Ak Parti ve CHP’de ‘çocuk üzerinden siyaset’ tartışması!

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, İsmetpaşa Mahallesi Refah Sokak'taki kaldırımda üzeri tahta parçasıyla kapatılan çukura düşmesi sonucu yaralanan 1,5 yaşındaki çocukla ilgili gerçekleştirdikleri hastane ziyaretleri sonrası CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’ın yaptığı açıklamalara sert

740
Ak Parti ve CHP’de ‘çocuk üzerinden siyaset’ tartışması!

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, İsmetpaşa Mahallesi Refah Sokak'taki kaldırımda üzeri tahta parçasıyla kapatılan çukura düşmesi sonucu yaralanan 1,5 yaşındaki çocukla ilgili gerçekleştirdikleri hastane ziyaretleri sonrası CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’ın yaptığı açıklamalara sert bir dille yanıt verdi.
 
CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık kentin gündeminde yer tutan konuya ilişkin açıklamada bulunarak, “Geçtiğimiz günlerde öncelikle sosyal medya üzerinden yayınlanan, ardından yazılı ve görsel medyada konu olan İsmetpaşa Mahallesi Refah Sokak’ta yaşanan olaya ilişkin; belirtilen mahallede bir apartmanın parsel bacasına ait kanal kapağının arızalanmasıyla ilgili Çanakkale Belediyesi’ne herhangi bir ihbarın yapılmadığı, vatandaşlarca üzerinin sunta ile kapatılarak önlem alındığının tespiti yapılmıştır. Akabinde Çanakkale Belediyesi ekiplerinin sosyal medyada gördükleri ifadeler üzerine ilgili alana derhal giderek gerekli tamiratları yaptıklarını biliyoruz. Minik kentlimiz Aras’ın burada bir kaza yaşadığı ile ilgili duyumlar üzerine Çanakkale Belediyesi yetkilileri hastanede bulunan aileyi ziyaret ederek bilgi almışlar ancak hastanede yaptıkları görüşmeyi sosyal belediyecilik anlayışı gereği fotoğraflayarak medyaya servis etmemişlerdir. Oysa bir siyasi partinin temsilcileri ise siyasi beklentiler uğruna kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyi ve küçük bir çocuk üzerinden siyaset yapmayı kendilerine yakıştırabilmişlerdir. Belirtilen alanda ya da farklı bir noktada her nerede olursa olsun yaşanan kazadan dolayı üzüntümüzü bir kez daha aile ve kamuoyu ile paylaşıyor, en azından özel olan çocuklarımızı siyasi hesaplarının dışında tutmalarını diliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Uyanık’ın açıklamalarındaki, “Oysa bir siyasi partinin temsilcileri ise siyasi beklentiler uğruna kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyi ve küçük bir çocuk üzerinden siyaset yapmayı kendilerine yakıştırabilmişlerdir. Belirtilen alanda ya da farklı bir noktada her nerede olursa olsun yaşanan kazadan dolayı üzüntümüzü bir kez daha aile ve kamuoyu ile paylaşıyor, en azından özel olan çocuklarımızı siyasi hesaplarının dışında tutmalarını diliyoruz” cümleleri Ak Parti kanadından tepki gördü.
 
“ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAKTA DEMAGOJİ YAPMAKTA SİZİN İŞİNİZ”
 
CHP’li Uyanık’a cevap, Ak Parti Merkez ilçe Başkanı Yıldıray Ölçek’ten geldi. Ak Partili İlçe Başkanı, “Çocuklar üzerinden siyaset yapmakta demagoji yapmakta sizin işiniz, bunu en iyi siz bilirsiniz. Hizmet üretemeyince işi gücü oy saymayı bıraktınız, suyu bulandıralım gündemi dağıtalım aman koltuk gitti gidiyor, ağam kızar, paşam kızar derdine mi düştünüz. Çocuklar üzerinden siyaset öyle mi? Yahu insanda biraz utanma biraz arlanma olur arkadaş. Biz belediyeye ortada ihmal var diyoruz sesi Ali Uyanık'tan çıkıyor, bu ne iş? İnsan hayatı bu kardeşim ortada 1,5 yaşında bir yavru var. Susalım mı, ortada bir ihmal var sessiz mi kalalım? Yıllarca elinde sapanla molotofla yüzünde maske ile polise saldıran bir Berkin Elvan üzerinden ‘katil devlet’ diye bağırdınız. Elinde ekmek vardı eve giderken öldürüldü diye yalanlarla iftiralarla bu devletin askerini polisini katil ilan ettiniz. Akabinde elinizde ekmekle utanmadan Şehitler Diyarı Çanakkale'de meydanlara çıkıp eylem yaptınız, ‘Berkin Elvan ölümsüzdür’ diye, ‘Çocuk katili devlet’ diye haykırdınız, utanma arlanma yok çünkü. Sizin Hizmet anlayışınız Sur’a ne amaçla gönderildiği belli olmayan şaibeli kamyonlarla tırlarla gönderdiğiniz yardımlarda saklı. Sizin barış söyleminiz kardeşlik dostluk değil, HDP'nin destekçisi, yardakçısı, HDP'nin barış söylemi, teröristlerle aynı dili konuşanların barış söylemi. Biz bu kentte sağcısı, solcusu kardeşiz kardeşim. Burada savaş yok ne barışı, ama hizmette yok. Hizmet yok politika üretmek yok çıkmış konuşuyorsun ‘Aras üzerinden siyaset yapıyorsunuz’ diye. Yahu bir utanın utanın, şöyle bir elinizi yüzünüzü yıkayın, önce uyanın sonra konuşun Ali bey. Nereden tutsak neren baksak elimizde kalıyorsunuz. Bu şehrin ne eksiği var, ne ihtiyacı var diye kaç kere çıkıp mahalleleri dolaştınız. Hangi vatandaşın ayağına gittiniz? Hangi sorunlara eğildiniz, hangi sorununu çözdünüz? İşiniz gücünüz alavere dalavere, demagoji ajitasyon. Delege kavgalarından sıyrılıp ne zaman içinde halk kelimesi bulunan lakin katlettiğiniz partinizin değerleriyle Halkının sorunlarını çözen bir parti oldunuz. Vatandaş isyan ediyor. Su sorunu vatandaş isyan ediyor, ulaşım trafik sorunu partilileriniz isyan ediyor. Nerede demokrasi nerede adalet. Yaptığınız siyaset değil, izahat değil, düpe düz yalan, düpedüz hamaset” dedi.
 
Gülçin AKIN
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.