Truva Park Petrol Akaryakıt İstasyonu Hizmete Girdi 

Çanakkale’de 'önemli markalarından Truva Turizm’in işletmeciliğini üstlendiği, Opet’in Türkiye genelindeki 1172’nci, Balıkesir’deki ise 30’uncu olan Truva Park Petrol Akaryakıt İstasyonu düzenlenen törenle Ayvalık’ta hizmet vermeye başladı.

1160
Truva Park Petrol Akaryakıt İstasyonu Hizmete Girdi 


Çanakkale’de 'önemli markalarından Truva Turizm’in işletmeciliğini üstlendiği, Opet’in Türkiye genelindeki 1172’nci, Balıkesir’deki ise 30’uncu olan Truva Park Petrol Akaryakıt İstasyonu düzenlenen törenle Ayvalık’ta hizmet vermeye başladı.
 
Opet’in yenilenen Ultramarket konsepti altında, müşteri memnuniyeti odaklı kusursuz hizmet anlayışı ile tüketicileri kaliteli üstün performanslı ürünler ve güler yüzlü hizmetle buluşturacak Truva Park Petrol, Ayvalık’ta Ali Çetinkaya Mahallesi Belediye Çeşmesi mevkiinde açıldı. Truva Park Petrol Akaryakıt  İstasyonu’nun açılış törenine Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Opet Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk, Opet Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, Opet Satış Direktörü Denizhan Ege, Truva Park Petrol Akaryakıt İstasyonu sahibi Truva Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, Çanakkale'nin eki valilerinden Süleyman Kamçı, Kepez Belediye Başkanı Birol Aslan, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy ve Çanakkale ile Balıkesir’den çok sayıda davetli katıldı.
 
“DAHA İYİ HEDEFLERE HEP BİRLİKTE ULAŞACAĞIZ”
Truva Park Petrol istasyon sahibi, Truva Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Kılıç açılış konuşmasında; “Şirketimiz olarak 800 çalışanımız ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı, akaryakıt bayiliği, restoran işletmeciliği, otel işletmeciliği, seyahat acente işletmeciliği, kafe işletmeciliği ve otogar işletmecilikleriyle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Önümüzdeki süreçte de farklı iş kollarında hedeflerimiz doğrultusunda büyüme ve istihdam yaratmaya devam edeceğiz.  Şirket vizyonumuz olarak yaptığımız işlerde kendini yenileyen, müşteri memnuniyetine önem veren, güvenilir, disiplinli, çağdaş ve kalite odakla hizmet anlayışıyla hareket eden, öncü olmayı ilke edinen bir firmayız. Opet ile anlaşmamız bizler için çok kıymetli ve önemliydi. 2007 yılında Opet ile ilk bayilik sözleşmemizi imzalayarak Çanakkale’de faaliyetlerimize başladık. Opet ile anlaşmamız Opet’in dişlisinin bir parçası olduğumuzu ve bu dişlinin önemli oyuncularından olduğumuzu, bunu onur ve gururla taşıdığımızı bundan sonraki süreç de taşıyacağımızı sizlere ifade etmek istiyorum. Opet Türkiye’nin yüzde 100 yerli firması ve yüzde 100 sermayeyle kurulmuş Türk sermayesi, Türk firması. Bu anlamda da Opet’i önemsiyoruz. Yine Opet ülkemiz genelinde ve bölgemiz sınırlarında özellikle Çanakkale’de yapmış olduğu projeler ve çalışmalar ile gönülleri fethetmiştir. Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan’da restorasyon çalışması, Truva Arkeo Köy Projesi, yine yeşil yol projeleri, temiz tuvalet projeleri, kadının gücü projeleri, okul ve camii yapım projeleri, farkındalık projeleriyle ülkemizde öncülük yapmış, birçok başarılı projelere imza atmış bir firmamızdır. Bu anlamada bölgelerimize katkılarından dolayı ben Öztürk ailesine, Koç ailesine ve Opet’in yönetici kadrosuna huzurlarınızda çok teşekkür etmek istiyorum. Truva petrol, Opet bayileri arasında bölge birincilikleri, yine Türkiye sıralamasında ilk 10 bayi arasında yerini alarak, Opet firması içerisinde önemli bir oyuncu olduğumuzu kanıtlamıştır. Bundan sonraki süreçte de bu başarım çizgimizi artırarak devam ettireceğimizi, Opet’in en iyi bayilerinden biri olacağımızı sizlere tekrar ifade etmek istiyorum. Ayvalık’ta Truva Park tesislerimizde akaryakıt kısmında 15, restoran kısmında 40, pratik oto kısmında ise 6 çalışanımızla 61 kişiye bölgemizde istihdam yaratacağız. Truva Turizm olarak bölgemize Opet bayrağını en iyi şekilde taşıyarak, daha iyi hedeflere hep birlikte ulaşacağız” dedi.
 
