Lapseki için 41 yeni proje

Cumhur İttifakı Ak Parti Lapseki Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz,  31 Mart yerel seçimlerine yönelik hazırladığı 41 projesini Lapsekililerle paylaştı.

645
Lapseki için 41 yeni proje

Cumhur İttifakı Ak Parti Lapseki Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz,  31 Mart yerel seçimlerine yönelik hazırladığı 41 projesini Lapsekililerle paylaştı. 
 
Çınaraltı Meydanında gerçekleşen aday tanıtım toplantısı ve Seçim ve Koordinasyon Merkezi açılışına Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, MHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kutlu, MHP Lapseki  İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, AK Parti Lapseki İlçe teşkilatı yöneticileri, AK Parti ve MHP’li İl genel meclisi ile belediye meclisi üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
MHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kutlu burada yaptığı konuşmada, “Bizler Cumhur İttifakı’nı kurarak, Türkiye’nin gözbebeği olma yolunda gelen hizmetlerin daha da artarak devam etmesi istenilen refah düzeyine ulaşmak için vatandaşlarımızın huzurundayız. Lapseki Belediye Başkanımız ve Cumhur İttifakı Adayımız Eyüp Yılmaz, 2014 yılından bu yana Lapsekili hemşerilerimize hizmet etme onuru ve şerefine erimiş, bu değerli göreve tekrar talip olarak siz değerli Lapsekililerin karşısına çıkmıştır. 2014 yılından bu yana çok güzel projeleri hayata geçirerek, Lapsekili vatandaşların takdirini kazanmıştır. Lapseki’nin çehresini değiştirecek çok kıymetli projeler ile yine değerli hemşerilerimizin karşısındadır. 31 Mart akşamına dek bu projeleri MHP ve Ak Parti teşkilatlarıyla tüm vatandaşlarımıza anlatıp oylarına talip olacaklardır. Bu güzel projelerin hayata geçmesi ve daha güzel bir Lapseki için gece uyumadan, gündüz yorulmadan tüm teşkilatlarımız sahada Cumhur İttifakı’nın başarısı için çalışacaklardır Lapseki’de zillete müsaade edilmeyecek, Cumhur İttifakı Çanakkale’nin bu güzide ilçesinde de tarih yazacaktır” dedi.
 
“CUMHUR İTTİFAKI KARDEŞTİR”
Daha sonra kürsüye gelen Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ise; “Cumhur ittifakı kardeştir. Tek millet, tek bayrak, tek devlet diyen bu ülkede hareket eden MHP’li, AK Partili, apolitik kim varsa herkesle  kardeşiz. Cumhur ittifakı zor şartlar altında kuruldu, ülkenin bekası için kuruldu. Başta anlamadık, gezi olayları başladı ‘ne oluyor’ dedik. Neyin nesidir anlamadık, başta ters düştük sonra dış kaynaklı bir girişim olduğunu, Türkiye’yi Irak, Libya, Mısır gibi yapma projesi olduğunu anladık. Ardından hendekler kazdılar, güneydoğuda Kürt Devleti kurmaya kalktılar. Arkasından Irak’ta, Suriye’de karışıklıklar yarattılar. DAEŞ diye biliyorsunuz, ne olduğu belli değil, bin bir milletten oluşan bir terör örgütü kurdular. Yapanlar hepsi malum, belli ülkeler. Onun üzerinden sınırımızda oyunlar oynadılar, sınırımıza kadar tüneller kazdılar. Gördünüz değil mi? Fransız firmasından betonları almışlar, Türkiye’ye kadar tüneller kazmışlar. İçinden arabalar, otobüsler geçiyor, ne yapacaklar binlerce PYD denen, bir milleti olmayan, bir devleti olmayan terör örgütünü sınırlarımıza yığacaklar ve burada kargaşa çıkaracaklar. Allah’a şükürler olsun, başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider vardı, Devlet Bahçeli gibi bir lider vardı. Bir oldular, beraber oldular, bu ülkeye sahip çıktılar.
Bu birliktelik üç günlük, yerel seçimlik, genel seçimlik bir ittifak değil arkadaşlar. Ülkenin ihtiyacı olduğu sürece, ülkenin beka sorunu olduğu sürece, ülkemize dış kaynaklı saldırılar olduğu sürece devam edecek bir birliktelik. Bu hesapsız, kitapsız bir birliktelik. Bundan herkes emin olsun. Bugün aynı birlikteliğin yerel boyutunu yaşıyoruz” diye konuştu.
 
Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise, “Yerelde ve genelde uyum içinde çalışan belediyelerin neler yapabileceğini Lapseki son beş yılda gösterdi. Bundan sonraki beş yılda da taçlandıracak inşallah. Biz birlik olmayı ve beraber olmayı seçimde gösterdik. Cumhur İttifakı’nın ilk başarısıdır ve son olmayacak. Çünkü beraber yürüdüğümüz bu yolda tavanda ve tabanda birlikteyiz. Aynı şey için bu memlekette siyaset yapıyoruz” dedi.
 
