“Hiç bir adayımız çekilmemiştir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar, il merkezi ya da ilçelerde an itibarıyla yerel seçimlere ilişkin herhangi bir ittifak söz konusu olmadığını ve MHP’li hiç bir adayın çekilmediğini bildirdi.

629
“Hiç bir adayımız çekilmemiştir”


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar, il merkezi ya da ilçelerde an itibarıyla yerel seçimlere ilişkin herhangi bir ittifak söz konusu olmadığını ve MHP’li hiç bir adayın çekilmediğini bildirdi.

Basında ve sosyal medyada AK Parti ve MHP’nin Çanakkale’nin bazı ilçelerinde ittifak yaptığı, MHP’nin bazı adayların da çekildiği iddiası üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerde Cumhur İttifakının ruhuna, milli menfaatler doğrultusunda ortaya çıkan iklime uygun bir seçim süreci yürütüleceğini ifade ederek, Pınar; “Cumhur İttifakının ruhuna, milli menfaatler doğrultusunda ortaya çıkan iklime uygun bir seçim süreci yürütüleceğini ifade ederek açıklamalarda bulundu. Pınar; “Cumhur İttifakının Zillet ittifakı karşısında ne ifade ettiğini ve her iki sayın liderinde İttifakımızın pazara kadar değil mezara kadar devam ettirileceği defaaten ifade edilmiştir. Bu kapsamda 30 büyükşehirde ittifak gerçekleşmiş ve Cumhuriyetimizin 100. yılına güvenle ulaşılabilmesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tüm kurum ve kuralları ile işlerlik kazanabilmesi için Cumhur İttifakını elzem ve hayati bulmaktayız. Ancak bilindiği üzere Mahalli İdareler Seçiminde İttifak sadece büyükşehirle ile sınırlandırılmış olup, halihazırda büyükşehir statüsü olmayan illerimiz için kendi aday ve amblemleri ile seçime gidilmesi prensip olarak belirlenmiştir. Süreç içerisinde ittifak ortağımız olan AK Parti Teşkilatlarından gelen randevu talepleri olumlu karşılanmış ve seçim süreci karşılıklı olarak müzakere edilmiştir. İl Başkanları düzeyinde ve ilçe başkanlarımız arasında bizim ve genel merkezimizin bilgisi dahilinde yapılan değerlendirmelerde her ne kadar ılımlı bir hava oluşmuş olsa da doğrudan genel başkanımızın onayına arz edilen ve her iki kurumsal yapının onayından geçen bir durum söz konusu değildir. Mevcut durumda ittifak ortağımızla ayrı ayrı ancak Cumhur İttifakının ruhuna, milli menfaatlerimiz doğrultusunda ortaya çıkan iklime uygun bir seçim süreci yürütülecektir. Genel Merkezimizce aksi talimatlandırılmadığı sürece il merkezimizde ya da İlçelerimizde an itibarıyla herhangi bir İttifak söz konusu değildir ve hiç bir adayımız çekilmemiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi.
 
 
 


Etiketler; #hakan pınar
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.