Mühendis Güleç, Kepez’de başkanlık yarışına katıldı

Çanakkaleli İnşaat Yüksek Mühendisi olan Onur Okhan Güleç, AK Parti Merkez İlçe binasında Kepez Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklayarak, dosyasını teslim etti. Düzenlenen basın toplantısına Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek de destek verdi.

935
Mühendis Güleç, Kepez’de başkanlık yarışına katıldı


 
Çanakkaleli İnşaat Yüksek Mühendisi olan Onur Okhan Güleç, AK Parti Merkez İlçe binasında Kepez Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklayarak, dosyasını teslim etti. Düzenlenen basın toplantısına Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek de destek verdi.
 
AK Parti Merkez İlçe Binasında, Kepez Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklamak üzere basın toplantısı düzenleyen Onur Okhan, herkese teşekkürlerini iletti.  Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Okhan’ın adaylığını desteklediğini belirterek, “Öncelikle partimizi tercih eden ve partimize yakışan Okan Onur Güreş kardeşimizi kutluyorum ve tebrik ediyorum. Çanakkale’miz ve Kepezimiz özellikli iki bölgemiz ve benim de naçizane sorumlu olduğum bölgeler. Bizim yola çıkarken Merkez İlçe olarak iki tane hedefimiz vardı. Bir tanesi en azından iki tane vekil çıkartmaktı. O görevimizi yerine getirdik. Şimdi ikinci en önemli görevimiz yerelde daha iyi hizmet götürmek amacıyla hem Kepez’de hem Çanakkale Merkezde Ak Parti Belediyeciliği gösterecek başkanı istiyoruz. Bununla ilgili bizi tercih eden tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz. Okan kardeşimizde sağ olsun daha önce görüştüğümüzde de bize aynı heyecanı yaşatmıştı. Tercih edilmek her zaman hayatta güzel bir şey. Ben bu olayı şeye benzetiyorum. Mesela güzel bir kızınız var. Kızınızı almak isteyen, yuva kurmak isteyen bir damadınız var. Damatlarınız böyle çok oldukça biz de tabi ki içlerinden en çok yakışanı, en çok kızımızı memnun ve mutlu hayatındaki noktaya getirecek olan beyefendiye teslim etmek istiyoruz. Çünkü Çanakkale çok güzel bir yer Kepez çok özel bir yer. Bir de Kepez’in en büyük özelliği Türkiye’nin en büyük beldesi olması. O yüzden böyle bir özelliği var. Biz tüm Türkiye’de belediyecilik anlamında kendisini ispatlamış bir partiyiz. Dolayısıyla Çanakkale’nin çektiği bazı zahmetlerin, sıkıntıların da bizim partimizin belediyeciliğiyle sona ereceğini düşünüyoruz. Trafik sorunları var, otopark sorunları var. İmar sorunları var. Biz artık siyaset yapmak istemiyoruz. Biz iş üretmek ve vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak istiyoruz. O yüzden de talibiz. Adayımız da bilgi birikimiyle bizi inandırdı. Biz de elimizden gelen desteği kendisine göstereceğiz” şeklinde konuştu.
 
Ölçek’in ardından konuşma yapan Onur Okhan Güleç, Çanakkale’deki çalışmalarından bahsederek, “Çanakkale’de ilk görev yerim olan Gökçeada Belediyesi’nde Fen İşleri Müdür olarak göreve başladım. 2016 yılında Çanakkale İl Özel İdaresi’ne atandım. Yol Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Yatırım İnşaat Müdürlüğü gibi görevlerde yer aldım. Yatırım İnşaat Müdürlüğü görevim sırasında bu ilde yaptıklarım da artık mutlaka görünüyordur. Kontrol mühendisliği haricinde 2018 yılı 25 Temmuz’a kadar Yatırım İnşaat Müdürlüğü görevini yürüttüm. Hükümetimizin devletimizin birçok yatırımında mesai arkadaşlarımla beraber bu kente can verdik. Saymaya başlasam Lapseki Hükümet Konağı, Kepez Anaokulu, Halil Atan İlkokulu, Turgutreis İlkokulu olmak üzere birçok binada hizmet verdim. Yapım işlerinde aktif olarak bulundum. Geceli gündüzlü çalıştık. Çalışmayı da seven bir insanım. Bundan dolayı da çok mutluyum. Bu arada bu görevimiz esnasında, bir işe başlarken her şey düşüncede hayalde başlıyor. Hayallerde proje tasarımını ilk önce zihnimizde canlandırıyoruz. Bununla ilgili idarem en az üçün üzerinde proje yarışması yaptı. Bunlar sayısal karasal yayın kulesi. Yukarıda devam ediyor yaklaşık 40 milyonluk yatırım. Hatta o yatırımı belediyeden su alamadık biz. Siyasete girmek istemiyorum. Öyle bir yatırım yapıyoruz, seyir terasları var. Restoran halkın kullanımına açılacak. Hatta Ayhan Gider zamanında oraya bir teleferik projesi bile düşünülüyordu. Halkın alanları, günübirlik tesisler çok önemli. Ondan önce Lapseki Hükümet Konağı” açıklamasında bulundu.
 