“BU MEYDAN BU KALABALIĞI BİR ARADA GÖRMEMİŞTİR”
Lapseki Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Eyüp Yılmaz, yeni dönemde Lapseki için birçok proje hazırladıklarını ifade ederek, “Bu meydan bu kalabalığı bir arada görmemiştir. Bu meydanda hem Cumhur İttifakına hem Lapseki ittifakına katılan genç, yaşlı, kadın, erkek… Herkesi burada görüyorum. Hep birlikte el ele gönül gönle birliğimizi, Rabbim daim kılsın inşallah. Bu birliktelik, bizim birlikteliğimiz ve gönül birlikteliğidir. Allah yar ve yardımcımız olsun. Milletimiz için, vatanımız için çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmayan siz hemşerilerime çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başladı.
 
“BEN LÂPSEKİ’YE GÖNÜLDEN SEVDALIYIM”
Yılmaz, “Biliyoruz ki; milli birlik ve beraberliğimiz için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli büyük beraberlik ve gayret göstermiş bu ülke için bir araya gelmişlerdir.  Bu milletin istiklal ve istikbal davasına hizmet etmiş,  herkes bizim gönlümüzdedir. Türkiye için nefsini bir kenara bırakarak birlik ve beraberliğimize destek olan liderlerimize ve halkımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın huzurlu ve güvenli geleceği için çalıştık ve yine çalışacağız. Başarıya giden kısa bir yol yoktur. Bu nedenle yola çıkarken durmak yok dedik. Başarı emek ister, çalışma ister,  gayret ister, tevazu ister, samimiyet ister ve azim ister dedik. Lâpseki benim şehrim ve ben Lâpseki’ye gönülden sevdalıyım. 2014 yerel seçimlerde sizlerin desteğini alarak bu göreve gelmiştik.  31 Mart bitti siyaset bitti, sözünü amaç edindik. Herkesin belediye başkanı olarak yola çıktık.  Lâpseki’nin sorunları biliyorduk ve biz bunun farkındaydık” ifadelerinde bulundu.
 
“LAPSEKİ ŞİMDİ DAHA GÜZEL”
Görevde olduğu süre içinde neler yaptığını anlatan Başkan Yılmaz, “Bitik haldeki altyapıyı, bozuk haldeki yolları bekletmedik. Lâpseki’yi ara sokaklarına kadar, baştan sona yeniledik. Altyapı ve üst yapı sorunlarını ortadan kaldırdık. Suyun renginin farklı aktığı bir şehirde sağlıklı yaşamdan, güvenli gelecekten bahsedemezdik. Proje çalışmalarını gerçekleştirdik ve Bayram dere barajından 22 kilometre mesafeden ishale hattı döşedik. Önce yapımını gerçekleştirdiğimiz yeni su depolarımıza ve ardından arıtılarak içme ve kullanma suyunu sağlıklı ve temiz bir şekilde şehrimize getirdik. Böylelikle içme ve kullanma suyu sorununu da çözüme kavuşturmuş olduk.  Lapseki’nin suyu şimdi daha temiz ve daha sağlıklı. Çevreci bir anlayış ile her şeyin başı sağlık diyerek, 50 yıllık kanalizasyon hatlarını yeniledik ve değişimlerini gerçekleştirdik. İnsan ve çevre sağlığına uygun, güven duyacağınız modern bir atık su arıtma tesisini ilçemize kazandırdık. Kuşkunuz olmasın, desteklerinizi hizmete dönüştürdük. Şehrimizin girişinden çıkışına her alanda yeşile önem verdik. Yeşili seven ve doğayı koruyan bir anlayışıyla,  Lâpseki’miz çiçek bahçesi olacak dedik başardık” şeklinde konuştu.
 
“HAYAL DEDİLER, GERÇEĞE ÇEVİRDİK”
“Lâpseki için yaptıklarımızın birçoğuna hayal gözüyle baktılar” diyen Yılmaz, doğalgaz projesi hakkında ‘hayal’ dediklerini söyledi. Bu projeyi gerçeğe dönüştürdüklerini belirterek ise, “Lâpseki’nin en büyük hayali ve problemi olan doğalgazı, gelmez demelerine rağmen, aldırış etmeden Lâpseki’ye getirmek için çalıştık ve sözümüzü tuttuk. Lâpseki’mizi doğalgaza kavuşturduk. Şimdi Lâpseki’nin doğalgazı var.
 
