan hastaların ikametine nakillerini koordine eder. Bu kapsamda mahalli idarelerle koordinasyonu sağlar. Afetlerde, gerekli sosyal hizmet müdahalesini planlar ve uygular.”
 
İlgili birim hizmetlerinden faydalanabilmek için, Hasta Hakları Biriminde hizmet veren Sosyal Çalışmacı Merve Işık ile görüşme yapılabileceği de belirtildi.
 
Haber Merkezi
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.