“12 YIL GİBİ KISA BİR SÜREDE İŞBİRLİĞİMİZ, İŞ ORTAKLIĞIMIZ GELİŞTİ BÜYÜDÜ”
Daha sonra küsüye gelen Opet Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, “Opet petrolcülük olarak sayın Turgay beyin de çok güzel ifade ettiği yüzde 100 yerli sermayeye sahip bir şirketiz. Hatta şöyle düzeltmek daha doğru olur. Yüzde 100 yerli sermayesiyle akar yakıt sektöründe faaliyet gösteren en büyük kurum. 1992 yılında kurulduk. 27 yıl gibi kısa sürede Türkiye’nin en çok bilinen, en çok sevilen, en çok tercih edilen lider markasını yaratmanın gururunu yaşıyoruz. Tabii ki bu başarının arkasında bir sürü faktör var. Opet petrolcülük olarak vizyonumuz, değerlerimiz, prensiplerimiz, politikamız, iş modelimiz, stratejimiz birçok faktörümüz var ama en önemlisi yüksek kaliteye sahip, yüksek performansa sahip ürünlerimizi koşulsuz müşteri memnuniyeti, hizmet anlayışıyla müşterimizle buluşturan iş ortaklarımız, bayilerimiz Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış olan 7 gün 24 saat büyük bir özveri ve gayretle çalışan 19 bin 500 tane Opet’i temsil eden çalışanlarımızın, ekibimizin, marka temsilcilerimizin çok büyük rolü var. Bu başarılı bayilerimizden, iş ortaklarımızdan bir tanesi de Sayın Turgay Kılıç. Kendisiyle iş ortaklığımız 2007 yılında Çanakkale’de başladı. Çok kısa bir süre sonra Eceabat ve bugün Ayvalık. 12 yıl gibi kısa bir sürede işbirliğimiz, iş ortaklığımız gelişti büyüdü. Bugün üç ayrı noktada markamızı, şirketimizi gerçekten çok başarıyla temsil ediyor” şeklinde konuştu.
 
“TRUVA PARK PETROL PROJEMİZE DÖRT ‘KADIN GÜCÜMÜZ’LE DESTEK VERİYOR”
OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk ise; Opet’in her anlamda sektörün öncü ve takip edilen markası olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “Bugüne kadar en kaliteli ürün ve hizmeti sunmanın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de rakipleri arasında farkını ortaya koymayı başarmış ayrıcalıklı bir marka. Eğitime, sağlığa, çevreye ve tarihi değerlere sahip çıkarak daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunma vizyonuyla çalışan şirketimizin toplumsal algıyı değiştirmek ve kadınlara çalışma hayatında fırsat yaratmayı amaçlayan son projesi Kadın Gücü, bayilerimiz ve çalışanlarımızın yoğun emekleriyle güçlenerek büyüyor. Büyük bir ivme kazanan projemiz ile kadın ve erkeğin omuz omuza çalışarak daha iyisini başaracağını göstermek istedik ve öyle de oldu. 2018 Mart ayında Opet ve Sunpet toplamda Kadın Akaryakıt Satış Yetkilisi sayısı 27 iken, bu sayı 2019 Ağustos ayı sonunda 491’e yükseldi. Kadın Market Satış Yetkilisi ise 576’dan 879’a yükseldi. Bugün hep birlikte açılışını gerçekleştirdiğimiz Truva Park Petrol de projemize dört ‘kadın gücümüz’le destek veriyor. OPET olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşteri memnuniyetimizi en üst seviyede tutmak, sektörümüzde tüketicinin ilk tercih ettiği ve beğendiği marka olmayı sürdürmek için çalışacağız. Değerli bayimize bu anlamdaki vizyoner bakış açısı için teşekkür ediyorum, istasyonumuzun hayırlı olmasını diliyorum”. Öztürk, konuşmasını ardından istasyon sahibi Turgay Kılıç’a plaket takdim etti.
 
