Ak Parti’den Biga’da miting havasında görkemli açılışı (VİDEO)

Ak Parti Biga’da Sakarya Mahallesi Temsilciliğinin açılışında konuşan Ak Parti Grup Başkan vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Açtığımız bir büro, 50 metrekare bir yer. Ama Ak Parti’nin heyecanı, Ak Parti’nin iddiası adeta yeniden başlıyorcasına taze ve diri. Bizler Çanakkale’mize hizmet

470
Ak Parti’den Biga’da miting havasında görkemli açılışı (VİDEO)
VİDEO HABER


 
 
Ak Parti Biga’da Sakarya Mahallesi Temsilciliğinin açılışında konuşan Ak Parti Grup Başkan vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Açtığımız bir büro, 50 metrekare bir yer. Ama Ak Parti’nin heyecanı, Ak Parti’nin iddiası adeta yeniden başlıyorcasına taze ve diri. Bizler Çanakkale’mize hizmet etmekten büyük şeref duyuyoruz” dedi.
 
Sakarya Mahallesi Temsilciliğinin açılışına Bülent Turan’ın yanı sıra, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ak Parti İ Başkanı Gültekin Yıldız, Ak Parti Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, Ak Parti İl Gençlik Kollar Başkanı Burak Balık, ilçe ve belde belediye başkan adayları ile çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.
 
Geçtiğimiz Cumartesi Günü Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katılımı ile yapılan aday tanıtım toplantısı adının netleştiğini ifade eden Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan “Biz de Çarşamba günü halk ile buluşmaya başladık. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Genel Merkez, Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan, Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ve il yönetimimizin teveccühü ile karşınızdayım. Derdiniz derdim, sevinciniz sevincim olarak Biga’nın derdi ile dertleneceğiz.  Biga’da doğdum, Biga’da mesleğimi devam ettiriyorum, ailem burada ve evlatlarımızı burada büyüteceğiz inşallah. Biga’yı çok iyi tanıyoruz. 30 sene öncesini de 15 sene öncesini de iyi biliyoruz. Son 5 senesinde yapılanları da hep beraber gözlemliyoruz. 31 Martta inşallah halkımız sandığa gittiği zaman en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Çünkü en iyi kantar milletin kantarı olduğunu biliyorum” dedi. 
 
“BİGA’YI HAK ETTİĞİ YERE HEP BERABER TAŞIYACAĞIZ”
Daha sonra konuşan AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ise; “Biga Benim memleketim. İlkokul ve Ortaokulu burada okudum. Hayatımı, kimliğimi ve kişiliğimi şekillendiren dönemler burada geçti. Biga Bana çok şey kattı. Onun için İl Başkanı olduğumdan beri Biga’ya geldiğimde ayrı bir heyecan yaşıyorum. Ezine damadıyım, Ezine memleketim Bayramiç de öyle. Gittiğim yerlerde diyorum ki ‘İl Başkanının memleketinde seçimi kazandık beni mahcup etmeyin’ diyorum. Aynı şeyi Biga için de söylüyorum, Biga benim memleketim ve İl Başkanı olarak Bülent Erdoğan’ı size emanet ediyorum. Yeniden Biga’yı AK Parti yapacağınızdan canı gönülden inanıyorum. Biga bir beş yıl geçirdi. Öncesine ve sonrasına şahitsiniz. Biga 5 yılda çok şey kaybetti.  Esnafla konuşuyoruz. Farkındayız diyorlar.  Bu beş yılda neredeyse hiçbir şey yapılmadı bize diyorlar. Ama merak etmeyin belediyeyi aldığımız ilk günden itibaren o beş yılın yaralarını teker teker saracağız. Ne kaybettiysek Biga’da hepsinin üstüne fazla fazla koyacağız ve Biga’yı hak ettiği yere hep beraber taşıyacağız. Belediye başkan adayımız daha önce ilçe başkanlığı yapmış, aynı zamanda esnaflık yapan ve esnafın halinden anlayan bir aday. Doğuma büyüme Biga’lı. Baktığımda size daha layık bir aday görmüyorum. Kendisi İnşallah Biga’nın yeni mimarı olacak.
 
