“Çanakkale’mize Hizmetlerimizin Büyüyerek Devamı İçin…” (VİDEO)

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 24 Haziran seçimleri için aday adaylık başvurusunu Çanakkale İl Başkanlığı’na yaptı. Turan, “AK Parti’den bir kez daha Çanakkale’mize hizmetlerimizin büyüyerek devamı için, memleket sevdamız için Çanakkale Milletvekili Aday Adayı olara

3129
 “Çanakkale’mize Hizmetlerimizin Büyüyerek Devamı İçin…” (VİDEO)
VİDEO HABER

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 24 Haziran seçimleri için aday adaylık başvurusunu Çanakkale İl Başkanlığı’na yaptı. Turan, “AK Parti’den bir kez daha Çanakkale’mize hizmetlerimizin büyüyerek devamı için, memleket sevdamız için Çanakkale Milletvekili Aday Adayı olarak başvurumuzu gerçekleştirdik” dedi.
 
Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ı parti binasında ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, burada açıklamalarda bulundu. Çanakkale’ye yeni bir parti il binası düşünceleri olduğunu söyleyen Turan gündemi değerlendirdi. Yeni dönemde AK Parti’nin Çanakkale ve Türkiye’de güçlenerek çıkacağını, yeni hükümet modelinin tüm dünyaya örnek haliyle uygulanacağını, AK Parti’nin içinde, dışında oyun kurmaya çalışan kim varsa bu hesapların altında kalacağını bu milletin basireti ve ferasetinin ortaya koyacağını kaydeden Turan; “Hiçbir zaman millete rağmen bir iş yapmadık. Milletimiz ne derse onu yapmaya çalıştık. Dolayısıyla bu yeni dönemde de milletin talimatı baş üzerine diyeceğiz. Zaten millete rağmen oyun yapmak isteyen, senaryo yapmak isteyenlerin de bu senaryonun altında kaldığını hep beraber gördük birkaç gün içerisinde. Senaryoyu yazanın kim olduğu, oyuncuların kim olduğunun çok kıymeti yok. Sonucu bu millet görüyor. Ayarı veriyor ve ona göre adım atıyor. Şimdi düne kadar oradaydı, buradaydı… Bizim içimizde de var dedikodu yapan, fısıltı yapan iftira atan. Bunun Ankara boyutu da var; Cumhurbaşkanlığı adaylığı için söylüyorum. Vekil boyutu da var. Belediye, meclis, il başkanlığı boyutu da var. Herkesin kendi baktığı yerden bir konuşma tarzı bir vizyonu var. Ama biz istiyoruz ki Ak Partililer kendi kendilerine zarar vermesinler. Şimdi Tayyip Erdoğan’ın karşısına bin tane aday çıkabilir. Çıksın, bu adam millete güveniyor ve millete sırtını dayayarak yürüdü şimdiye kadar. Problem değil. Ama düne kadar ‘kardeşim’ diyen insanların, önüne kırmızı halılarla makam, mevki verilen insanların yanlış yapması bizim yüreğimizi yaralıyor. Sonuçla ilgili bir endişemiz yok. Bir daha diyoruz; millete rağmen bir iş yapmadığımızdan dolayı millet bize sahip çıkacaktır. Hiçbir endişem yok. Ama ‘kardeşim’ dediklerimizin yanlış yapması bizi kıran taraf” dedi.
 
