Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘gazilik’ unvanı verilmesi teklifine destek

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘gazilik’ unvanı verilmesine ilişkin yasa teklifine Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi’nden tam destek geldi.

2993
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘gazilik’ unvanı verilmesi teklifine destek

Vakfın Çanakkale Şubesi Başkanı Gülşen Uz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gazilik unvanı verilmesinin şehit ve gazi ailelerini onurlandıracağını bildirdi.
 
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Çanakkale Şubesi,  “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Gazilik’ unvanı tevcihine dair kanun teklifi taktim edilmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu payenin verilmesi hem bir geleneğin hem de uluslararası kamuoyunda Türkiye’nin kararlılığını gösteren nişane olacak ve biz şehit ve gazi ailelerimiz onurlandıracak” şeklinde kaleme aldığı dilekçeyi de Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına gönderdi.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Gülşen Uz, TBMM Başkanlığına gönderdiği dilekçede Erdoğan’a bu payenin verilmesi hem bir geleneğin devamı hem de uluslararası kamuoyunda Türkiye’nin kararlığını gösteren bir nişane olacağını kaydetti.
 
“BÜYÜK BİR GAZÂ SÜRECİNDEDİR”
Uz, konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada, “Son 10 yıldır ülkemizin karşı karşıya kaldığı zorlu süreçte, milletimiz için mücadele veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ve onunla birlikte yürüyenleri de bu millet unutmayacaktır” vurgusunu yaptı. Konunun önemini anlatarak, bu unvanın verilmesinin istenmesinin nedenini açıklayan Gülşen Uz, ”Cumhurbaşkanımızın verdiği mücadele, bu manada birçok cephe savaşıyla ilerlemiştir. Öyle ki, 7 Şubat MİT krizi bir cepheyken, Gezi hâdisesi bir cephe, 17/25 Aralık darbe teşebbüsleri ve MİT TIR'larının durdurulması olayı yine başka cephelerdir. FETÖ, PKK, DAEŞ, DHKP/C ve daha birçok terör grubuna karşı yönetilen mücadelenin başında yine Erdoğan yerini almıştır. Uludere ile de Cumhurbaşkanımız milletimiz hedef alınmıştır. Güven Park saldırısıyla Cumhurbaşkanımız, milletimiz hedeftedir. Suruç'ta da Cumhurbaşkanımız milletimiz hedef alınmıştır. Türkiye, Rabbimizin izni, inayeti ve keremiyle zaferle nihayete ermesini ümit ettiğimiz büyük bir gazâ sürecindedir. 15 Temmuz ile görülmüştür ki, bütün bir milletiyle Türkiye gazâdan kaçmamış ve gazi olmuştur. Bu gazâda milleti temsilen en önde bulunan isim bellidir” açıklamasında bulundu.
 
Uz, “Türkiye Büyük Millet Meclisi, 15 Temmuz'da milletimiz ile birlikte bağımsızlık mücadelesi veren ve şimdi de Afrin ile uluslararası terör örgütlerine karşı hazırlanan ordumuzun Başkomutanı Cumhurbaşkanımıza ‘Gazilik’  payesi verilmesini değerlendirmelidir” diyerek önemini belirtti.
 
“ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİMİZİ ONURLANDIRACAKTIR”
“Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bu payenin verilmesi hem bir geleneğin devamı, hem de uluslararası kamuoyunda Türkiye'nin kararlığını gösteren bir nişane olacaktır” şeklinde açıklamalarda bulunan Uz, “Türkiye Gazi ve şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi ile Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği olarak diğer dernek başkanlarımızla görüşmelerimiz sonucu ve onların katkılarıyla pazartesi günü itibarıyla TBMM teklif verilmiştir. Cumhurbaşkanımıza gazilik unvanı verilmesi biz Şehit ve Gazi ailelerimizi onurlandıracaktır” şeklinde konuştu.
 
Gizem Tuğçe BAYHAN
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.