Reklam

Sağlık Sen’den Ezine Devlet Hastanesi açıklaması; “Sağduyudan Uzak İdareciler”

Çanakkale Sağlık Sen Şubesi yaptığı yazılı açıklamada; Ezine Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının sorunlarının her geçen gün arttığını iddia etti.

5204
Sağlık Sen’den Ezine Devlet Hastanesi açıklaması; “Sağduyudan Uzak İdareciler”

Yetersiz sayıda sağlık çalışanı ile yüksek performans bekleyen hastane idarecilerinin çalışanların sorunlarını görmezden, duymazdan geldiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Ameliyat olup daha tam sıhhat hali sağlanmadan nöbet tutan, babası kanser gibi bir hastalıkla mücadele ederken babasının kontrollerini yaptırmak için izin alamayan yada bakıcısı bırakıp gidince çocukla çalışmak zorunda kalan idareci gördünüz mü? Tabi ki hayır!! Ama sağlık çalışanlarına tüm bu sorunları ile insani yaklaşımlardan uzak adeta bir robot gibi davranan idarecileri çok gördük. Senelik izinleri dahil kullandırılmıyor. 3-4 sağlık çalışanının yapması gereken iş gücü 1 kişi üzerinden dönüyor. Gün aşırı tutulan nöbetler aile hayatını gasp etmiş ve sosyal hayatı bitirmiş durumda. Yapılan uygulamalarda yataklı tedavi kurumlar yönetmeliği de hak getire. Çanakkale’de yaptığımız saha çalışmalarında birinci sırada Ezine gelse de başka hastanelerimizde de bu tür yaklaşımlar maalesef mevcut. Tedavisini yaptığı hastasının yanında yada hasta yakının yanında çalışanı azarlayan, küçük düşürücü, rencide edici söylemlerde bulunup, inciten idareciler var. İdareciler diyoruz ama bunların arasında müdür yardımcılığı görevi yapan ama demek ki verilen görevi idrak edemeyip kendini hastane sahibi gören kişiler de var.

“KOLTUĞA OTURUNCA BAŞKA BİR GÖZLÜK TAKMAK, BU KADAR VEBAL ALMAK, NEDEN?”

Sayın idareciler dışardan bakınca mükemmel görünüyorsunuz. Unutmayın bugün idarecisiniz ama yarın belki servislerde yine beraber çalışacağınız hastane çalışanları olacak. Koltuğa oturunca başka bir gözlük takmak, bu kadar vebal almak, neden? Sağlık sisteminin lokomotifi olan, her türlü yükü omuzlayan, görevi dışında birçok iş beklenen (sekreter vs.) sağlık çalışanlarının sorunlarına duyarsız kalmak bir süre sonra verilen hizmette kalitenin düşmesine yol açmayacak mı? Sağlık çalışanının tükenmişliğine, çaresizliğine neden olmakla elinize ne geçiyor? Ezine Devlet Hastanesi idarecilerini sağduyuya davet ediyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi önce çalışanlara uygulanmalı ki gece gündüz 7/24 özveri ile çalışanın emeği, hizmeti karşılığını bulsun. Yaşanan bu sıkıntıların birebir takipçisi olacağız. Demek ki sıkıntıları sözlü olarak konuşmak çözüm getirmiyor, kim ne derse desin biz bildiğimizi yaparız diyen, samimiyetten uzak bir anlayış hakim. Bizde yetkili sendika Sağlık Sen olarak idarecilere sesleniyoruz; çalışanlara tepeden bakmayın, samimiyete beraber çalıştığınız insanlardan başlayın. Tüm bu sıkıntıları hatta daha fazlasını kamuoyu ve yetkili merciler ile paylaşacağız ve her türlü mücadeleye çalışan arkadaşlarımızla birlikte varız. Sağlık çalışanları yalnız değildir.”
 


Kaynak: Haber Merkezi

Etiketler; #sağlık #sen
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sağlıkçı1230 - 07.05.2019 23:50:23
Haberi okudum şaşkınlıktan ağzım açık kaldı.idareciler çalışanlara tepeden bakıyormuş. samimiyetsizmiş personele zulüm yapıyormuş azarlayıp bağırıp çağırıyormuş kimseye izin vermiyormuş personele robot gibi davranıyormuş vs vs. Yıllardır hastane çalışanıyım. bunu yazanların kafası mı güzel gözü mü kör yoksa Burası başka hastane mi hala anlamadım.
Avatar
sendikacı1227 - 06.05.2019 00:44:25
Dedikodulardan duyduklarını sorgulamadan doğrulamadan derleyip haber yaptırmayı sendikacılık zannetmişler…Çok yazık… Sonu başarıya giden, iftira dahil her yolu mübah olarak gören gözlerin ettiği kılavuzluğun sonucu muhakkak başarısızlık olacaktır.
Avatar
Sendikasiz1225 - 03.05.2019 19:11:12
Saglik Sen nin bu yaptigi hiç dogru gelmedi bana. Personel yetersizligi, idareler personel isteyip müdürlük vermezse nasil çözülsün. Ilçe ve toplum sagliklarda saglik personeli yigmasin versin hastanelere bakin nasil rahatlar hastaneler. Müdürlükte de ayni keza. Ezine idaresi bir çok konuda da izin konusunda da anlayişli bence. Saglik Sen oy kaygisina mi düştü ne?
Avatar
Limona1224 - 03.05.2019 08:05:13
Vay anam vay ezine fakültemiz ne hallere düşmüş
Avatar
soru yorum222 - 01.05.2019 00:17:04
Sağlık-Sen’in çok sayıda üye kaybettiği bir zamanda sendikanın kendisini hatırlatma, etkinlik arttırma gayreti olmasın bu yazılı açıklamanın sebebi?
Torpilli üyelerinin tayinini ilçeden il merkezindeki hastanelere aldırmak için yetkililere baskı yapan sendikacılar yüzünden hastanede kişi başına düşen iş yükü artmış olabilir mi?
Avatar
sağlıkcı221 - 30.04.2019 21:06:57
Böyle başa böyle tarak. Ne bekleniyor ki Bir yanlarında Milletinvekiliyim diyen diğer yanında menz...... diyen. Kandırıldık dersiniz olur biter. Sonra ÜLKÜÇÜLER nerede diye bağırırsınız.