MHP İl Başkanı Pınar’dan CHP’li Güneşhan’a ittifak cevabı!

MHP İl Başkanı Hakan Pınar, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın Cumhur İttifakı’na ilişkin söylemlerini sert dille eleştirdi. 

517
MHP İl Başkanı Pınar’dan CHP’li Güneşhan’a ittifak cevabı!


MHP İl Başkanı Hakan Pınar, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın Cumhur İttifakı’na ilişkin söylemlerini sert dille eleştirdi. 

Geçtiğimiz Salı günü partilerin grup toplantılarında Cumhur İttifakı’nın 2019 Mart yerel seçimlerinde olmayacağını liderler tarafından bildirilmesinin ardından CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın ittifaka ilişkin açıklamaları MHP İl Başkanı Hakan Pınar’dan tepki gördü.

Pınar, Güneşhan’a cevaben yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bilindiği üzere 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası ülkenin siyasi dengeleri değişmiş iç ve DIŞ tehditler karşında milli birlik ve beraberlik vurgusu her zamankinden daha fazla önem arz etmeye başlamıştır. Bunun tezahürü olarak kıymetli Türk milletinin beklenti ve talepleri doğrultusunda Yenikapı Mütabakatı oluşmuş, tehdit ve tehlikelere karşı bir ve beraber olmak büyük Türk milletinin bekası, istikbal ve ikbali için siyasi görüş ayrılıkları mahfuz kalmak kaydıyla ve bir kenara bırakılarak, ülkenin Huzuru, asayiş ve güvenliği üniter yapısının devamı için gönül ve ilke birliği içerisinde hareket etmek adeta bir vatani görev ve mecburiyet haline dönüşmüştür. Milliyetçi Hareket Partisinin sayın liderinin Yenikapı’da büyük Türk milleti diyerek başladığı söz bizler için milad ve yol gösterici olmuş, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışının tezahürü olarak geçmişi kapatıp, vatanın bölünmez bütünlüğü ve büyük Türk milletinin aydınlık geleceği için elimizi değil gövdemiz taşın altına konulmuştur. Bunu yaparken de asla ve kat’a beklenti ve talep içerisinde olmamıştır. Sayın liderimizin 11 Ekim 2016 tarihli konuşması ile başlayan süreç ve devamında her iki siyasi parti arasında oluşan mutabakat esas alınarak yürütülen çalışmalarda yegane beklenti ve talep Türk milletinin menfaatleri noktasında ülkenin milli bir eksene oturtulması olmuş, kişisel ya da kurumsal talepler olmadığı gibi söz konusu dönemde özellikle basında yer alan MHP’ye bakanlık verilecek sözleri tenkit ve tahkirimize muhatap olmuş partimizin duruşunun çıkar ve menfaate dayanmadığı ısrarla vurgulanmış, siyasi muhataplarımız bunu teklif dahi edememişlerdir. Ez cümle Türk milletine kara sevdalı devletinin her daim yanında olan ve bunu çıkar ve menfaatler uğruna değil sadece ve sadece ülkenin aydınlık geleceğine katkı sunma adına yapan kutlu bir harekete ve onun şerefli mensuplarına yönelik olarak ‘Tamamen çıkar ilişkilerine dayalı bir ittifaktı’ söylemini kabul edilemez buluyor, şiddetle kınıyoruz. Bilinmesini isteriz ki Milliyetçi Hareket Partisi yerelde olması beklenen ittifakı değerli Türk kamuoyunun malumları olduğu üzere haklı gerekçelerle sonlandırmış olabilir. Ancak Meclis’te büyük Türk milletinin milli menfaatleri neyi gerektiriyorsa, terörle mücadele başta olmak üzere uluslararası ilişkilerde onurlu ve omurgalı duruş devam ettirildiği sürece devletinin ve milletinin yanında olmaya devam edecektir.”    
       
İsmail ŞEN
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.