“TEK DERDİMİZ AK PARTİLİ BELEDİYE’Yİ GERİ ALMAK OLACAKTIR”
AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu ise “Biz geçtiğimiz hafta aday tanıtım toplantısını gerçekleştirerek Çanakkale ve Biga’ya yakışır bir şekilde adayımızı tanıttık. Aday adaylığı sürecinde de hiçbir arkadaşını kötülemeden ‘ben olmazsam arkadaşım olur’ dediler. Bu anlamda ben Bigalı bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum.  Göreceksiniz, Biga’da yola çıktığımızda tek derdimiz AK Partili Belediye’yi geri almak olacaktır.  Çünkü biz bir emanet bıraktık ama Belediye Başkanı  emanetimize sahip çıkamadı.  Grup Başkan Vekilimiz defalarca siyaset gözetmeksizin yardım etti.  Biz artık Biga’ya daha çok hizmet emek istiyoruz.  Biz emanetimizi AK Parti adına geri alalım istiyoruz. İnşallah Biga’lı hemşerilerimiz de Bülent kardeşimiz ile yol yürümeye evet diyeceklerdir.  Bugün itibari ile hanım ve bey kardeşlerimiz ile gece gündüz demeden Biga’da çalmadık kapı bırakmayacağız.  Biz evlere, gönüllere giriyoruz ki Bülent kardeşim de gönül belediyeciliği yapsın” diye konuştu.
 
“EY BİGALILAR ÖNCE KENDİNİZE OY VERİN”
Ak Parti Grup Başkan vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan açılışta yaptığı konuşmada, Ankara’nın değil Çanakkale’nin vekili olduklarını belirterek, “Her fırsatta, her imkanda Biga ve diğer ilçelerimizde olmaktan çok büyük gurur duyuyoruz. Bugünkü açılışı bir miting ortamında yapmış olmak başlı başına Biga’nın nasıl AK Parti’yi özlediğini, AK Parti’nin belediyesini özlediğini gösteren en güzel fotoğraf.  Bugün birçok parti miting yapsa, toplantı yapsa bu kadar kalabalığı bir araya getiremez. Ama tüm Sakarya Mahallemizin tüm insanları, teşkilatımız ve komşularımız bir araya gelmişler, sadece ufak bir büronun açılışında bizimle olmuşlar. Bu çok kıymetli bir iş.  Eğer biz buralara geldiğimizde bırakın küçük yatırımı, çok büyük yatırımlara rağmen halkımız olmasa, teşkilatımızın motivasyonu olmasa bir kıymetimi z olur mu? Ama bakın, açtığımız bir büro, 50 metrekare bir yer. Ama Ak Parti’nin heyecanı, Ak Parti’nin iddiası adeta yeniden başlıyorcasına taze ve diri. Bizler Çanakkale’mize hizmet etmekten büyük şeref duyuyoruz. 12 ilçemiz, 600 köyümüz var. Az önce kahvede bir kardeşimiz dedi ki; ‘az geliyorsun’.  Daha çok gelirim başka bir şey,  ama sizler şahitsiniz ki seçildiğimiz günden beri adım adım Çanakkale’mizi geziyoruz. Halkımızın desteği olmasa, hiçbir kıymetimiz olmadığını da iyi biliyoruz. Halkımız varsa biz varız. O yüzden burada olmaktan çok büyük bahtiyarlık duyuyoruz. Kaldı ki Biga, merkez ilçeyi bir yere bırakın en büyük ilçemiz. Nüfus olarak öyle, tarımda öyle sanayide öyle.  Çanakkale tarımının tam yarısı buradan karşılanıyor. Yarısı Biga’nın ektiği, diktiği sebzeyle meyveyle hayata geçiyor. Bu çok kıymetli bir iş. Biga bizi hiç yalnız bırakmadı. Biga hiç bizi üzmedi. Ufak tefek düştüğümüz, kalktığımız oldu. Ama biz biliyoruz ki bu yeni dönemde, nasıl ki Ak Parti artık 5 yıl iktidardaysa, biz nasıl ki 5 yıl vekilsek, aynı şekilde genel iktidarla uyumlu, genel iktidarın heyecanını kuşanmış bir yerel iktidar Biga’nın da tekrar ayağa kalkmasını sağlayacak en güzel özellik olacak. Beğenin beğenmeyin bu kardeşiniz ve Jülide hanım 5 sene vekil. Beğenin, beğenmeyin Sayın Erdoğan 5 sene bu ülkede Cumhurbaşkanı. İktidar kurulu, şimdi biz 5 sene hükümetimizle çalışırken Biga’daki yerel dinamiğimizde de, belediyemizde de Ak Parti olun ki tüm hizmetleri daha çabuk alalım, daha çok iş yapalım istiyoruz. Biga bunu hak ediyor. Buradan diyorum ki; Ey Bigalılar önce kendinize oy verin. Önce kendinize, hizmete, durmak yok yola devam diyenlere oy verin. Bu kıymetli bir iş” dedi.
 
