CHP’li Öz, Sağlık Bakanı Demircan’a yeni Çanakkale Devlet Hastanesini sordu!

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, birçok eksiği olduğunu iddia ettiği yeni Çanakkale Devlet Hastanesi ile ilgili Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a sorular yöneltti.

1638
CHP’li Öz, Sağlık Bakanı Demircan’a yeni Çanakkale Devlet Hastanesini sordu!

 
CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ, yeni açılan devlet hastanesinin ve Çanakkale İlçelerindeki hastanelerin eksikleri ile ilgili yazılı olarak cevaplandırması için Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a soru önergesi verdi.
 
CHP’li Öz, yeni açılan devlet hastanesinde yoğun bakım ünitesinin yetersiz olduğunu ve bu konuyla alakalı gereken çalışmanın başlatılıp başlatılmadığını sordu. Çanakkale halkının mağdur olduğunu, bu yüzden eksikliklerin peşini bırakmayacağını belirten Öz, özellikle Çocuk Yoğun bakım Ünitesinin olmayışını, Çocuk Kardiyoloji ve Çocuk Nöroloji branşlarında doktor olmadığı için vatandaşlarıın civar illere gitmek zorunda kaldığını, bu durumun maddi ve manevi yönden mağduriyet yaşattığını, dile getirirken, yeni yapılan hastanenin amacının bu sıkıntıları ortadan kaldırması gerektiğini ve bu eksikliklerin biran önce tamamlanması için gereken çalışmanın ivedilikle yapılmasının altını çizdi.
 
Sorularında mevcut duruma da değinen CHP’li Öz Çanakkale ve ilçelerindeki hastanelerde hangi branşlarda doktor eksik olduğunu, hastanelerdeki yatak kapasitesini ve eski hastanenin bundan sonraki süreçte hangi amaçla kullanılacağını da sordu.
 
BAKAN DEMİRCAN’A ŞUNLARI SORDU
CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz, önergesinde Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a şu soruları yöneltti: “Çanakkale İl ve İlçelerinde hangi branşta doktor mevcuttur. Hangi branşlarda eksik vardır? Çanakkale İl ve İlçelerindeki hastanelerde kaç yatak kapasitesi mevcuttur? Çanakkale İl ve İlçelerindeki hastanelerin hangilerinde yoğun bakım üniteleri mevcuttur? Yatak kapasitesi ne kadardır? Mevcut yoğun bakım ünitelerinin yetersiz olması nedeniyle gereken çalışma başlatılmış mıdır? Çanakkale ve İlçelerinde Çocuk Kardiyoloji, Nöroloji branşlarında doktor ve yoğun bakım üniteleri var mıdır? Yoksa bu branşlarda doktor ataması ne zaman yapılacaktır? Çocuk Yoğun bakım ünitesi açılacak mıdır? Çanakkale Eski devlet hastanesi binası bundan sonraki süreçte hangi amaçla kullanılacaktır?”
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.