Mutan'dan CHP Merkez ilçeye zor sorular!

Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı’nın adaylık sürecini 19 Ekim’den 29 Ekim tarihine uzatmasının ardından, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın gündemde konuşulan aday adaylık süreci ile ilgili Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan açıklamalarda bulundu.

456
Mutan'dan CHP Merkez ilçeye zor sorular!

 
 
Gökhan’ın, aday adaylığını SMS ile vatandaşlara bildirmesinin ardından Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı’nın bir adayın yanında saf tuttuğu iddialarında bulundu.  Aday adaylık sürecinde oluşan bazı durumların açıklamasının yapılması gerektiğini söyleyen Mutan, “Partimiz aday belirleme sürecini sonlandırmaya doğru hızla yol alırken, bütün üyelerimize ve bütün adaylarımıza eşit mesafede olması gereken Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı açıkça bir adayın yanında saf tutmaktadır” dedi.
 
“BÜTÜN CHP’LİLER EŞİTTİR AMA BAZILARI DAHA EŞİTTİR !”
Mutan, Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı’na bazı sorular yönelterek, cevaplandırmaları talebinde bulundu. Mutan açıklamasında şunları da söyledi: “ 1 Ekim’de başlayan ve önce 19 Ekim daha sonra da bir hafta uzatılarak 26 Ekim’de sona eren aday adaylığı başvuru süresi içinde ve sonrasında Sayın Uyanık’ın açıklığa kavuşturması ve hiçbir CHP’li de “biz ikinci sınıf üyeyiz” duygusunu uyandırmaması için cevaplamaya mecbur olduğu sorular şunlardır; Sayın Ülgür Gökhan adaylık başvurusunu ve adaylık ödentisini hangi tarihte yerine getirmiştir? 26 Ekim’de sona eren başvuru sürecinde, Sayın Gökhan’ın henüz başvuru yapmadığını ilan eden Sayın Uyanık, daha sonra hangi gerekçeyle ve partimizin hangi kararına dayanarak başvuru alacaktır? Sayın Uyanık, Çanakkale kamuoyunda oluşan adaylık başvurusu şüphelerine ilişkin açıklamasında Sayın Gökhan için “Dosyasını teslim etme süresi her Cumhuriyet Halk Partili üyenin araştırınca göreceği gibi devam etmektedir” demiştir. CHP’nin eşit üyelerinden biri olarak tüzükte, yönetmeliklerde ve genelgelerde partinin ilan ettiği son tarihten sonra her hangi bir üyenin başvuru süresinin devamına ilişkin bir madde göremedim. Sayın Uyanık CHP’nin eşit üyelerine bir açıklama yapabilir mi? Çanakkale Belediye Başkanlığı için zamanında başvurusunu yapan diğer üç aday için üyelere herhangi bir çağrı SMS’i göndermeyen Merkez İlçe Başkanlığı, Ülgür Gökhan’ın kendi keyfine göre yapacağı başvuru için üyelere gönderdiği çağrı ile tarafsız ve eşit davranıyor mu? Cumhuriyet Halk Partisinin geleneklerine uygun olarak barış ve centilmenlik içinde geçmesi gereken bu süreci, aldığınız kararlar ve yaptığınız açıklamalar ile gerginlik ve kavga ortamına sürükleyerek görevinizi yerine getirdiğinizi düşünüyor musunuz? Yoksa göreviniz bu mu?”
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.