Turan belediyenin kulaklarını çınlatıp, trafiği rahatlatacak öneriyi sundu!

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, kent merkezinde son dönemlerde adeta çile haline gelen trafik sıkışıklığı ve yoğunluğu azaltmak için belediyenin kulaklarını çınlatarak bir öneride bulundu.

1965
Turan belediyenin kulaklarını çınlatıp, trafiği rahatlatacak öneriyi sundu!

Özellikle yaz aylarında Çanakkale merkezinde yoğunluğa neden olan ve trafiği felç eden durum için öneri Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’dan geldi. Kordondan partililer ile birlikte yürüyüş yapan ve vatandaşlarla sohbet eden Turan, İskele Meydanındaki manolya ağacının altındaki bankta mola verdikleri esnada kentin en önemli sorunlarından biri gözüken trafik konusunda açıklamalarda bulundu.
 
Şehri rahatlaması için belediyenin harekete geçerek bir takım şeyler yapması gerektiğine dikkat çeken Turan, “Belediye nerede? Belediye ne iş yapar? İskelede Demokrasi Meydanı var, büyük bir meydan. Çanakkale’yi biraz gezdik; ışıklarda trafik var, gemi trafiği var… Şehir birbirine girmiş bir karmaşa var. Şu meydanda dubalar var sadece, al o dubaları. Masraf da yok, hiç olmazsa şu sırayı erit. Al buradaki alanı kullan. Etkinlik varsa çıkarırsın başka bir şey. Ama sahildeki, iskeledeki şu Demokrasi Meydanı’nı otopark gibi gemi sırasına tahsis etse bu bir faydadır. Buna belediye öncülük yapsın. Trafiği rahatlatmak için farklı argümanlar geliştirsin. Tek istikamet yollar imkanı var, meydanın park olarak kullanılması imkanı var. Burada park olsa, gemiye giriş çıkışlar rahat olacak. Sizin ışıklardan adamı çağırmanız başka bir şey, hazır burada sayı sayı ayarlanmış parktan araç almanız başka bir şey. Bu şehrin sahibi yok. Ben elli defa şu yeri açalım dedim, ses çıkmadı. Yıkılacak yerler var, ses çıkmadı. Tekrar söylüyorum; şu Demokrasi Meydanı’nı açın, zor bir şey değil. Para gerekmiyor bunun için. Dubaları kaldıracaksınız, yer çizeceksiniz. Gemi sırası bekleyen adam ışıkta, yolda bekleyeceğine büyük meydanda bekleyecek. Hiç olmasa biraz daha transit gemiye binme ve inme imkanı olacak. Şehrin trafiği bir parça da olsa meydana taşınacak ve caddedeki sokaktaki sıkıntılar azalmış olacak. Ama bunun sahibi olması lazım. Bunu ben mi yapacağım. Ben belediye başkanı değilim. Biz destek veririz, omuz veririz. Işıklarda bekleme ile ilgili sıkıntılar da var mesela. Işık ayarlarınız yapın kardeşim. Konuşun vali beyle, trafikle. Ama belediyenin bu konuda öncülük yapması lazım. Trafiğin rahatlamasını sağlaması lazım. Siz trafiğin dert olduğunu düşünmüyorsanız çözüme gerek yok. Ama trafik dert bu şehirde diyorsanız, parkta yaparsınız, meydanı da açarsınız, ışıkları da ayarlarsınız.  Çanakkale şuan kilit oldu. Milletin imkanları arttı hamdolsun, çok fazla sayıda araç var. Turizm diyoruz, şehitliğimizi Troya’yı duyuruyoruz. Çok fazla turist sayısı var. Ama bu büyümeye Çanakkale’nin de ayak uydurması lazım. 10 sene önceki bakış açısıyla bugün Çanakkale’yi yönetemezsiniz. Her sene değişen ve gelişen bir Türkiye ve Çanakkale var. Bunun altında kalan bedelini öder” dedi.
 
“YAZIK, BU ŞEHİR BUNU HAK ETMİYOR”
Turan, kendi aralarındaki kavgalardan, kongrelerden kimsenin meydana veya trafiğe bakmadığını belirterek belediye gönderme yaparak şöyle devam etti; “Çanakkale halkı anladığım kadarıyla bu tarzdan şikayetçi değil. Eğer Çanakkale halkı bu dönemde AK Partili bir belediyeye burayı devretsin, altı ayda buranın nasıl dönüştüğünü, değiştiğini, çevreyi bozmadan sadece dert ederek sorunları nasıl çözeceğimiz görecektir. İstanbul Belediyesi’ni Tayyip Erdoğan aldığında su yoktu. Hava kirliliği vardı, neler neler vardı, şimdi konuşuluyor mu bunlar. O yüzden diyorum ki Çanakkale halkı ‘biz hizmet istiyoruz’ diyorsa bu seçimlerde iki elinin arasına başını koyacak, doğru adama oy verecek. Buranın esnafı var, işçisi var, çalışanı var, öğrencisi var… Yazık, bu şehir bunu hak etmiyor. 20 sene önce de bu iskelenin güzergahı, trafik düzenlemesi aynıydı, bugün de aynı. Bu kafa devam ederse, 20 sene sonra yine bunu konuşuyor olacağız. Hizmeti kimin yaptığını bu milletin gördüğünü düşünüyorum ben.”
 
Ersan KÜÇÜKKURU
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.