“ADAYIM KARDEŞİM, ADAYIM”
“Çanakkale’de de öyle” diyerek açıklamalarına devam eden Turan şunları söyledi; “Yarım gün gezdim, 40 tane dedikodu. ‘Bülent aday mı değil mi?’ Adayım kardeşim, adayım… ‘O gelir mi, bu gider mi? O olur mu, bu olur mu?’ Bunların takdiri bizim genel merkezimizindir. Allah bizi şu son üç yıldaki çalışmalarımızla beraber Çanakkalelilerin gözünde mahcup etmedi. Gittiğimiz her yerde bunu görüyoruz. Sevenimiz, sevmeyenimiz, partiyi seven, sevmeyen ama büyük bir teveccüh olduğunu görüyoruz. Biz başvurumuzu yapacağız. Bundan sonraki takdir genel merkezimizin olacaktır, milletimizin olacaktır. Milletimiz devam ederse biz baba ocağına, baba toprağına hizmet etmekten büyük keyif alacağız. Ak Parti’nin Çanakkale’de özgüven sorunu var demiştik. Bunu büyük oranda kırdık. Artık göğsünü gere gere ‘ben Ak Partiliyim diyen’ bir sürü insan var. Ama uzun yıllar bende bunu yaşadım, ‘Ak Partiliyim’ demekten çekinen, bir ortağını bir partiden diğer ortağını bir partiden yapan, kendi kimliğinin dışında, resmi evrakın dışında hiçbir yerde AK Partili olduğunu söylemeyen bir sürü insanla karşılaştık. Biz kayıtta değil, esasta öz Ak Partilileri istiyoruz. Onlarla çalışacağız bu yeni dönemde. Özgüvenimiz bizim önceki senelere göre daha iyi. İftirayla, dedikoduyla iş yapmayacağız. ‘Çanakkale’de başvuracak mı? E ben dedim üç sene önce; ben buradayım ölünceye kadar” dedi. Senaryonuz varsa ki olmaması lazım, onu göreyim. Ben buradayım.”
 
“BABAMIN OĞLU OLSA, İŞ YAPMAYAN ADAMLA HESABIM VAR”
Hiçbir bürokratın, hiçbir partilinin işine, görevine, şevkine değişik talebine bulunurken bir özel niyetle bunu yapmadıklarını aktaran AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Diyorlar ki; ‘falancanın yakınını uzaklaştırdı, onun bilmem neyini uzaklaştırdın…’ Hayır arkadaş, biz çalışan adamı baş tacı yaptık. Ben üç sene önce geldiğimde hiç tanımadığım ilçe başkanlarıyla beraberdim. Şuan hepsini tanıyorum ve çok keyifli çalışıyorum. İl yönetiminin belki üç sene önce tanımıyordum. Şuan hepsini tanıyorum ve çalışıyorum. Özel bir hesabım yok. Çalışan, yürüyen bizimle. Niyetini bozmayan baş tacı. Niyetini bozan hesabını partiye verir. Onun için bir daha diyorum. 12 ilçeden muhtemelen 10 tanesi devam ediyor. Bürokratların hemen hepsi devam ediyor, birkaç tanesi hariç. Hiçbirine özel hesapla bu işi yapmadık biz. İstiyoruz ki daha güzel iş yapalım. Adam ayak uyduruyorsa baş tacı, uyduramıyorsa çekil kardeşim. Kimin akrabasısın, kimin yanındasın, kimin adamısın hiç kıymeti yok bunun. Babamın oğlu olsa, iş yapmayan adamla hesabım var. Ama işi yapan adam hangi partiden, hangi adamın akrabası, hangi adamın yanında olursa olsun iş yapmaya devam edeceğiz. İstikametimiz belli, beraber yürüyeceğiz” diye konuştu.
 
“YENİDEN BİSMİLLAH”
Çanakkale’de çok güzel işler yapıldığını, bunların devam etmesinin gerektiğini ve onun için de yeni dönemde çalışacaklarını ifade eden Turan, adaylık başvurusunu Çanakkale’den yaptıklarını söyledi. Adaylığına ilişkin ‘Yeniden Bismillah’ diyerek açıklama yapan Turan şunları aktardı; “Üç yıl önce Çanakkale milletvekili adayı olduğumuzda doğup büyüdüğümüz bu şehre borcumuz olduğunu, Çanakkale’mizi yatırımda, siyasette marka bir şehir yapmak için çaba harcayacağımızı ifade etmiştik. Bu süre içinde gece gündüz demeden Çanakkale’miz için koşturduğumuza tüm hemşerilerimiz şahittir. Parti ayrımı yapmadan tüm vatandaşlarımızın sorunları için çözüm üretmeye çalıştık. İlçe ve belde belediyelerimiz arasında parti farklılığı gözetmeden hepsine yardım etmeye çalıştık. Çanakkale kısa süre içerisinde büyük projelerle tanışır oldu. Tarımdan sanayiye, ormancılıktan ulaşıma, kültürden turizme kendi içinden birçok marka çıkardı.1915 Köprüsü, Çanakkale Ezine Gıda OSB, 2018 Troia Yılı, Ayvacık Kruvaziyer Limanı, Lapseki Yat Limanı, Gelibolu Limanı, Eceabat Tünelleri, Ayvacık-Küçükkuyu Tünelleri, Üniversitemizin büyümesi gibi farklı alanlardaki projelerle Çanakkale’miz Türkiye gündemine en üst sıralardan girdi. Yine aynı şekilde tüm ilçelerimizin okul, hastane, hükümet binası, araç ihtiyacı gibi ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Çanakkale’mizde temsil edilmeyen STK’larımıza destek vererek şubeleşmelerine yardımcı olduk. Bu süreçte mahalle teşkilatlarımızdan ana kademeye kadar teşkilat mensuplarımızın her ferdi dava ahlâkıyla çalışarak partimize katkı sundu. Kısa surede büyük bir birliktelik oluşturduk. 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi karşısında Çanakkale, tarihinden aldığı güçle ilk andan itibaren meydanlarda darbecilere karşı direndi. Demokrasi nöbetleriyle tarihe iz bıraktı. Birileri ısrarla Çanakkale’yi teröre destekleriyle gündeme getirse de değerli hemşerilerimiz şehrimizin Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü olduğunu, milli şuurun başkenti olduğunu bilerek hareket ettiler.”
 
