Motif Vakfı Uluslararası Sosyal Bilimler Sempozyumu ÇOMÜ’de gerçekleşecek

Türk halk kültürünü tüm yönleriyle koruma ve yaşatmayı amaçlayan Motif Vakfı’nın 2000 yılından bugüne her yıl düzenlemiş olduğu sempozyumların bir yenisi de “MOTİF Vakfı Uluslararası Sosyal Bilimler Sempozyumu” adıyla 8-10 Kasım tarihleri arasında ÇOMÜ ev sahipliğinde Çanakkale’de yapılacak.

479
Motif Vakfı Uluslararası Sosyal Bilimler Sempozyumu ÇOMÜ’de gerçekleşecek

Yurtiçi ve yurt dışındaki çeşitli üniversite ve kurumlardan sosyal bilimlerin farklı disiplinlerinde çalışmalar yürüten yaklaşık 100 akademisyen ve lisansüstü öğrencinin katılacağı sempozyumda,  Filoloji,  Güzel Sanatlar,  Sosyal ve Beşeri Bilimler, Eğitim Bilimleri alanları ve bu alanların alt dallarıyla ilgili olarak 120’yi aşkın bildiri sunulacak,  böylece tüm sosyal bilimler disiplinlerinin zengin bir akademik tanışma,  tartışma ve paylaşma ortamında buluşması gerçekleştirilecek.
 
Sempozyum düzenleme kurulu adına  açıklamalarda  bulunan  Marmara  Üniversitesi  Fen
Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim  Üyesi  Prof.  Dr.  Mehmet  Aça,  “2000
yılından günümüze gelene değin her yıl tematik anlamda, belirli konular çerçevesinde düzenlenen
MOTİF  Sempozyumlarını  bu  yıl  sosyal  bilimlerin  her  alanına  açarak,  bilimsel  ve  akademik
etkinliğimizi  daha  geniş  biçimde  gerçekleştirmek  istiyoruz.  Başvuru aşamalarında oluşan yoğun
katılım da hem vakfın hem de sempozyumun saygınlığının en önemli göstergesidir. Bu bakımdan, 8-10  Kasım  2018  tarihlerinde  Çanakkale  Onsekiz  Mart  Üniversitesi  ev  sahipliğinde  düzenlenecek
sempozyuma tüm ilgilileri davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
Akademik sunumların 8 ve 9 Kasım tarihlerinde gerçekleştirileceği sempozyumun 10 Kasım tarihindeki bölümünde ise Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle Gelibolu Tarihi Barış Milli Parkı gezisi
de düzenlenerek yurt içinden ve yurt dışından katılan akademisyenlere Çanakkale Savaş coğrafyasının tanıtımı da yapılacak.
 
Gizem Tuğçe BAYHAN
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.