Kız Kardeşim projesi Çanakkale’de

‘Kız Kardeşim’ Projesi kapsamında Belediye Çalışanları Eğitim Sosyal Tesis ve Rekreasyon alanı Ercan Adsız toplantı salonunda Kız Kardeşim Projesi Eğitim Koordinatörü Nazan Bütüner tarafından ’İnternet Güvenliği ve Sosyal Medya Okuryazarlığı’, ‘Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık’ eğitimi verildi.

259
Kız Kardeşim projesi Çanakkale’de


 
Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin destek verdiği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında yürütülen ‘Kız Kardeşim’ Projesi kapsamında Belediye Çalışanları Eğitim Sosyal Tesis ve Rekreasyon alanı Ercan Adsız toplantı salonunda Kız Kardeşim Projesi Eğitim Koordinatörü Nazan Bütüner tarafından ’İnternet Güvenliği ve Sosyal Medya Okuryazarlığı’, ‘Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık’ eğitimi verildi.
 
Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Uluşal yaptığı konuşmada: “Kadının iş hayatına daha aktif katılımını sağlamak, girişimci kadınlar yetiştirmek adına yapılan bu eğitimler çok önemli. İster çalışan, ister ev kadını, ister emekli olsun kadınların çalışma hayatında mutlaka daha aktif olması hatta kendi işini kurması bakımından örgün eğitimlerin yanı sıra yaygın eğitimlerde yapılmaktadır. Çanakkale’de Yerel Gündem 21 süreciyle beraber kooperatifleşerek stantlar açıldı ve krediler sağlanarak bu alanda başarılı çalışmalar yapıldı. Burada edineceğimiz bilgileri günlük yaşantımıza uyguladığımız zaman mutlaka yararını göreceğiz” dedi.
 
Kız Kardeşim Projesi Eğitim Koordinatörü Nazan Bütüner ise; “Türkiye’de kadınların günlük hayatta kendi misyonlarını daha iyi bir şekilde anlatabilmeleri ve ekonomik hayata katılımlarıyla ilgili bir takım eğitimler düzenliyoruz. Kız kardeşim de böyle bir proje. Ocak 2018 yılı itibariyle 4 ortaklı olarak başlayan çalışmamızın 2 sene öncesine kadar geçmişi de var. Kadınlarımızın farkındalık ve bilinç kazanması için yapmış olduğumuz eğitimleri yaygınlaştırıyoruz. Projemiz kapsamında 30 ilde 4 senede 9000 kadına ulaşmak istiyoruz. Yer gözetmeksizin bütün kadın kitlelerine; evde oturan kadına, çalışan kadına, girişimci kadına da hitap etmek istedik. Çalışma hayatına girişimci olarak girmiş fakat yeteri kadar hedef kitleyi arttıramayan kadınlara da eğitim veriyoruz. Kalkınmaya destek olmak ve katma değerimizi arttırmak istiyoruz. Erişebildiğimiz her kadına her yere gitmek istiyoruz ve bunu gönüllü olarak yapıyoruz” diye konuştu.
 
Haber Merkezi
 


Etiketler; #Kız Kardeşim
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.