“ASLA DURUŞUMUZDAN, PRENSİPLERİMİZDEN TAVİZ VERMEDİK”
Her siyasetçinin başına gelebileceği gibi bugüne kadar hakkında çok dedikodu yapıldığına dikkat çeken Turan, “Çeşitli iftiralara uğradık. Hakaretlere maruz kaldık. ‘İstanbul’dan ithal aday getirdiler, ilk seçimde gider bir daha Çanakkale’den aday olmaz’ dediler. Bunlar siyasette olur, bizi üzen bu tarz dedikoduları içimizden birilerinin bitmek bilmeyen ego ve hırsından dolayı yapmasıydı. Gerekçesiz hiçbir bürokratın, ilçe başkanının, belediye başkanının değişmesine rıza göstermememize rağmen, ‘eski kim varsa gönderiliyor, ekmeğiyle oynanıyor’ gibi alçak iftiralar attılar, yalanlar söylediler. Beklediği işi olmayanlar, hesabı bozulanlar ya da makam talebi gerçekleşmeyenler hep konuştu. Ama biz asla duruşumuzdan, prensiplerimizden taviz vermedik hep Çanakkale’miz için, milletimize hizmet için bunların hiçbirine kulak asmadık. Var gücümüzle çalışmaya devam ettik” dedi.
 
“Çanakkale’mize Hizmetlerimizin Büyüyerek Devamı İçin…”
 “Bir derdimiz var bizim” diyen Turan şöyle devam etti; “Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var dedik. Onun siyasi duruşu, özgüveni, cesareti Çanakkale teşkilatlarımızda da olsun istedik. Pısırık, kendinden korkan, partilisinden başkasını eleştiremeyen, lüzumsuz az sayıda kişi partimizi esir almasın istedik. Resmi evraklar dışında AK Partililiği bilinmeyen “AKP’liler”, AK Partililere yol versin dedik. Tüm makamlar gelip geçicidir. Görevlerimiz bitince mahcup olmayacağımız birlikteliklerimiz olsun. Çanakkale küçük yer, birbirimizin yüzüne bakabileceğimiz hatıralar bırakalım istedik. İki kişinin konuştuğunu üçüncü kişi de bilir, duyuyoruz, üzülüyoruz, dost dediklerimiz dedikoduyu bıraksın dedik. Bu değerlerle, davanın, mücadelenin, vefanın partisi olan AK Parti’den bir kez daha Çanakkale’mize hizmetlerimizin büyüyerek devamı için, memleket sevdamız için Çanakkale milletvekili aday adayı olarak başvurumuzu gerçekleştirdik. Takdir hemşerilerimizin ve genel merkezimizindir. Gelin hep beraber 24 Haziran’da Cumhur İttifakı ile tarihi bir zafere imza atalım. Türkiye’nin gücüne güç katalım. Çanakkale’mizi marka bir şehir yapalım. Tarih bizi çağırıyor. Bu çağrıya hep beraber icabet edelim.”
 
Ercan ÖZÇETİN
 Etiketler; #Bülent Turan
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.