“Gelin İstediğiniz Yerde AKFA Dosyasını Açıkça Konuşalım” (VİDEO)

CHP Çanakkale İl Başkanı Güneşhan, son günlerde gündemde olan AKFA arsası ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar. Ben buradan Yeşim Karadağ’a açık teklifte bulunuyorum. Gelin tüm yönetiminiz ile birlikte istediğiniz yerde bu dosyayı açıkça konuşalım' dedi.

958
“Gelin İstediğiniz Yerde AKFA Dosyasını Açıkça Konuşalım” (VİDEO)
VİDEO HABER

CHP Çanakkale İl Başkanı Güneşhan, 36. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı sonrasında parti binasında basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve Belediye Meclis Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu’nun AKFA arsası ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap veren Güneşhan, ”Konuşacakları başka bir şey olmadığı için dönüp dolaşıp aynı şeyleri konuşuyorlar. Anlamakta da anlatmak da zorluk çekiyoruz. Ben buradan Yeşim Karadağ’a açık teklifte bulunuyorum. Gelin tüm yönetiminiz ile birlikte istediğiniz yerde bu dosyayı açıkça konuşalım, tartışalım. Bilgi aktarımı yapalım. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar . Biz bu konuyla ilgili zaten basın açıklaması yaptık” şeklinde konuştu.
 
“KOMİSYONDA KENDİ ÜYELERİNDEN DE VARDI”
Güneşhan, “AKFA dosyası olarak bilinen dosya ilk defa 2014 yılında belediye meclisinde gündeme geldiği zaman talep edilen emsal 0.75’di. Yani toplam alan 1000 metrekareyse, 750 metrekare inşaat yapmak istiyorlardı. Üstelik o inşaatı da bir kısmını konut yapmak istiyorlardı. O dönemki belediye meclis üyesi bunu tek bari parselde değil bütüncül bir alanda planlamak istedi. Yani Kolin Hotel’den başlayarak Kredi Yurtlar Kurumu’na kadar olan yerle ilgili bütüncül bir plan yapılması. Dolayısıyla reddedilmişti. Bununla ilgili bir komisyon kuruldu. 3 yıllık bir çalışma içerisindeki komisyonda kendi belediye meclis üyelerinden Sayın Eren Kemerli de vardı” dedi. “Bu arazinin içerisinde Kredi Yurtla Kurumu’nun da, başka özel parseller, belediyeye, vakfa ait olan yerler var de var” diyen Güneşhan, “Bütüncül bir plan yapıldı. Bu planlama sonucunda ise konut yapılmayacak. Tabanda 0.30 toplamda 0.45. İlk talep edilen tek parselde 0.75. Belediye meclisinin kabul ettiği teklif. 0.45. 1000 metrekare üzerinden yorum yaparsam 750 metrekare değil 450 metrekareye düşüyor ve tabanda 350 metre kareden daha geniş bir alana yapamıyorsunuz. Toplam 2buçuk ve toplam yükseklik 11buçuk geçemiyor. Ne yapabilir. 0.45 i, 0.15, 0.15, 0.15 bölerek yapabilir. Tabanda daha az yapmış oluyor. Yükseklik 11buçuku geçemiyor” bilgilerini paylaştı.
 
“KEMERLİ, DOĞRUYU YAPIYOR”
Bu arazilerin hiçbirinin Cumhuriyet Halk Parti üyesine ait olmadığını söyleyen Güneşhan, burada bir rant sağlanmasının söz konusu olmadığını söyle. Bunun tamamen halkı yönlendirerek, kandırmak olduğunu söyleyen Güneşhan, “Bilgileri yoksa biz onları bilgileri vermek için belediyenin tüm olanaklarını onlara sunacağız. Gelsinler anlatalım. Daha vahim olan kendi meclis üyeleri Eren Kemerli bu dosyaya evet vermiştir ve oylamada çekimser kalmıştır. Son derece mesleğinde başarılı olan Eren Kemerli’nin oyuna getirildiği söyleniyor. Aslında Eren Kemerli doğruyu yapıyor. Siyaset yapmıyor, bu memleket için o bölge için yapılması gerekeni yapıyor” şeklinde konuştu.
 
“FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI KESİNLİKLE ORTAYA ÇIKARILACAKTIR”
CHP Çanakkale İl Başkanı Güneşhan, Zeytin Dalı operasyonunda şehit olmuş askerleri rahmetle anarak, “Milletimize başsağlığı, yaralı olan askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi. Kurultay ile ilgili bilgiler paylaşan Güneşhan, “Cumhuriyet Halk Partisi 36.olağan kurultayı Adalet ve cesaret sloganı ile gerçekleşmiştir. Kurultayda güven tazelenerek önümüzdeki iki yıllık dönemde Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçilmiştir. Çanakkale milletvekilimiz Muharrem Erkek, parti meclisi üyeliğine Serdar Soydan yüksek disiplin kurulu üyeliğine seçilmiştir. Kurultay sonrası partimizin yayınlamış olduğu sonuç bildirgesi şöyledir” diyerek, şu şekilde sıraladı: “Bu çerçevede; önümüzdeki dönemin Parti Örgütünün hedef ve öncelikleri aşağıdaki ilkeler olacaktır.
Tek adam rejimine son verilecek ve kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter sisteme geçilecektir.
Cumhuriyet ve demokrasinin temeli olan laiklik ilkesinden taviz verilmeyecek ne dinin siyasallaştırılmasına ne de siyasetin dinselleştirilmesine izin verilmeyecektir. Din, vicdan ve inanç özgürlüğüne müdahalelere izin verilmeyecek, yaşamın her alanında adalet ve huzur sağlanacaktır.
OHAL derhal kaldırılacak, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) yasama ve yargı denetimine alınacak ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'nün siyasi ayağı kesinlikle ortaya çıkarılacaktır. Yargının bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğü sağlanarak, tüm vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği güvence altına alınacak, seçimler adil ve güvenli olacaktır. Kürt sorunu eşit yurttaşlık temelinde, ulusal bütünlük ve toplumsal uzlaşı ile çözülecektir. Çağdaş demokrasilerde 4. güç olarak benimsenen medya özgürlüğü sağlanacaktır. Yüksek katma değerli kapsayıcı büyüme hedeflenecek, eğitim ve sağlık parasız, kaliteli ve ulaşılabilir olacaktır. Herkes milli gelirden hakkını alacak, açlık ve yoksulluk sıfırlanacak, gelir dağılımı adaletini ve bölgesel kalkınmayı sağlamak devletin temel görevi olacaktır.
Tarımsal üretim planlanacak, ekilmeyen tarım arazisi kalmayacak, çiftçi desteklenerek ithalata karşı korunacak ve Türkiye tarımda tekrar kendi kendine yeten ülke konumuna getirilecektir. Devlet şeffaf, tarafsız ve hesap verebilir olacak, kamuda tüm atamalar liyakata uygun yapılacak, yolsuzluk suçlarında zamanaşımı kaldırılacak, cezaları ağırlaştırılacak ve yolsuzluk yapanlardan hesap sorulacaktır. Asgari ücret vergi dışı bırakılacak, taşeronların tümü kadroya alınacak, tüm kamu ve özel sektör çalışanlarına sendikalaşma özgürlüğü tanınacak, sendikalaşma özendirilecek, eşit işe eşit ücret uygulanacaktır. Şehit aileleri ve gazilerimiz arasında uygulanan ayrımlar kaldırılacak, şehit aileleri ve gazilerimiz Milletvekillerine tanınan hak ve imkânlardan yararlanacak. Kadınlara ve gençlere hayatın her alanında eşitlik sağlanacak, kadınlar ve çocuklar şiddete karşı korunacak, şiddet uygulayanlara verilen cezalar artırılacaktır. Engellilerin sosyal ve ekonomik hayata eşit katılımı sağlanacaktır. "Yurtta Barış Dünyada Barış" ilkesiyle bütün komşularımızla ulusal çıkarlarımız gözetilerek iyi ilişkiler kurulacak, AB müktesebatına uyum sağlanacak, AB'ye tam üyelik hedeflenecektir. Havamız, toprağımız ve suyumuz korunacak, denizlerimizin, ormanlarımızın ve tarım arazilerimizin yağmalanmasına izin verilmeyecektir. Cumhuriyet ve demokrasi, laik ve çağdaş yaşam, eşitlik, özgürlük ve dayanışma, adalet ve cesaretle kurtarılacak, korunacak ve yüceltilecektir" dedi.
 
 Gizem Tuğçe BAYHAN


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.