Eğitimdeki Sorunlar Çalıştayla Birlikte Çözülecek (VİDEO)

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimdeki sorunları tespit etmek ve okullarda yaşanan sıkıntılara çözüm üretmek amacıyla çalıştay düzenlendi.

802
Eğitimdeki Sorunlar Çalıştayla Birlikte Çözülecek (VİDEO)
VİDEO HABER

Vali Yardımcısı Ali Candan, İl Millî Eğitim Müdürü Osman Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve il genelindeki öğretmenler katıldığı 'Onurlu Geçmişten Erdemli Geleceğe'  sloganı ile düzelen çalıştayda, öğrenme ve öğretme süreci, yenilikçi öğretim metotları, Çanakkale kültür ve gelişimi, eğitimde sanat, spor ve kültür, değerler ve eğitim, bağımlılık ve siber zorbalık konuları yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, “Geleceğimizin aydınlığı eğitime bağlıdır. Toplum olarak içinde bulunduğumuz çağa ayak uydurabilmemiz ve küreselleşen dünyada önemli bir yere sahip olabilmemiz için eğitim önemli bir unsurdur. Eğitimin kalitesinin yüksek olması demek, ilerici gelişmiş bir toplum demektir. Böyle bir toplum olma yolunda ilerlerken uygun şartlar sağlandığında ülkenin gelişimi bulunacaklardır.  Bu nedenle eğitimin yapı taşı görevini yapan okullar, nitelikli insan yetiştirmekte ve ülkenin refah seviyesinin artırmasında önemli bir role sahiptirler” şeklinde konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, köklü eğitim faaliyet paydaşlarını bir araya getirerek, eğitim sorunlarına çözüm üretmek ve eğitim alanında yapılan yenilikleri yakından takip etmek amacı ile yapılan çalıştayı önemsediğini söyleyen Özkan, “Bir toplumun kendi geleceğini teminat altına alması, yarınını, bugününü inşa etmesi eğitim sayesindedir.  İşte bu amaç ile başta üniversitemiz olmak üzere eğitim ile bağı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımızın da katılımları ile gerçekleştirdiğimiz çalıştayı,  toplam 120 kişinin katılımı ile düzenlemekteyiz”  ifadelerini kullandı.

Çalıştayda, Vali Yardımcısı Ali Candan da bir konuşma yaparak, eğitim kurumlarının yetkililerinin bir araya gelerek kurultay oluşturmasının önemli olduğunu belirtti. Candan, “Herkesin eğitim alanında söyleyeceği şeyler vardır. Burada bir beyin fırtınası oluşacak.  Bu masalarda hem kendiniz ifade edebilir hem de varsa sorunlar, sıkıntıların giderilmesi, eğitim ve öğretim faaliyetlerine nasıl hareket edilmesi gerektiğini gösterebilmek için çok önemli” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından, iki gün sürecek olan çalıştayda eğitimin sorunlarını tespit etmek ve çözmek amacı ile öğretmenlerin çalışmaları başladı.

Gizem Tuğçe BAYHAN
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.