30 bin daha başlangıç, 300 bin olacak

11 ayda Mehmet Akif’in evini 30 bin kişinin gezdiğin aktaran Turan bu rakamın başlangıç olduğunu, 300 bin kişinin yılda burayı gezmesini hedeflediklerini söyledi.

1558
30 bin daha başlangıç, 300 bin olacak


 
AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Bayramiç Türkmenli Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Bayramiç’e son zamanlarda çok sayıda turist geldiğine dikkat çeken bunun nedeninin de Mehmet Akif Ersoy’un Müze Evinin açılmasının olduğunu söyledi. 11 ayda Mehmet Akif’in evini 30 bin kişinin gezdiğin aktaran Turan bu rakamın başlangıç olduğunu, 300 bin kişinin yılda burayı gezmesini hedeflediklerini söyledi.
 
Bayramiç ilçesinde basmadık yer bırakmayan AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkmenli köylüleriyle buluştu. Kahvehane toplantısında açıklamalar yapan Turan, Bayramiç’in Çanakkale için çok önemli bir yeri olduğunu söyledi. Seçimden bir gün sonra hemen sahada çalışmalara başladıklarını belirten Turan, “Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, bu milletin tüm değerlerini ayağa kaldırmaya çalışacağız. Bayramiç’in çok yerini gezdim, turist dolu. Ne işi var turistin Bayramiç’te? Turist Ayvacık’a gelir deniz var diye, Ezine’ye gelir yol üzerinde diye. Ama Bayramiç’e turist gelmezdi. Şimdi Mehmet Akif Ersoy’un evi var camisi var diyoruz, hatırası var diyoruz… 30 binden fazla Mehmet Akif’in evine turist gelmiş on bir ayda. Bu çok kıymetli bir iş. 30 bin kişinin gelmesi demek, lokantada yemek demesi demek, otelde kalması demek, buranın sütünü peynirini alması demek, meyvesini alması demek. Hepsi ekonomik değer demek. Ama bir şey daha söyleyeyim, 30 bin daha başlangıç. 300 bin olacak, daha fazla olacak. İstiyoruz bunu, bu millet her şeyin en iyisine layık. Bayramiç’e turist gelirse; burada köylerin hayvancılığı meşhur. Etini alacak, sütünü alacak. Bunlar güzel işler. O yüzden diyorum ki bütün değerleri ayağa kaldırmak itiyoruz” dedi.
 
Turan şöyle devam etti; “Seçimden önce de söylemiştik; köprü Lapseki’nin, Gelibolu’nun köprüsü değil, buranın da köprüsü demiştik. Buranın meyvesi, sebzesi kamyonu yola çıktığında varsa trafik sıkıntı. Gemi kalkmadıysa sıkıntı. O yüzden buranın tüccarına, buranın tarımına, buranın turizmine daha çok katkı sağlayacak. Büyük filolar bakmıyor bile bu tarafa. Ama şimdi köprü bittiği zaman hiç bunlar konuşulmayacak. Büyük büyük filolar çok rahat köprüden geçeceği için buralar da çok rahat ticaret yapacak.  Biz tarım ayağa kalksın derken üç sac ayağından bahsediyoruz. Tarımın büyümesi için mutlaka yol olması lazım. Niye, ürettiğini satacaksın İstanbul’a, Avrupa’ya. Köprü olmadan yol olmadan üretsen ne olacak? Ama yetmez, su olması lazım. Şuan tarımla ilgili Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Çanakkale’de de bir su seferberliğine başladık. Çanakkale’de şuan 50’den fazla farklı yerde gölet ver baraj inşaatları var. Niye su varsa bereket var. Tarımın ikinci ayağı su. Su ile ilgili kavga ediyoruz tabiri caizse, her tarafta bu işler var. Peki su var, yol var yeter mi, yetmez. Mutlaka kaliteli tarım olması lazım. O da şu; Tarım Gıda Organize Sanayi Bölgesi yapıyoruz, siz hemen 15 kilometre. 8 bin tarım işçisi hedefleniyor, 92 fabrika alanı var. Niye var bu?  Sen eti ürettin mi, etiketi orası basacak. Elmayı ürettin mi, kasayı orası yapacak.  Yani, tır var köprüden dolayı, su var, Gıda OSB var. Burada üretilen ürünlerin amatör olarak pazarlarda heba olmasını istemiyoruz. ”
 
MEHMET AKİF ERSOY EVİNE ZİYARET
Diğer yandan, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Bayramiç temasları esnasında, konuşmalarında sıkça yer verdiği Mehmet Akif Ersoy’un Müze Evi’ni kendisi de ailesiyle birlikte ziyaret etti. Babası Sadettin, annesi Sebahat Turan ve eşi Kevser hanımın yanı sıra çocukları da ziyarette yer aldı.
 
İsmail ŞEN
 
 


Etiketler; #bülnt turan
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.