CHP’li Tez’den Ülgür Gökhan’a; “Elçiye zeval olmaz”

CHP Eski İl Başkanlarından Erhan Tez, seçime giderken adeta halkın dili olarak kente yapılması istenenleri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a iletti.

790
CHP’li Tez’den Ülgür Gökhan’a; “Elçiye zeval olmaz”


CHP Eski İl Başkanlarından Erhan Tez, seçime giderken adeta halkın dili olarak kente yapılması istenenleri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a iletti.

CHP’li Tez sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde,  belediye başkanlığı görevini dördüncü dönemde de sürdürmek istediğini algıladığı Ülgür Gökhan’a, Çanakkale halkının seçimlere giderken içtenlikle ve ısrarla bazı olumlu isteklerinin bulunduğunu ve bu istekleri kırmayacağı umuduyla kendisine aktarmayı bir görev bildiğini söyledi.

Tez, Gökhan’a halkı isteklerini şu şekilde sıralayarak iletti; “Sayın başkan Çanakkale’miz, Troia dan 1915’ e uzanan tarihsel geçmişiyle, Asya ile Avrupa’yı, Ege ile Marmara’yı birleştiren “Dardanel” isimli boğazıyla, tarihi milli parkıyla, dünya mirasına aday, evrensel bir kent olup siz de bu kentin belediye başkanısınız. Mustafa Kemal’in doğduğu, her noktasında ayak izlerinin bulunduğu bu kentte, üç dönem belediye başkanlığı yapmak her kula nasip olmayan bir onurdur. Sanırım dördüncü döneme doğru yol alıyorsunuz. Ancak bu yolda ilerlerken, bir hatırlama adına mensup olduğunuz CHP İl Başkanlığından bazı nedenlerle ayrılmanız sonucu; sizden sonra seçimle gelmiş, Çanakkale CHP il başkanlığı yapmış ve başkanlığı üç dönem yürütmüştüm. Bu süreçte önceki Belediye Başkanı Sayın Özay milletvekili olurken, siz de Belediye meclisince belediye başkanlığına seçilmiştiniz. Üçlü, Trio oluşmuştu… 2018’in Çanakkale’sine gelindiğinde, siyasi kadrolar değişmiş, il başkanımız ve milletvekillerimiz gençleşirken, siz bilgi ve birikiminizi dördüncü dönemde de sürdürmek istediğinizi algılamaktayım. Bu vesileyle Çanakkale halkımızın sizden, seçimlere giderken içtenlikle ve ısrarla bazı olumlu isteklerinin bulunduğunu ve bu isteklerini kırmayacağınız umuduyla sizlere aktarmayı bir görev addediyorum.

Çanakkale Atatürk’ün kentidir. 81 ilimizde Atamızın heykelleri yenilenmiş ve her il için Atatürk, ne anlam ifade ediyorsa o anlama ve manaya uygun heykelleri yapılmıştır. Ankara’da, Samsun’da, İzmir’de olduğu gibi… Çanakkale kenti Atatürk için olağanüstü anlam ifade eden bir kenttir. Bu nedenle Türkiye’nin seçkin bir heykeltıraşına, Görkemli bir Atatürk heykeli yaptırılarak, uygun bir noktaya yerleştirilmesi İstenmekte ve arzulanmaktadır.
Cumhuriyet Meydanındaki 60 yıl öncesinde yapılan Atatürk Heykeli ve çevresinin yeniden dizayn edilmesi, bayraklar sarılan sütunların kaidelerine Atatürk’ün silah arkadaşlarının ve 18 Mart’ın kahraman komutanlarının büstlerinin dikilmesi bir vefa borcu olduğu ve Çanakkale’ye önemli bir anlam ifade edeceği belirtilmektedir.
İskele meydanına geçici olarak konmuş olan Kale Seramik gösteri alanı, bir ‘reklam aracı’ haline getirildiğinden, çimenlik kalesindeki müze çevresine konulması ve boşalacak alanının halka açık park haline getirilmesi istenmektedir. Çanakkale’nin Uygun bir alanına veya sokağına atamızın resimlerinden oluşan ve gelecek nesillere aktarılacak bir anı, hatıra galerisinin yapılması arzulanmaktadır. Çanakkale Belediyesi, Çanakkale’ye gelen misafirlerine, atamızın ruhunun bu kutsal topraklarda gezindiğini hissettirmelidir. Elçiye zeval olmaz… Halkımızın bu halisane isteklerine cevap vereceğiniz umuduyla.”
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.