Vali Kamçı, Çanakkale Belediye Başkanlığına Aday (VİDEO)

Çanakkale’nin eski valilerinden Süleyman Kamçı, emekli olup kente dönerek  Çanakkale belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

1431
Vali Kamçı, Çanakkale Belediye Başkanlığına Aday (VİDEO)
VİDEO HABER


Çanakkale’nin eski valilerinden Süleyman Kamçı, emekli olup kente dönerek  Çanakkale belediye başkan aday adaylığını açıkladı.
 
Kayseri Valisi iken geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Mülkiye Baş Müfettişliğine atanan Süleyman Kamçı’nın emekli olarak Çanakkale’ye geldi.  4 Eylül 2000 ile 19 Ocak 2006 tarihleri arasında Çanakkale Valiliği yapan Süleyman Kamçı, bu kez Çanakkale belediye başkanı olmak için siyasete atılarak AK Parti’den aday adaylığını açıkladı.
 
Kamçı, Ak Parti İl Başkanlığında belediye başkan aday adaylığına ilişkin basın toplantısı düzenleyerek şunları söyledi; “Aranızdan 12 yıl önce ayrılmıştım. 6 yıl valilik yaptıktan sonra. Ama biliyorsunuz ki bu 12 yıl süre içerisinde zamanımı çoğu her sene burada geçiyordu. Her sene mutlaka iki defa Çanakkale’ye geliyordum. Merkez Valilik döneminde de burada yaşadım. Emekli olunca da Çanakkale’de yaşayacağımı hepinize söylemiştim. Bu süreçte aday adaylığımız söz konusu oldu. Dün itibari ile emekli oldum. Dün itibarı ile aday adaylığım kesinleşti. Dolayısıyla Çanakkale’den AK Parti’den Belediye Başkan aday adaylığına talip oldum. Ben öncelikle Çanakkale’de artık yerelde bir değişimin zamanının geldiğine inanıyorum. O değişimi inşallah başaracağız. Şimdiye kadar Çanakkale’miz gerekli hizmetleri almaktan biraz geri kaldı. Bu alınan hizmetler şehitler diyarı olan bu güzel şehrimize yakışmıyor. Bu hizmetlerin artırılması lazım. Sizlerin destekleri ile elbirliği ile bu değişimi başaracağımızı, yapabileceğimizi düşünüyorum.  Şu ana kadar devlette 39 yıl, 22 yılı valilik olmak üzere 39 yılım geçti. Bu birikimimle, bilgimle, tecrübemle güzel Çanakkale’mize hizmet etmek için karşınızdayım. Aday adayı oldum ve bu hizmeti yapabileceğimizi düşünüyorum. Sizlere şunu söyleyebilirim. Aslında çok güzel şeyler olabileceğini ben burada söylemek istiyorum. Buna Çanakkale halkı Çanakkale insanı fazlası ile layıktır. AK Parti içerisindeki aday adayı arkadaşlarımız var. Hepsine başarılar diliyorum. Benim veya bir başka arkadaşımın aday adayı olması hiçbir şeyi değiştirmez. Burada yönetimde de değişimin sağlanması lazım. O anlamda ben olsam da başka bir arkadaşım aday olsa da onun yanında olacağımızı ben sevgili Çanakkaleli hemşerilerimize buradan duyurmak istiyorum. Güzel şeylerin olacağını sizlere müjdelemek isterim. Eğer aday olabilirsem böyle bir takdir yapacağımız işlerin neler olacağını da sizlerle paylaşma imkanımız olacaktır. Şu anda bunları söylemek biraz erken olur. Çanakkale’yi, Çanakkalelileri sahiden seviyorum. 20 yıla yakın bir zamandır ben Çanakkaleliyim. Çanakkale’de çok insanlar tanıyorum. Birikimlerimi Çanakkale’nin hizmetinde iktidarın belediye başkanı olarak burada vermek istiyorum. Çanakkale’de artık değişim zamanı geldi”
 
Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ise Vali Kamçı’nın adaylığının Ak Parti’ye güç kattığını ifade ederek; “Hayırlı olmasını diliyoruz. Kendisi bize güç kattı. Başından beri söylediğimiz gibi Çanakkale’nin değişime ihtiyacı var. Çanakkale’de değişim zamanı. Sayın Valim ve aday adaylarımız başta olmak üzere teşkilatımız halkımız başta olmak üzere herkes buna inanıyor” dedi.
 
SÜLEYMAN KAMÇI KİMDİR…
Süleyman Kamçı, 1956 yılında Trabzon İli Akçaabat İlçesi’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Akçaabat’ta tamamladı. 1975 yılında Akçaabat Lisesi Fen Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. 1979 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. 1980 yılında Trabzon Maiyet Memuru olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Sırası ile Çaykara ve Devrek Kaymakam vekilliklerinde bulundu. 1983 yılında 66. dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile bitirerek Balıkesir ili Sındırgı ilçesi Kaymakamlığı’na atandı. 1986-1988 yılları arasında Ordu ili Aybastı ilçesi Kaymakamlığı, 1988-1991 yıllarında Bingöl vali yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bingöl Vali Yardımcılığı görevi sırasında bir yıl İngiltere’ye gönderildi. 1991-1994 yıllarında Kırıkkale İli Bahşili ilçesi Kaymakamı iken 20 Nisan 1994 tarihinde Mülkiye Müfettişliğine, Mülkiye Başmüfettişi iken Bingöl Valiliğine atanarak 1997-1999 tarihlerinde Bingöl Valisi olarak görev yaptı. Daha sonra Merkez Valiliği görevine tayin edildi ve Milli Güvenlik Akademisinin 28 Şubat 2000-26 Temmuz 2000 tarihleri arasında gerçekleştirilen 48. dönem eğitimini bitirdi. 4 Eylül 2000 tarihinden 19 Ocak 2006 tarihine kadar Çanakkale Valiliği görevinde bulundu. Bakanlar Kurulunun 30.12.2005 tarih ve 2005/9864 sayılı Kararnamesiyle Gaziantep Valiliğine atanan Vali Süleyman Kamçı, 26.01.2006 tarihinde Gaziantep Valiliği görevine başladı. Bakanlar Kurulunun 15.09.2014 tarih ve 2014/6780 sayılı Kararnamesi ile Malatya Valiliğine atanan Vali Süleyman Kamçı, 25.09.2014 tarihinde Malatya Valiliği görevine başladı. Bakanlar Kurulu’nun 30.05.2016 tarihli ve 2016/8864 sayılı Kararnamesi ile Kayseri Valiliğine atanmış olup, 10.06.2016 başladığı bu görevini Kasım 2018’e kadar sürdürdü. Vali Süleyman Kamçı, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 
Ersan KÜÇÜKKURU
 
 
 
 
 
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cenk Başer560 - 22.11.2018 14:19:32
Çanakkale'ye çok iyi bilen, yönetim tecrübesi güçlü, Ankara'daki siyaset ve bürokrasi içerisindeki tanıdıklarıyla kolayca iş yaptırabilecek bir başkan... Sizin en iyisini yapacağınıza inanıyorum.