Gelibolu Kavakköy Beldesine Lojmanlı Sağlık Evi

Yöre halkına ve engelli vatandaşlara hizmet vermek için iyileştirme çalışmaları yapılan Gelibolu Kavakköy Beldesi Lojmanlı Sağlık Evi’nin yapımı tamamlandı.

2342
Gelibolu Kavakköy Beldesine Lojmanlı Sağlık Evi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, "Gelibolu Kavakköy Beldesi Lojmanlı Sağlık Evi"   yeni yerinde yöre halkına ve engelli vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere yapımı tamamlandı. Gelibolu Kavakköy Beldesi Lojmanlı Sağlık Evi’nde ve 1000 m² arsa alanı içerisinde 100 m²'si sağlık evi olmak üzere, 1 adet Enjeksiyon odası, 1 adet jinekolojik muayene odası, 1 adet Ebe çalışma - muayene odası bulunuyor.
Yapılan açıklamada şu ifadelerde bulunuldu: “Sağlık Bakanlığımızın kişi, aile ve toplumların sağlıklarının korunması, geliştirilmesi hastalıklarla mücadele ve kişinin yaşamını sağlıklı olarak sürdürebilmesi için tedavi edici, rehabilite edici ve koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında sağlık hizmetini sürdürmektedir. Koruyucu Sağlık Hizmetleri çok geniş kapsamlı bir hizmet türüdür. Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin temel taşlarından olan köylerimizdeki sağlık evleri bunu en çok üstlenmektedir. Koruyucu sağlık hizmetlerinin çoğu  birinci basamak sağlık çalışanları tarafından sunulmaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenme, kronik hastalıkların takibi, sağlık eğitimleri, aile planlaması, hastalık taramaları, takipler ve aşılamalar gibi birçok konuda geniş  yelpazede sağlık hizmetlerini sunmaktadırlar. Bu hizmetlerin ilimizde kaliteli, verimli ve insana yakışır şekilde olması için İl Sağlık Müdürlüğümüz iyileştirme çalışmaları yapmaktadır. Bu kapsamda 2017 yılı temmuz ayında projesi tamamlanarak yer teslimi ile başlayan ve 1000 m² arsa alanı içerisinde 100 m²'si sağlık evi olmak üzere, 1 adet Enjeksiyon odası, 1 adet jinekolojik muayene odası, 1 adet Ebe çalışma - muayene odası bulunan toplamda 180 m² kapalı alan olan  "Gelibolu Kavakköy Beldesi Lojmanlı Sağlık Evi"  yeni yerinde yöre halkına ve engelli vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere yapımı tamamlanmıştır.”
Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü, yapımı tamamlanan Gelibolu Kavakköy Beldesi lojmanlı Sağlık Evi'nin vatandaşlara hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.
                                                                                                                      
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.