“ÖNCE HALKIN KARDEŞLİĞİNE, DOSTLUĞUNA TALİBİZ”
Turan şöyle devam etti; “Eğitim, sağlık yatırımlarında nasıl bir çığı açtığımızı hep beraber gördünüz. Ben ilçe ilçe geziyorum.. Ezine, Ayvacık, Çanakkale merkez, Lapseki, Biga, Çan, Yenice hepsinin hastanesi ya bitti, ya az kaldı. Eksiğimiz varsa da biz tamamlayacağız. Hastanemizi açtık ama diyoruz ki; Biga’ya ağız ve diş sağlığı merkezi yakışır, onun çalışmalarına başladık. Balıklıçeşme, sağlık ocağı lazım dedik. Onun temelini attık bir ay içerisinde inşallah açılışını yapacağız. Biz İstanbul’un, Ankara’nın neyi varsa Biga’nın da, Çanakkale’nin de aynısı olsun istiyoruz. Yıl 2002, sağlık ve eğitim yatırım bütçe payı yüzde 19. Bu sene yüzde 35. Neden, önce insan diyoruz. Sağlık her şeyin başı diyoruz. Eğitim her şeyin başı diyoruz. O yüzden eğitim ve sağlığa en büyük payı ayırdık. Yoksa biz biliyoruz ki asfaltın da taşın da en iyisini Ak Parti yapar. Ama her zaman söylüyorum; asfaltı altından yapsanız, taşı gümüşten yapsanız, eğer yüzünüz gülmüyorsa, halkın derdiyle dertlenmiyorsanız, doğumunda ölümünde, duasına rüyasında yoksanız hiç birinin kıymeti yok. Önce halkın kardeşliğine, dostluğuna talibiz.”
 
“BÜLENT ERDOĞAN’LA DURMAK YOK, YOLA DEVAM DİYORUZ”
Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan için destek isteyen Turan şu sözleri sarf etti; “Adı benim adaşım, soyadı genel başkanımızın adaşı olan Biga’nın evladı Bülent Erdoğan’ı seçerken yol yapmayı, su yapmayı vaat etmiyoruz.  Zaten tüm dünya biliyor ki hizmetin en iyisini, yolun en iyisini, alt yapının en iyisini Ak Parti yapar. Belediyelerdeki bütün iddiamızı şimdiye kadar tüm kamuoyu gördü. Ama biz bir şeyi daha vaat ediyoruz. Biga’nın bir ağabeye ihtiyacı var, bir kardeşe ihtiyacı var. Hastanın, dertlinin, esnafın yanında bir insana ihtiyacı var. O yüzden de Bülent Erdoğan’la durmak yok, yola devam diyoruz. Biga’mızın yarısı hayvancılık ve tarımla ilgili dedim. Hayvan kesimiyle ilgili sorun vardı. Atladılar geldiler ve dediler ki; Biga mezbasını Et Balık Kurumu kesim için teslim alsın. Başladık mı, başladık. Dediler ki; Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin çöp arabası ihtiyacı var. 15 gün önce verdik mi, verdik. Dediler ki; çöp konteyneri lazım. Yaptık mı, yaptık. Hepsini yaparız, hizmetten korkumuz yok. Troya 2018, boğaz köprüsü, limanlar, hastaneler, okullar, Ezine’de Gıda OSB’si bütün bu hattı ayağa kaldıran çalışmalar… Troya dedik, Türkiye duydu. OSB dedik, Türkiye duydu. Şimdi diyorum ki; sahip çıkın bize Bandırma’dan Biga’ya nasıl bir kara tren gelirmiş, dosta düşmana hep beraber gösterelim istiyoruz.” 
 