“HALKIMIZIN KAYNAŞTIĞI BİRÇOK ETKİNLİĞE DE İMZA ATMIŞTIR”
Yılmaz, “İskeleden çıkıp kordon boyunda aileniz ile dostlarınızla geziyorsunuz değil mi?  Böyle bir kordonu ve sosyal tesisleri kim hayal edebilirdi. Lâpseki’mizin en büyük ihtiyaçlarından biriside sosyal yaşam alanlarıydı. Bu şehirde eşinizle dostunuzla muhabbet edebileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz, zaman geçirebileceğiniz ortamlar maalesef yoktu. Şehrin boğaza bakan en güzel yerine, en iyisini yapmaya gayret gösterdik. Kordon boyunu baştan sona yeniledik. Halkımızın hoş vakit geçirebileceği nezih 2 adet sosyal tesisin ve 15 Temmuz parkının yapımını gerçekleştirdik.  Bunun yanında şehrimize çocuklarımızın ve herkesin kullanabileceği modern parklar yaptık. Spor alanına büyük destekler verdik.  Siz halkımızdan aldığımız güçle, şehrimizi gelecek için yeniden tasarladık. Halkın ihtiyaçlarına daha kolay cevap verebilmek adına inşa ettiğimiz belediye hizmet binamız yakında sizlere hizmet vermeye başlayacaktır. İnsanı yaşatan ve katılımcı bir politika izleyen belediyemiz halkımızın birbirleriyle kaynaştığı birçok etkinliğe de imza atmıştır” dedi.
 
SOSYAL BELEDİYECİLİKLE PROJELER YAPILDI
Sosyal bir belediyecilik anlayışı ile birçok etkinlik düzenlediklerini söyleyen Yılmaz, “ İstanbul, Bursa, Edirne, Çanakkale şehitlik gezilerimizle hemşerilerimize tarih ve kültür turları düzenledik. Halkımızı geleneksel etkinlikler ile kültürel faaliyetlerde buluşturduk. Ramazan ayında eski Ramazan geleneklerinin yaşatıldığı etkinlikler düzenleyerek Ramazan'ın Lâpseki’de bir başka yaşandığını gösteriyor ve birlik beraberliğimizin artmasına katkı sağlıyoruz. Gönül belediyeciliğine önem verdik. Lâpseki’nin neresinde olursa olsun mağdur, yoksul, yaşlı, dul ve yetimin yanında olmayı, acılarını paylaşmayı, dertlerine ortak olmayı, ellerinden tutmayı görev edindik. Yaşamımızın son durağı olan ve en kıymetlilerimizin için de bulunduğu mezarlıklarımıza ayrı bir önem veriyoruz. İnancımıza uygun olarak mezarlığımızı yeniden düzenledik. Vatanımız uğruna can vermiş aziz şehitlerimize ahde vefa göstererek şehitliğimizi yeniden tasarladık. Başarımızın gerçek sahibi olan çalışma arkadaşlarımıza ve hizmet beklerken her zaman sabır gösteren değerli halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerinde bulundu.
 
İŞTE 41 PROJE…
Eyüp Yılmaz, “Bugün, önümüzdeki 5 yıl içinde hep birlikte Allah’ın izniyle hayata geçireceğimiz projelerin başlıklarını sizlere anlatacağım. Bu projeler gerçekleştiğinde, Lâpseki bölgede adından söz ettirecek ve bölgenin parlayan yıldızı olacak. Şimdi ilk günkü aşk ile muhabbetle tekrar yola çıkıyoruz. Duanıza ve desteklerinize talibim. Gelin hep birlikte el ele gönül gönle Lâpseki’yi beraber yönetelim. Allah yar ve yardımcımız olsun” diyerek projeleri şu şekilde sıraladı; “Aqua Park ve Halk Plajı, Açık – Kapalı Düğün Salonları, Lapseki Belediyesi Kreş, 3. Lapseki Yaşam Parkı Projesi, 15 Temmuz Demokrasi Şehitler Meydanı 2. Etap çalışması, Lâpseki belediyesi kapalı pazar alanı – hal projesi, Türkan Göksel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, Lampsakostan Lâpseki’ye sahil – kordon düzenlemesi, Lâpseki şehir otogarı, Lâpseki mesire alanı, Kaplan tepe mesire alanı ve seyir terası, Eski Lâpseki hayat buluyor (Lâpseki tarihi Çınaraltı sokak iyileştirmesi ), Lâpseki belediyesi hayvan bakım evi, Lâpseki atış eğitim sahası, Dalyan tatil köyü, Lâpseki belediyesi konukevi, Çamlık – çay bahçesi ve sosyal tesisleri, Yat limanı ve balıkçı barınağı projesi, Halk plajı, Lâpseki çocuk meclisi, Lâpseki Belediyesi bilgi öğrenme ve teknoloji atölyesi, Lâpseki Belediyesi acil hayat butonu, Çanakkale Savaşları Harp Hastanesi Şehitliği,
Tarihe saygı müzesi, Rüzgar enerji sistemleri, Tema evi ( doğayı koru – yeşili sev ), Açık ve kapalı otoparklar, Eğitim ve spor aktivite alanları Engelsiz parkı, Taziye çadırı, Bisiklet yolu ve yürüyüş yolu, Ücretsiz wifi, Prestij caddesi, Yeni imar yollarının açılması, Hobi bahçeleri, Mini buz pisti, Yöresel ürün pazarı ( kadınlara yönelik), Kitap fuarı, Belediye bando takımı, Belediye şehir korosu, Belediye çocuk korosu, Sokakta sinema etkinlikleri.”
 
Gizem Tuğçe BAYHAN
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.