İYİ Parti Çanakkale, 1.Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı, parti kuruluşunun 1. Yıldönümünü törenle kutladı. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne çelenk bırakılması ile başlayan tören ardından, il başkanlığı binasında pasta kesimi ile devam etti.  

603
İYİ Parti Çanakkale, 1.Kuruluş Yıldönümünü Kutladı


 
İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı, parti kuruluşunun 1. Yıldönümünü törenle kutladı. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne çelenk bırakılması ile başlayan tören ardından, il başkanlığı binasında pasta kesimi ile devam etti.
 
İl başkanlığında yapılan kutlama törenine İYİ Parti Çanakkale üyeleri de katıldı. Gün için özel olarak yaptırılan pastayı kesen İYİ Parti İl Sekreteri Nazan Zileli, “Herkese hayırlı uğurlu olsun diliyorum”  dedi. Pasta kesiminin ardından İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ”Bugün, İYİ partinin 1. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. 25 Ekim 2017’de Meral Akşener Başkanlığında kurulan İYİ Parti, kısa sürede 81 ilde teşkilatlanmasını tamamlamış ve Türk siyasi hayatına güçlü bir şekilde girmiştir. İYİ parti 16 yıl iktidarda olan bir siyasi partinin Cumhuriyet değerlerini yerle bir ettiği, adalet dahil bütün devlet bürokrasisini kendine göre kurguladığı bir dönemde bütün baskı ve engellemelere karşı 'Medeniyet Yolunun Taşlarını Sadece Cesurlar Döşer' sözünden hareketle İYİ Parti cesur yürekli İYİ insanların çok büyük emek özveri ve mücadelesi sonucu Karartılan salonlardan güneş gibi doğmuştur. Siyasette bir yıl gibi kısa sürede 3 defa kurultay yapmış. Genel seçimlere girmiş bu seçimlerden başarıyla çıkarak 40 Milletvekili ile Meclise girmiştir. Bir yıl içerisinde tüm il teşkilatlarımızın tamamı, ilçe teşkilatlarımızın önemli bir kısmını yeniden yapılandırılmıştır  Sürekli artan heyecan ve şevk ile yerel seçimlere daha güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. Baskı rejimini, kısır çekişmeleri ortadan kaldıracak, milletimizin arzu ettiği huzur ve güven ortamını yeniden tesis etmek için var gücümüzle çalışacağız. İYİ Parti hiçbir siyasi partinin devamı veya arka bahçesi değildir. Siyasette yeni bir soluktur. Yeni bir kimlik üstlenmiştir ve amacı özet olarak şöyledir; cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak, Çağdaş medeniyeti yakalamak, sevgi ve saygı dilini mümkün kim kılmak, parlamenter sistemi yaşatmak, denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak, fırsat eşitliği sağlamak, mülkiyet hakkını korumak, inançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak, bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak, yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek” ifadeleri kullanıldı.
 
“ İYİ PARTİNİN KAPISI HERKESE AÇIKTIR “
Açıklamanın devamında şu sözlere yer verildi: “İYİ Parti merkez bir parti olup kapısı dili dini ırkı mezhebi etnik kökeni ne olursa olsun bütün vatanseverlere  açıktır Önemli olan vatanseverlik paydasında birleşebilmek, ortak hareket edebilmektir. Demokrasiyi savunan, demokraside güçler ayrılığı ilkesini benimseyen bütün vatandaşlarımızı bu kutlu yolda bizimle yürümeye partimize üye olmaya, görev almaya davet ediyoruz. Özgür, güvenli, hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, komşuları ile barış içerisinde, istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip, uluslararası platformda saygın, milleti ile barışık, ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve geleceğine umutla bakan eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayalimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına, bir an bile gözünü kırpmadan toprağa şehit düşen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz  Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti bu eşsiz vatan toprağını sahipsiz bırakmayacağız.”
 
“AKŞENER’E GÜVENİYORUZ “
“Genel Başkanımız Meral Akşener’e güveniyoruz” diye vurgulayan İl Başkanlığı, “Milletimiz güveniyor. Açık sözlü, cesur, vatansever duruşuyla milletimizin gönlünde güçlü bir yer edinmiştir. Seçimlerden sonra siyasette demokrasi dersi vermiştir. Koltuğu kaptırmamak için her türlü entrikalara başvuranlara inat, genel seçimlerde sırf hedefe ulaşamadım diye istifa etmesi, kendisine olan güveni kat be kat arttırmıştır. Yine yeniden yapılandık ve yola çıktık. Büyük ve güçlü bir Türkiye özlemiyle geceli gündüzlü bütün kadrolarımızla çalışıyoruz. Hedefimiz milletimizin iradesini iktidara taşımaktır. Milletimizin hiç endişesi olmasın. Türkiye İYİ Parti iktidarıyla İYİ Olacak” açıklamasında bulundu.
 
Gizem Tuğçe BAYHAN
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.