“ÜÇÜNDEN BİRİSİNİ ALAMAZSAK BEN KENDİMİ BAŞARISIZ ADDEDERİM”
Bülent Turan sözlerini şöyle sürdürdü; “Hükümet konağımızı bitirdik. Gençlik merkezimizi çok az kaldı bitiriyoruz. Buna benzer birçok yatırımımızı, her türlü derdimizi ortaya koyuyoruz.  Sırf Biga’mızın köylerine 2018’de 78 köyüne asfalt yaptık. Şimdi Biga şehitliğimizi tüm Türkiye’nin ziyaretine açacağız inşallah ona başlıyoruz. Göreceksiniz bir seneyi geçmeden tüm Bigalıların Çanakkalelilerin, Biga şehitliğini görmesini sağlayacağız. Hem milli mücadelede hem Çanakkale savaşlarında Biga'nın ayrı bir hatırası var. Her şehidimizin damla kanı çok kıymetli. Bunları yaparken tevazuyu samimiyeti asla elden bırakmayacağız. Makamlar gelir geçer, hepimizin görevi bugün var yarın yok. Hiçbir kimse başta ben vazgeçilmez değiliz. Şimdi istiyorum ki Biga’da, Karabiga’da Gümüşçay’da öyle bir tablo çıksın ki herkes aynaya bir daha baksın. Üçünden birisini alamazsak ben kendimi başarısız addederim. Hizmetse adres burası. O yüzden üç belediyenin de AK Parti olup, hem Gümüşçay’ın hem Karabiga’nın hem de Biga'nın ayağa kalkması lazım. Çok işimiz var; Biga'dan bisikletle bineceğiz Karabiga’ya yüzmeye bisikletle gitmemiz lazım. Ama yok, yapacağız. Karabiga’nın, Biga’nın beklentileri var, karşılayacağız.   Hepsini inşallah yavaş yavaş yoluna koyacağız. Kolay bir yol değil, yorulacağız biraz 2 ay süremiz var. Ama hep diyorum; ayağını seven buraya gelmesin, bu yol dikeli bir yol. Dik duracağız… Darbe girişimi oldu sahip çıktınız, seçim oldu sahip çıktınız, hep bunları beraber aştık.
 
“GÜÇLÜ OLMAKTAN BAŞKA YOLUMUZ YOK”
Turan konuşmasının devamında Venezuela’daki gelişmelere değinen Turan, “Hepiniz takip ediyorsunuz son iki günden beri dünyanın bir ucu Venezuela’da bir darbe girişimi oldu. Şunu diyebilirsiniz; ‘bana ne kardeşim uzak bir yer, alakasız bir yer’. Hatta daha ötesi Maduro’nun yanlış olduğunu, hata yaptığını söyleyebilirsiniz. Hatta daha ötesi , ‘onlar komünist onlar solcu’ diyebilirsiniz. Ama hayır, önce biz demokratik ahlakı bilen insanlarız. Demokratik ahlakımız gereği tüm darbelere, neredeyse nasılsa karşı çıkmamız lazım. Bize darbe girişimini de kınıyoruz. İnşallah o halk kendi ülkesindeki dönüşümü değişimi kendi dinamikleri ile yapar ve demokrasiye hakim kılar. Dışarıdan ülkelerin vali ataması başkan ataması yeni ve modern dünyanın maalesef hastalığı haline geldi. 15 Temmuz'da başarsalardı, bize vali atayacaklardı. Ama halk izin vermedi. Şimdi Venezuela’ya atamak istiyorlar. İnşallah oranın halkı da izin vermeyecek. Güçlü olmaktan başka yolumuz yok. Zayıf olursak Suriye'ye bakın. Zayıf olursak Irak’a bakın. Zayıf olursak Venezuela'ya bakın… İçeriyi karıştırmak isteyen ülkeler her zaman var. Ama Türkiye lideriyle, Meclisi ile halkıyla ekonomisiyle güçlü olacak, başkalarının buraya karışmasına izin vermeyecek” dedi.
 
