“Biz Şehit ve Gazi ailelerinin tahammülü kalmadı artık”

Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı, aynı zamanda Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şube Başkanı Gülşen Uz yaptığı yazılı açıklamada teröre ve destekçilerine lanet okudu.

896
“Biz Şehit ve Gazi ailelerinin tahammülü kalmadı artık”

Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı, aynı zamanda Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şube Başkanı Gülşen Uz yaptığı yazılı açıklamada teröre lanet okudu. Uz, “Devletimizin vatanımızın imkanlarını kullanıp devletimize kurşun sıkanlara, vatan evlatlarımız şehit olurken kahramanlarımız gazi olurken, halay çekip zılgıt atanlara, teröre teröristlere her türlü destek olanlara biz Şehit ve Gazi ailelerinin tahammülü kalmadı artık “dedi.
 
Uz açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Şanlı ordumuz Afrin’de PKK’lı teröristleri şerefsizleri avlarken onların siyasi uzantıları başkentte Ankara’da devletimize meydan okumalarına Şehit ve Gazi ailelerinin tahammülü kalmadı artık. Şehit ve Gazi Ailelerimizin bu vatan hainlerini, bebek katillerini televizyonlarda görmeye tahammülü kalmadı artık. HDP'nin yeni eş genel başkanı Sezai Temelli HDP kongresinde yaptığı konuşmada, bebek katilliği tescillenmiş, Şehitlerimizin şahadetinden sorumlu bölücü başı, terörist Öcalan için "Bize bu yolu gösterene, bize bu yolu açana, İmralı'ya, Öcalan'a selam olsun" diyerek terörist başına methiyeler dizmiştir. Vatanımıza kurşun sıkanların toplandığı şehitlerimize gazilerimize küfürlerin edildiği kongrede CHP Grup Başkanvekili Engin Altayın da bulunması tebessüm etmesi bizleri şaşırtmadı. Çanakkale’de HDP barajı geçti diye şükür pilavı dağıtan, Sur belediyesiyle terörist belediye başkanıyla kardeş olan zihniyetler aynı, PKK’lılarla vatan hainleri kol kola girmiş birlikte yol alıyorlar yazıklar olsun sizlere. Yoldaşlarınızla çıktığınız bu yolda ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk paşa yaşasaydı sizi darağacında asardı. Bir taraftan Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yedi düvelle Savaşırken bir tarafta içimizdeki meclisimizdeki hainlerle savaş veriyoruz. Yıllardır vatanımıza kurşun sıkan şerefsizlerle, pisliklerle Doğu ve Güneydoğuda şuanda da Afrin’de savaştığımız PKK'nın sözde liderine, halen savaştığımız PYD/YPG'nin sözde liderine Türkiye'deki bir siyasi partinin eş genel başkanı olacak küstah zat methiyeler diziyorsa, övüyorsa o zaman bu şehitleri kim için, niçin veriyoruz? Bu hain alçak ve küstahlar nereden cüret alıp konuşuyor? Bunların akıl hocaları kim? Bu alçağın yaptığı konuşma, ihanet ve vatan hainliğidir. Bu vatan hainleri kim veya kimlerden cesaret alıyor? Burası bir hukuk devletidir ve hukuk devletinde teröristleri ve onların sözde yöneticileri övmek Anayasal bir suçtur. Üstelik bu suçu işlediği için cezaevinde olan eski eş genel başkanları olan bir partinin yeni eş genel başkanı bilerek ve isteyerek alenen teröristleri övüyorsa, selam gönderiyorsa, bu açıkça devletimize bir meydan okumadır. Alçakların bunları düşünecek aklı fikri zikri yoktur. Birilerinden talimat geldiği için öyle İhanet üslubuyla konuşmaktadır. Bu vatan hainlerinin Milletimizi ve devletimizi tahrik etme girişimidir. Bu alçaklar, vatan hainleri ve akıl hocaları bilsin ki; parmak sallayarak tehdit ederek hizaya getireceğiniz bir Türkiye yoktur. Bu küstahça davranış yanına kar kalmayacaktır. Bu ülkenin vatansever savcılarını bu küstahlara hak ettiği cezaları vermeye davet ediyorum. Yarını beklemeden bu küstahça konuşmayı yapan malum zat derhal gözaltına alınıp, tutuklanmalıdır.”
 
“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”
“Şehitler diyarımız Çanakkale de 181 Şehidimizi, 80 Gazimizi, 483 Kıbrıs Gazimiz, 17 Kore Gazimizi toplamda 4863 kişilik Şehit ve Gazi Ailelerimizi temsilen Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi yönetim Kurulları olarak bu vatan hainlerinin, küstahça açıklamalarından dolayı Çanakkale Cumhuriyet Savcılığında suç duyurusunda bulunacağız. Bunlar hak ettikleri cezayı en ağır şekilde alacaklarından Şehit ve Gazi Aileleri olarak şüphemiz yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi ‘Şehitlerimizin Kanı yerde kalmayacaktır.’ Şehitlerimizin vatan için, bayrak için, onur ve şerefimizin çiğnenmemesi için oluk oluk kanlarını akıttığı, kahramanlarımız gözlerini kırpmadan uzuvlarını kaybedip gazi olduğu bu günlerde bu küstahların hadsizliği karşısında yüce milletimizi aziz şehitlerimizin bize emaneti olan Şehit ve Gazi ailelerimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Millet olarak gün birlik olma günü. Gün bu vatan için canlarını
uzuvlarını milletimizin bekası için feda eden kahramanlarımızın geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkma günü. Şehit ve Gazi aileleri olarak diyoruz ki; “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet.”
 

 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.