Ak Parti Lapseki ve beldelerinde yine iddialı

Ak Parti Lapseki İlçe Başkanlığı, Lapseki ilçe ve beldelerinde 31 Mart yerel seçimleri için adaylığı kesinleşen belediye başkan adaylarıyla ortak bir basın açıklaması düzenledi.

296
Ak Parti Lapseki ve beldelerinde yine iddialı

Ak Parti Lapseki İlçe Başkanlığı, Lapseki ilçe ve beldelerinde 31 Mart yerel seçimleri için adaylığı kesinleşen belediye başkan adaylarıyla ortak bir basın açıklaması düzenledi. Lapseki Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Eyüp Yılmaz ile Umurbey Beldesi Belediye Başkan Adayı Nail Pekşen ve Çardak Belediye Başkan Adayı Ahmet Öztürk, seçimlere yönelik düşüncelerini aktardılar.

Lapseki İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısına Ak Parti İlçe Başkanı Halil Özer, Ak Parti Lapseki Kadın Kolları Başkanı Sevda Kılıç, Ak Parti Lapseki Gençlik Kolları Başkanı İsmail Doğan ile ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.
Belediye başkan adaylarını Lapsekililerle buluşturmak amacıyla bu açıklamayı yaptıklarını ifade eden Ak Parti İlçe Başkanı Halil Özer, toplantıdaki konuşmasında şunları söyledi; “Lapseki’de hizmetleriyle geçen dönem bizleri onurlandıran, hizmetleriyle partimizin yüz akı olan kıymetli belediye başkanımız Eyüp Yılmaz, ikinci döneminde genel merkezimiz tarafından tekrar aday olarak gösterildi. Kendisine çıktığı bu kutlu yolda başarılar diliyoruz, Allah utandırmasın. İki beldemizde bu dönem bayrak değişikliği yapıyoruz. Çardak’ta Basri başkanımız görevi bırakıyor. Yerine kurucu gençlik kolları başkanlığımızı da yapan Ahmet Öztürk, Çardak’ta belediye başkan adayımız oluyor.  Umurbey’de Sami başkanla bayrak değişikliği yapıyoruz. Sami başkanın yaptığı hizmetlerden sonra bayrağı kaldığı yerden daha ileriye taşımak için Nail Pekşen, yine yönetim kurulu üyemizdi istifa etti aday adayı oldu. Bu görev ona tebliği edildi. Kendisine başarılar diliyoruz. Tabi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. Lapseki’de ve beldelerimizde geride kalan 5 yılda çok ciddi eseler bıraktık. Çok ciddi hizmetler yaptık. Sadece Lapseki’de vermiş olduğumuz sözlerin, projelerin yüzde 95’ini yaparak daha fazlasını, konuşmadığımız söylemediğimiz birçok projeyi hayata geçirdik. Yeni dönemde daha fazlalarını yapmak için, gelişen Türkiye’nin şartlarına ayak uyduran bir Lapseki ve çağın gerektirdiği hizmetleri yeni dönemde projelerimizle birlikte hayata geçirecek olan Eyüp Yılmaz başkanımızla birlikte inşallah tekrar milletimizin karşısına çıkıp yapmak için aday olacağız. 2014 yılında projelerimiz sayarken bizlerle ‘hayal örüyorsunuz’ diye alay edenler, dalga geçenler bugün görüyorlar ki birçok hayal denilen projeyi hayata geçirdik. Bunda baş mimar olarak kıymetli belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimiz var. Biz beldelerimizde bayrağı ileri taşıyan, hizmet yarışında bayrağı önemli bir noktaya getiren kıymetli belediye başkanlarımızdan görevi devralacak olan belde belediye başkanlarımızın da yüklerinin ağır olduğunu düşünüyorum. O yüzden kendilerinin bir kat daha fazla çalışması gerektiğinin bilincindeler. Allah utandırmasın bu süreçte. Bu milletin bize 2014’te emanet ettiği üç belediyeyi inşallah yine 2019 seçimlerinde de alıp, tekrar kaldığımız yerden hizmetlerimize devam etmek için milletimizin karşısına çıkacağız.”

