Reklam

“Çanakkale’miz ülkemiz genelinde negatif bir gündemin ismi oldu”

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler, Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, Kirazlı Balaban tepesinde süregelen altın madeni çalışmaları nedeniyle Çanakkale’nin ülke genelinde negatif bir gündemin ismi olduğunu söyledi.

670
“Çanakkale’miz ülkemiz genelinde negatif bir gündemin ismi oldu”


 
Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler, Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, Kirazlı Balaban tepesinde süregelen altın madeni çalışmaları nedeniyle Çanakkale’nin ülke genelinde negatif bir gündemin ismi olduğunu söyledi.
 
Kuruldukları 2004 yılından buyana Çanakkale ve ülke turizmimizin gelişimine hizmet ettiklerini aktaran Aydeğer, bu kapsamda Çanakkale’nin lider sivil toplum kuruluşları İle birlikte sayısız turizm ile ilgili vizyon projenin fikir ocağı ve en önemli destekçileri arasında yer aldıklarını vurguladı. Yurtiçinde ve yurtdışında bölgemizin tanıtımı için uzun yıllardır çok sayıda fuar, work shop, info tour, medya çalışması ile faaliyetlerini sürdürdüklerini aktaran Aydeğer, ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile bölge ve ülke yararına yakın bir işbirliği kültürü yürüttüklerini kaydetti.
 
Aydeğer açıklamasında şunları belirtti; “Çanakkale’miz son 10 yıl içinde turizm alanında çok önemli yatırımlara ev sahibi oldu. 2018 Troya Yılı İle uluslararası tanıtımda büyük bir tanıtım ve iletişim hamlesi gerçekleştirildi. 2018 Troya Yılı Projesi Türkiye’de destinasyon pazarlamasında örnek bir model geliştirdi. Son dönemde özellikle turizm alanında çok sayıda alt ve üst yapı yatırımına ev sahibi olan Çanakkale; dünyaya mal olmuş kültürel zenginlikleri, Troas Bölgesi, Tarihi Gelibolu Yarımadası, Adaları, Kazdağları, birbirinden zengin kıyı kesimleri, alternatif turizm çeşitleri, gastronomik değerleri ile Türkiye turizminin en hızlı gelişen yıldızlarından biri haline geldi. Forbes Dergisi tarafından yakın geçmişte en yaşanabilir kent seçilen Çanakkale’miz, Tüm türkiye’nin ve yurtdışındaki turizm çevrelerinin dikkatini üzerinde hızla toplamaya başladı. Bu yükselişin var olan potansiyel turizm kaynakları İle Çanakkale için bir başlangıç olduğunu söylemekten heyecan duyuyoruz.
 
TÜM KURUMLARININ SORUMLULUK İÇİNDE HAREKET ETMESİNİ BEKLİYORUZ
Diğer taraftan son dönemde Kirazlı Balaban tepesinde süregelen altın madeni çalışmaları nedeniyle Çanakkale’miz ülkemiz genelinde negatif bir gündemin ismi oldu. Bir Bölgenin turizm zenginliği yaşamı güzelleştiren doğal ve beşeri kaynakların gücü ve çeşitliliği ile ölçülebilir. En basit ifadesi ile yaşam kaynaklarının zengin olduğu yerde turizmde zengindir. Bizler bu nedenle en önemli yaşam kaynaklarımızdan doğanın ve onu oluşturan ağaç, bitki örtüsü, su kaynakları ve hayvan çeşitliliğinin risk altında olduğu ile ilgili iddialardan endişe duyuyor, sürecin hassasiyetle takip edilmesini, en küçük ihmalin oluşmamasını, toplumu kaygılandıran konuların bilimsel yaklaşımlar ve geçmiş tecrübeler ile aydınlatılmasını, kamuoyunun süreç ile ilgili bilgilendirilmesini bekliyoruz. Diğer taraftan süreç ile İlgili kamuoyunda meydana gelen hassasiyetin demokratik hak ve hukuk kuralları içerisinde yürütülmesini, kargaşa ortamından beslenen yapılara izin verilmemesini, toplumu provoke edecek, kutuplaşmalar neden olacak, huzur ve güvenlik ortamına zarar verecek, manipülasyonlardan uzak durulmasını, konunun siyasetten arındırılmasını, bölgemizin ve şehrimizin yükselen isim değerine zarar verilmeden tüm kurumlarının sorumluluk içinde hareket etmesini bekliyoruz.
 
DOĞAYA OLAN VEFAMIZ DÜN BAŞLAMADI
Son söz sorumluluğumuz gereği beklediğimiz açıklamamız İle İlgili kurumumuza yönelen sözlere istinaden; bizler ülkemizin ve insanlarımızın geleceği için zaman, mekan ve mesafe gözetmeksizin, siyaset üstü bir davranış biçimini ilke edinerek yalnız Çanakkale ve ülke menfaati adına mücadele eden kişiler olarak, samimiyet ve sabır en değer verdiğimiz kelimelerdendir. Son 3 yıl içinde 30 bin fidanı Güzelyalı Çanakkale sırtlarında dikmiş olmanın gurur ve huzuru ile doğaya olan vefamızın dün başlamadığını ayrıca belirtmek isteriz.
 
Haber Merkezi
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.