İYİ PARTİ’YE OY VERENLERE SESLENDİ
İyi Parti’ye oy verenlere seslenen Turan, “Yeri gelmişken iyi Parti'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Bakın bu ülkede demokratik kültür içerisinde her parti baş tacıdır. Kim kime oy veriyorsun saygındır lafımız yok. Ama bir konuyu hatırlatmak isterim. Türkiye'de HDP, CHP ittifakına, terörle arasında mesafe koyamayan parti ile CHP ittifakına, ülkücü kardeşlerimizi yanaştırabilmek için bir operasyon yaptılar. Bu parti neden 10 sene önce 20 sene önce kurulmadı da bugün kuruluyor. Dediler ki; ‘bu ülkenin milliyetçisi, sağcısı CHP'nin olduğu HDP’nin olduğu bloğa gitmiyor, gitmeyecek’.  Tuttular sözüm ona milliyetçi olan bir parti kurup, milliyetçi oyları CHP'nin yanına götürmeye kalktılar, çalıştılar. Umduklarını bulamadılar. Ama İyi Parti’ye oy veren Bigalı kardeşlerim milliyetçiysen adres belli. Muhafazakar demokratsan adres belli. Solcuysan da adres belli. Ama iki arada bir derede kalmanın hiçbir anlamı yok. Ben sandığa giderken iyi düşünmenizi tavsiye ediyorum. Göreceksiniz toplama halde devam eden İyi Parti'nin yarından sonra dökülmeye başladığını, orada bir ittifak olamayacağını orada bir milli ruh olmadığını ülkücülerde görecek. Seçimden sonra çıkan tabloyu görünce zaten dağılma süreci başlayacak. O yüzden safınızı belli edin. Biga'nın CHP'den alacağı hiçbir şey yok. Kaldı ki şu andaki CHP, Atatürk'ün kurduğu CHP ile zerre alakası olan bir CHP değil. Atatürk'ün Partisi olduğu zaman Anıtkabir'den kampanya başlarlardı. Şimdi Edirne'den Demirtaş'tan başladılar kampanyaya. O yüzden diyorum ki Atatürk'ün CHP’si ile bugünkünün hiçbir alakası yok. Atatürk'ün partisi devletçiydi. Bunlar devletini her zaman hırpalamaya çalışan, sokağı gösteren, yurt dışına şikayet eden insanlar haline geldiler. Milliyetçiydi. Bunların milliyetçiliği mi kaldı? ‘PYD komşumuz olsun, HDP arkadaşımız olsun’ demekten başka neyi kaldı. Ama tek bayrak diyen, tek millet diyen, tek devlet diyen, tek vatan diyen AK Parti'nin kendisi, Cumhur İttifakının kendisi. O yüzden hep beraber bu anlayışa sahip çıkacağız. Bunların seçimden seçime muhafazakar atamasına inanmayacağız. Muharrem İnce aday oldu, her gün Cuma kılıyorum dedi. Seçim bitti cumalar da bitti. Bunlar doğru şeyler değil. Ya gördüğün gibi olacaksın ya olduğun gibi görüneceksin. İstanbul'daki aday ‘ben CHP’liyim’ diyemiyor. Ankara'daki aday ülkücü bir arkadaş. Neredesiniz CHP'liler? O yüzden diyorum ki; halkı kandırma adı ile yapılan her türlü siyasal adım bu halktan geri döner. Bu milletin ruhunda AK Parti'nin kendi ruhu var. Biga'ya en çok AK Parti yakışır, Ak Parti’ye en çok Biga yakışır” diye konuştu.
 
“BİR OY NE İŞE YARAR DEMEYİN ASLA”
En çok oyu alarak bu işi yapmak istediklerinin altını çizen Turan sözlerini şöyle noktaladı; “Bak mahalle başkanımız burada, teşkilatımız burada. Bir oy ne işe yarar demeyin asla. Önümde örnekler var biz Yalova'yı 1 oyla kaybettik 2 değil, Yalova'daki il belediyesini 1 oyla kaybettik. Ağrı'da 10 oyla kaybettik, Kastamonu'da 16 oyla kaybettik, böyle devam ediyor liste. Sakın ha bir oy nedir demeyin. Bir oy çok kıymetli. Biz bir oyla il genel meclisini alırız. Bir oyla belediyeyi alabiliriz. Herkes akrabasını konu komşusunu arayacak. Esnafımıza bu konuyu hatırlatacak. Bir oy bir oydur deyip Biga’da kazanmayı konuşmuyorum, zaten kazanmak zorundayız. Ama çok büyük boy farkını sizden istiyorum. İnşallah Biga'da Bülent Erdoğan'la beraber büyük bir oy farkıyla alacağız. Esnafın sorunlarını biliyorum, tarımla ilgili sorunları biliyorum. Bununla ilgili çok büyük adımlar atıldı. Ziraat Bankası'ndan Halk Bankasına kadar, tarım desteklerinden süt desteklerine kadar birçok alanda yeni adımlar attık atmaya devam edeceğiz. Beraber büyüyeceğiz. Muhtarın maaşı yoktu bugün var, sigortası yoktu bugün var. Herkesin evi arabası işi biraz daha arttı. Arabaları park etmek için yer bulamıyoruz tabiri caizse. O yüzden diyorum ki ufak tefek sorunlar varsa da çözecek olan, kendi partisinde birlik beraberliği sağlayamayanlar değil yaparsa yine AK Parti yapar deyip hep beraber heyecanla yine bizleriz. Bizler istiyoruz ki bu yeni dönemde nasıl ki bölge bölge Çanakkale'ye ayağa kaldırdık… Bayramiç Akif Ezine OSB Ayvacık liman Çanakkale merkezdeki yeni yatırımlarımız. hastanelerimize başlamışsak. Aynı şekilde Biga’da artarak devam etmek istiyoruz. Bunun için bize güçlü bir adaş lazım. Bülent Erdoğan'ı size emanet ediyoruz. Sizden beklentimiz çok fazla. Yeni seçimde yeni dönemde Biga’da tekrar besmeleyi çekiyor, yola devam ediyoruz.”
 
Ersan KÜÇÜKKURU
 
 
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.