“ÇANAKKALE’Yİ BALIKESİR’DEN, BALIKESİR’İ ÇANAKKALE’DEN FARKLI DEĞERLENDİRMEYİZ”
Törende son konuşmayı yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Tüm yaz vekillerimizle beraber Çanakkale’mizde köy köy, ilçe ilçe gezdik. Güzel işler yaptık. Artık okullar açıldı. Bir ayağımız Ankara’da olmaya başladı. Fakat bugün çok kıymetli dostumuz Turgay Kılıç arkadaşımızın bu güzel mekanının açılışında olmak, ona şahitlik etmek büyük bir keyif deyip koşarak buraya gelmeyi görev bildik.  Ayvalık farklı bir ilçe, kadim bir ilçe 1400’lerden beri varlığını ortaya koyan özel bir ilçe. Ayvalık; zeytiniyle, turizmiyle, yemekleriyle, farkı farklı plajlarıyla tüm Türkiye’mize  hatta sınırlar ötesine hizmet eden özel bir ilçemiz. Ayvalık bu güzel tesisin açılmasına ev sahipliği yaparken, bir başka güzel ismi aslında bağrına basmış oldu. Truva, Çanakkale’mizin bu kadim medeniyetimizin çok farklı bir temsilcisi. Bu özel isimlerin Ayvalık’ta buluşmuş olması ayrı bir keyif bizler için. Tabi Truva tesislerinin açılışında olmaktan çok ayrı bir bahtiyarlık duyuyoruz. Herhangi bir şirket değil. Hem Çanakkale markasını büyüten, Çanakkale’nin alt markalarından, önemli markalarından bir tanesi. Troya’sız bir Çanakkale düşünülemez. Troya’sız bu topraklar düşünülemez. Anadolu başımızın tacı. Ama Anadolu’nun fethinden öncede yine bu insanlar bu topraklarda güzel hatıralar bıraktılar. Tüm dünya siyasal tarihine çok farklı anlar bıraktılar. Balıkesir bizim için Çanakkaleliler içinde farklı bir il. Balıkesir’de tarihiyle, turizmiyle, ormanıyla çok kıymetli insanlarıyla bizim bir kardeş ilimiz. Balıkesir bu iddiasını ortaya koyarken, tüm çevre illerden son dönemde daha da farklılaşmaya başladı. Balıkesir sadece bizim Güney Marmara ortaklığımız, komşu sınırımız, fiziki bir yakınlığımız değil, Balıkesir Çanakkale Savaşlarında bizlerin ev sahipliği yaptığı, Cumhuriyetin adeta vizyonunun ortaya konduğu Çanakkale Savaşlarında en çok şehit veren ikinci ilimiz. Balıkesir Lisesi’nde 3 yıl boyunca 88 öğrenci şehidimizden dolayı mezuniyet töreni yapılamadı. Balıkesir bizim için bir sınır ili olma ötesinde bir kader birliği yapmış farklı bir ilimiz. Biz Çanakkale’yi Balıkesir’den, Balıkesir’i Çanakkale’den farklı değerlendirmeyiz. Bu kaderdaşlığımızı bir ömür sürdürmeyi, ekonomide, siyasette tüm yatırımlarda beraber yol yürümeyi bir görev biliyoruz. Çünkü bu iki ilimizi birlikteliği her adımıyla bir birini çok yakından ilgilendiriyor. Yolda gelirken gördüm. Örneğin Küçükkuyu rampalarını aşarken bizim T1 ve T2 iki tane tünelimizin inşaatı devam ediyor. Birisi 4 bin 600 metre, birisi bin 700 metre yarıdan çoğu bitti bu tünellerin. Eğer bunlar bittiğinde göreceksiniz o yatırımlar, Balıkesir’inde yatırımları olacak.  Orda ki yolun güzelleşmesi, tünellerinin bitmesi o rampaların rahat aşılması karda, kışta, buzda çok daha rahat Opet’te çay içmeyi, yemek yemeyi sağlayacak bizlere. Vekilimizin ifade ettiği köprümüz hayta geçtiğinde göreceksiniz Balıkesir’inde turizminde, tarımında çok büyük bir katma değer olacak. Hava yağdı, yağmur oldu, rüzgar oldu köprü yok iddiaları geride kalacak. Hepimizin takip ettiği o köprümüz inşallah Balıkesir’inde kıymet verdiği köprü haline gelecek. Bunları yaparken keyifle beraber süreçleri belediye başkanımızla, vekillerimizle takip ederken Balıkesir’den bize ne düşüyorsa omuz vermeyi de bir şeref biliyoruz. Çünkü biliyoruz ki bizde ne zaman yardım istesek, talep de bulunsak