“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN GARANTİSİDİR”
“Bugün itibariyle yasal mevzuat gereği 12 Kasım 2018 tarihi itibariyle hem dairemdeki görevimden hem de devlet memurluğu görevimden istifa etmiş bulunmaktayım” diyen Güleç, “Amacımız belli, kutlu bir dava. Yerel yönetimdeki hizmetler belli. Bütün bu 20 yıllık çalışma geçmişimle başlayarak devam eden ve tamamlanmış birçok projelerin daha fikir halindeki tasarım sürecinden fiziksel gerçekleştirme aşamalarına kadarki oluşmuş olan bilgi ve deneyimlerimizi elimden geldiği kadarıyla Çanakkale’nin ve bölgenin gözbebeği olan içinde yaşadığım Türkiye’nin en büyük beldesi Kepez’de değerlendirebilmek sadece gereken yatırım, inşaat ve şehircilikle kısıtlı kalmadan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda belediyeciliğin tüm alanlarında yaptığı atılımları örnek alarak ortaya koyduğu insana, garip ve gureba dokunan sosyal belediyecilik anlayışını Kepezimize hakim kılmak, Kepez’i bekleyen çok daha güzel günlere ulaştırılması çalışmalarında ipin ucundan tutabilmek için bu yola çıkmış bulunmaktayım. Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir. Allah utandırmasın” diye konuştu.
 
“KEPEZ ADETA KABINA SIĞMAYAN BİR DELİKANLI”
Güleç açıklamasında Kepez’in sorunlarına değinerek, “Ben bir teknik eleman olarak Kepez’in sorunlarını ve öncelikli yapılması gereken şeyleri bildiğimiz gerektiğini düşünüyorum. Kepez adeta kabına sığmayan bir delikanlı gibi. Genişleyip büyüme eğilimindedir. Partimizde yaşayanların desteğiyle içlerinde rekrasyon alanları, yol, yeşil alan, park ve benzeri donatı alanlarını vatandaşların taleplerini de dikkate alarak oluşturacağız. Bu kadar uzun sahil bandına sahip beldedeki kordon boyu alanlarının durumu ortadadır. Kordon boyları kesintisiz, yeni fonksiyonlar da kazandırarak temiz çok daha estetik bir hale getirilerek Çanakkale’ye bağlanabilecektir.  Kentin dinamikleri kamu kuruluşlarıyla ilgili kavga içerisinde bulunmadan, onları da bu süreçlere dahil ederek, kamu kampüsleri oluşturarak, hizmet binalarının Kepez’de getirilmesi ve benzeri Kepezimizi daha yaşanabilir ve büyüyen bir Kepez haline getirerek tüm beldemizin paydaşı olan vatandaşlarımızın refanı arttırmaya çalışan açık bir belediyecilik anlayışı oluşturmayı hedefliyoruz. Partimizin ve bizim Kepez’in gelişimiyle ilgili büyük hayalleri vardır. Tüm bunlarla ilgili adımlar atılıp işin ehli insanların projeleriyle yaşam alanlarımızın daha yaşanılabilir hale getirilebileceği kanaatindeyim. Kepez’in tekrar Ak Belediyeciliğe olan özleminin bitip seçimleri kazanacağımıza olan inancım tamdır. Bu yola zerre kadar makam hevesi için çıkmadığımızı, yalnızca hizmet edebilmek, insanımıza dokunarak onlarla beraber refah içinde yaşayabileceğimiz ve yaşamaktan keyif ve güven duyabileceğimiz daha çok güzel bir Kepez inşa etmek için yola çıkmışımdır. Parti yönetimi organlarımız hangi adayı seçerse onun etrafında birleşeceğimi seçime kadar beklentisiz çalışacağımı herkesin bilmesini isterim” diyerek adaylık dosyasını merkez ilçe yönetimine teslim etti.
 
Gizem Tuğçe BAYHAN
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Timuçin551 - 13.11.2018 22:34:10
Kepeze Yakışan İsim Sonuna Kadar Arkandayız Başkanım Kepez Seninle Güzel
Avatar
Timuçin550 - 13.11.2018 22:23:46
Kepez İçin Büyük Bir fırsat Doğru Dürüst Adam Gibi Adam