“BİR DEVRİ KAPATTIK, YENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ”
Lapseki Belediye Başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday olarak gösterilen Eyüp Yılmaz da yaptığı konuşmada; “2014’te Lapsekililer ile beraber çıktığımız bu yolda, Allah’ımıza şükürler olsun ki 5 seneyi alnımızın akıyla tamamlayıp tekrar bugüne geldik. Bizim için önemli olan koltuklar değil. Bu koltuklar gelip geçici, bunu hep söyledik. Amacımız hizmet.  Hedefimiz, aldığımız görevi en iyi şekilde yaparak Lapseki’yi bir yerlere getirmek. Biz bunu teşkilatlarımızla beraber, bize destek olan insanlarla beraber, Lapsekililerle beraber Allah’a şükürler olsun ki, gerçekten Lapseki’yi bir yerden aldık, bir yerlere taşıdık. Büyük bir değişim yaşadık, büyük bir gelişim yaşadık. Hedeflerimiz, hayallerimiz çok fazla. Bize ‘hayal görüyorsunuz’ diyenler bugün mahcup oluyorlar. Elbette ki hayallerimiz olacak, bu işin gerçeğidir. Hayallerimizle beraber Lapseki’yi tekrar daha farklı yerlere taşımak istiyoruz. Önümüzdeki dönem içerisinde Lapseki’miz gerçekten bu bölgenin çok önemli, yıldız ilçelerinden bir tanesi olacaktır. Gözle bakıldığında kıskanılacak ilçelerden bir tanesi olacaktır. Çok yakında hem teşkilatlarımıza, hem Lapsekili vatandaşlarımıza projelerimizi açıklayacağız. Projelerimizi açıkladığımızda da göreceksiniz ki; hem çocuklarımıza, hem gençlerimize, kadınlarımıza, engellilerimize, yaşlılarımıza, tüm Lapsekililere hitap edecek. Artık zor olanı bitirdik. Evet sıkıntılar çektik, bunlar yaşandı. Ama Lapseki bir devri kapatmış oldu. Bir devri kapattık, yeni bir sayfa açıyoruz. Yeni beyaz bir sayfa açıyoruz. Bu beyaz sayfayla da önümüzdeki dönem için çalışmalarımıza bir taraftan başladık. Yakın zamanda önümüzdeki 5 yıl için yapacağımız projelerimizi bir toplantıyla açıklayacağız. Çok önemli projelerimiz var. Lapseki çok farklı bir yer oldu, artık dünkü Lapseki değil. Yarın da bugünkü Lapseki olmayacak.  Bundan emin olun. Hele ki Türkiye’nin mega projelerinden bir tanesi Lapseki’de yapılıyorsa, elbette ki Lapseki değişmek zorunda. Bu değişime bizler de ayak uydurmak zorundayız. Vatandaşlar, teşkilat ve belediye olarak. Zor olanı artık bitirdik, bundan sonraki işler çok kolay. Tamamen sosyal projeler, farklı projeler. Lapseki’de bir yat limanının yapılması, 7-8 yıldır bunu takip ediyor olmamız, 2019 yılı içerisinde de ihalesinin yapılacak olması bile sadece örnek verebileceğim bir proje. Çok önemli, hem istihdam yaratacak, hem Lapseki’nin ekonomisine çok büyük katkısı olacak. Bize bu güne kadar Lapsekililer çok büyük destek verdiler. Bundan sonra da destek vereceklerine inanıyoruz. Teşkilatlarımız çok büyük destek verdiler. İnşallah bundan sonra hep beraber yol yürüyeceğiz. Lapseki’nin önü açık.”           

“BİZLERE BU GÖREVİ VEREN KİMSEYİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ”
Çardak Belediye Başkan Adayı Ahmet Öztürk ise düşüncelerini şöyle dile getirdi; “Geçmişten bu yana Ak Parti teşkilatıyla hep birlikteyiz. Allah’ın izniyle görev bize nasip oldu. Diğer arkadaşlarımızda yine birlikteyiz ve uyum içerisindeyiz. İnşallah Basri ağabeyden bayrağı devralıp, bir üst seviyeye çıkartmak için bu göreve hazırız. Biz Çardak’ta parti gözetmeksiniz her kesimle birlikteyiz. İnşallah Çardak’ta 2014’te olduğu gibi 2019’da da bizlere bu görevi veren kimseyi mahcup etmeyeceğiz.”

“DAİMA DÜRÜST, ADALETLİ VE SAMİMİ HİZMET”
Son olarak konuşan Umurbey Beldesi Belediye Başkan Adayı Nail Pekşen de; “İnşallah yapacağımız yatırımlar ile şirin beldemiz Umurbey’imizi en iyi yerlere getireceğimizi canı yürekten inanıyorum. Bir elin nesi var iki elin sesi var mantığı ile bütünleşerek, Allah’ın da izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz iş bırakmayacağız. Daima dürüst, adaletli ve samimi hizmet vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu kutlu yolda değerli Umurbeylilerin de desteği ile çok sevdiğim memleketime, bundan önceki icraatlarında üzerine koyarak en iyi hizmeti sunacağız” ifadelerini kullandı.  

Ersan KÜÇÜKKURU
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.