Balıkesir’in tüm dinamikleri de yanımızda oldu. Güney Marmara Ajansı başta olmak üzere  birçok ortak bölge koordinesinde, birçok toplantıda beraber hareket etmeyi, omuz omuza yol yürümeyi büyük bir keyifle başarmış olduk. Tabii Çanakkale’nin yada Balıkesir’in kalkınması değil, buraların bir kaderdaşlığı var. Bölgenin kalkınması söz konusu her yatırımda. Türkiye’miz artık eski Türkiye değil. Türkiye’miz artık her alanda büyüyen, her başlıkta iddiasını ortaya koyan. Tarımda, turizmde, sanayide her alanda eskiye nazaran farklı bir vizyon ortaya koyan gelişmiş ülke iddiasını ortaya koyan bir ülke haline geldi. Daha bugün  Merkez Bankası’nın 3 puan gibi önemli bir oranda faiz oranını düşürmüş olması, ekonomiye ilişkin yeni dönemdeki iddialarımızı, beklentilerimizin çok daha arttığını gösteriyor. Bu ülke üretmeye mahkum. Bu ülke büyümeye mahkum. Bazı Ülkerler var. Ayağı tökezlerse kendine zararı olur. Ama bazı ülkeler var, Türkiye gibi. Eğer tökezlerse tüm bölgeyi etkiler, tüm dünyayı etkiler. Biz herhangi bir ülke değiliz. Büyük bedellerle tarihin emaneti bizim omuzlarımızda. O yüzden Türkiye’nin büyümesi, ekonomide ve diğer alanlarda büyümesi hepimizin görevi. Ümit ediyorum bu faiz oranlarının düşme açıklamasından sonra pozitif yansımalarını birkaç gün sonra tüm ekonomik kalemlerde göremeye başlayacağız. Üretim artacak, istihdam artacak diğer konulardaki başlıklar tekrar pozitif hale gelmeye başlayacak. Örneği ihracatımızdaki artış büyük bir memnuniyet bizim için. Buna bağlı cari açığın azalması bizim için büyük bir memnuniyet. Örneğin Opet; bizim için çok kıymetli bir firma .Nasıl ki binlerce kişiyi istihdam ediyor. Aynı şekilde Çanakkale’den çıkmış, Çanakkale’nin evladı olarak gördüğümüz Truva Turizm yöneticileri de sadece şu gördüğümüz mekanda 60 kardeşimize, toplamda 800 insanımıza istihdam imkanı sağlayarak aslında kıymetli bir iş yapmış oluyor. Sayıları aldım; Çanakkale’de 2019’da 2 bin 112 yeni esnafımız kayıt yaptırdı. Balıkesir’de 324 ticaret odası kaydı var. 3 bin 605’de esnaf odası kaydı var. Yani büyümeye devam edeceğiz, üretmeye devam edeceğiz. Truva Turizm, Turgay beyin de kısmen ifade ettiği gibi 1992 yılında kurulan kendi alnında iddiasını ortaya koydu. Batı Anadolu A.Ş’yi kurarak da yine Çanakkale’mizin kıymetli ilçelerinden Biga’daki otogar inşaatıyla beraber bir farklı sektörde kendini gösterdi. Anafartalar şirketiyle beraberde seyahat be turizm alanında iddiasını ortaya koydu. Bugün Çanakkale’de, Eceabat’ta ve şimdide Ayvalık’ta Opet bayisiyle beraber yeni bir sayfa açıyor. Firma 13 yıl içerisinde Opet’te ki bölge birinciliği, aynı şekilde bayiler sıralamasındaki ilk onda olması gibi hepimizi gururlandıran adımlar attı. Toplamda 800 kişiye olan istihdam çok kıymetli bizim için” dedi.
 
Tören, açılış kurdelesinin kesimi ile sona erdi. Ayvalık’ta bulunan, 1 LPG ve 3 akaryakıt olmak üzere 4 adadan oluşan istasyonda ayrıca dinlenme tesisi tarafında da 1 adet otobüsler için pompa bulunuyor.  Truva Park Petrol, Opet’in müşteri memnuniyeti odaklı kusursuz hizmet anlayışı ile tüketicileri üstün performanslı Ultra Force ve Eco Force ürünleriyle buluşturacak. 7 gün 24 saat açık olan Opet Ultramarket’in yanı sıra Opet’in temiz tuvalet kampanyası kapsamındaki modern ve hijyenik tuvaletleri de istasyonda müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşım kapsamında hizmet verecek. 
 
Gülçin AKIN
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.