Kariyerde başarı ve girişimciliği anlattılar (VİDEO)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kariyer ve İnovasyon Topluluğu’nun düzenlediği ‘Kariyerde Başarı ve Girişimcilik’ panelinde, son dönemde kenet turizmine kazandırdıkları etkinliklerle büyük katkıda bulunan GTP (Global Travel Planner ) Turizm A.Ş. ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik öğrencil

718
Kariyerde başarı ve girişimciliği anlattılar (VİDEO)
VİDEO HABER

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kariyer ve İnovasyon Topluluğu’nun düzenlediği ‘Kariyerde Başarı ve Girişimcilik’ panelinde, son dönemde kenet turizmine kazandırdıkları etkinliklerle büyük katkıda bulunan GTP (Global Travel Planner ) Turizm A.Ş. ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik öğrencilere deneyimlerini aktardı.
 
Terzioğlu Yerleşkesi Troya Kültür Merkezinde gerçekleştirilen panele Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Ahmet Çelik konuşmacı olarak katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan ÇOMÜ Kariyer ve İnovasyon Topluluğu Başkanı İlker Dikmen, ‘Kariyerde Başarı ve Girişimcilik’ panelinin öğrencilere yeni ufuklar ve pencereler açacağını belirterek, “Bizler üniversite gençliği, bu ülkenin teminatıyız. Bugünün öğrencileri, yarının devlet büyükleri, iş adamları, iş kadınları ve sanatkârları olacağız, olmak zorundayız. Bu topraklarda nefes aldığımız müddetçe, bu vatanın ileriye gitmesi için mücadele etmek mecburiyetindeyiz. Duramayız, boş veremeyiz. Çünkü bu mukaddes şehirde yatan 250 bin şehidimiz var. Malazgirt’te Alparslan’a, çağ açıp kapayan Fatih’e, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuz var” dedi.
 
“ÖRNEK ve VEFALI OLUN”
Daha sonra öğrenci ve öğretim üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği ‘Kariyerde Başarı ve Girişimcilik’ paneline geçildi. Turizmci Ahmet Çelik, öğrencilere ne iş yaparlarsa yapsınlar akademik ruh ve paylaşımcı yaklaşımla hareket ederek örnek olmalarını tavsiye edip şunları söyledi; “Eğer paylaşmazsanız ve geride iz bırakmazsanız kısacası örnek olmazsanız, yaptıklarınızı hiçbir kıymeti yoktur. Çünkü tamamı bugün var, yarın yok. Bir diğer önemli hayat felsefesi bence; vefadır. Ne kadar başarılı olursanız olun, ne kadar zengin olursanız olun mutlaka sizinle bu yolda yürüyen arkadaşlar var. Mesai arkadaşınız var, üniversitede hocanız var, patronunuz, işvereniniz var. Mutlaka hayatınızda her zaman o insanlara vefa gösterin. Sizi doğuran, büyüten, yetiştiren o şehre ve ülkeye vefa borcunuzu samimi bir şekilde ödemelisiniz. Vefayı her zaman önemli bir felsefe olarak mutlaka hayatınızda bulundurmalısınız.”
 
“YAPTIĞIMIZ HİÇBİR İŞ SIRADAN OLMAMASI LAZIM”
“Ne yaparsanız yapın sevgiyle yapın” diyerek sözlerine başlayan panelin diğer konuşmacı turizmci ismi Armağan Aydeğer ise; “Gerçekten sevdiğiniz işi yapıyorsanız, orada artık başarı kaçınılmaz bir durum olarak karşınıza çıkacaktır. Dolayısıyla bizim burada yaptığımız çalışmaların özünde en önemlisi yaptığımız işe saygı duymamız ve işimize olan sevgimiz. Bu işin aslında en önemli yapı taşları bunlardır diyebilirim” dedi. Aydeğer, GTP (Global Travel Planner ) Turizm A.Ş.’de ortağı oldukları Ahmet Çelik ile 2014 yılı Nisan ayının kendileri için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Bu tarihte biz üç arkadaş olarak bir yolculuğa çıkmaya karar verdik. Bu yolculuğumuzun temelinde de şu vardı; Bugüne kadar bir şeyler yapmış ve ticari olarak bir yerlere gelmişti. Ama bu saatten sonra öyle bir şeyler yapalım ki artık yaptığımız şeyler yaşadığımız insanlara daha fazla değer üretmeye başlasın ve bizden sonra devam etsin, yani sürdürülebilir olsun diye düşündük. Ne yaparsak attığımız her adım bizi takip eden, bizimle birlikte daha sonra konuşacak olan insanlara göstereceğimiz şeylere örnek olsun istedik ve GTP Turizm A.Ş.’ye kurduk. Üçümüz bir araya gelerek bir Anayasa ürettik kendimiz için ve dedik ki; yaptığımız hiçbir iş sıradan olmaması lazım. Piyasada var olan bir ürünün benzerini yapmamalıyız diyerek yola çıktık” diye konuştu.
 
Panelin sonunda öğrenciler Çelik ve Aydeğer’e merak ettikleri konular hakkında sorular yöneltti. ÇOMÜ Kariyer ve İnovasyon Topluluğu Başkanı İlker Dikmen panelie konuşmacı olarak katılan turizmcilere plaket verdi.
 
Haber: Ersan KÜÇÜKKURU
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.