Reklam

“Çanakkale’de son derece başarılı olduğumuzu düşünüyoruz”

2019 yerel seçimlerin ardından Çanakkale genelinde kazandıkları başarı ile Millet İttifakı partileri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti il yönetimleri birbirlerine olan desteklerini açıklamaya devam ediyor.

811
“Çanakkale’de son derece başarılı olduğumuzu düşünüyoruz”


2019 yerel seçimlerin ardından Çanakkale genelinde kazandıkları başarı ile Millet İttifakı partileri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti il yönetimleri birbirlerine olan desteklerini açıklamaya devam ediyor. İYİ Parti İl Yönetimi, CHP il başkanlığına yaptığı ziyaret ile bundan sonraki süreçlerde çalışmalarına ortak bir şekilde devam edeceklerini açıkladı. 

CHP İl binasında yapılan ziyarette İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz ve meclis üyelerini; CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP YSK üyesi Serdar Soydan, CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Erdal Gezen, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan karşıladı. Ziyarette yapılan konuşmalar şu şekilde gerçekleşti; 

“İYİ PARTİ İLE BİRLİKTE ORTAK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Bugün burada, bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde seçimden sonra İYİ Parti’yi ziyarete gittik. Onlar da iadeyi ziyarette bulundular. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Ülkemiz 17 yıldan beri AKP iktidarı ve tek adam yönetimi sonucunda cumhuriyet tarihinin en zor günlerini, en karanlık günlerini hem iktisadi ekonomik olarak hem de siyasi olarak yaşamakta, yaşıyordu. Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri’nde Türkiye’nin geleceğini düşünerek kendimiz ne olacağız demeden, bu ülkenin istikbali için, bu ülkenin yarınları için çocuklarımızın geleceği için bir millet ittifakı oluşturuldu. Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nden oluşan bu ittifak, daha sonra yerel seçimlerde de sürdürüldü. Dolayısıyla ben bu ittifakın tekrar yerel seçimde sürdürülmesini sağlayan iki büyük devlet adamına, iki büyük genel başkana, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bu ittifakın Çanakkale’de sürmesini ve sürdürülmesi için çaba sağlayan iki genel başkan yardımcısı Sayın Rıdvan Uz’a ve Sayın Muharrem Erkek’e de teşekkür ediyorum. Yine Çanakkale’de il başkanlıkları düzeyinde yapılan görüşmelerin sürdürülmesi, ilçe başkanlıkları düzeyinde görüşmelerin sürdürülmesinde, belde başkanlıkları düzeyinde bu işlerin sürdürülmesi noktasında büyük emek veren, katkı veren tüm yönetici arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu yerel seçimlerde klasik belediye başkanlığı, il genel meclis üyeliği, belediye meclis üyeliği seçimlerinin ötesinde, ülkenin içinde bulunduğu şartlara, koşullara dur demek için fırsattı. Bu fırsatı halkımız, milletimiz gayet güzel iyi değerlendirdi ve mevcut iktidara gereken dersi, gereken uyarıyı yaptı. Bir mesaj verdi, ‘Sizin gittiğiniz yol, doğru yol değil. Ya kendinize çeki düzen verin yoksa sonraki süreçte bütün sorumluluk sizlere aittir diye’ gerekli uyarısını yaptı. Biz Millet İttifakı olarak bizim öncelikli görev alanımız Çanakkale’de son derece başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Beraber girdiğimiz seçimlerin hepsinde, her yerde yüzde 50’nin üzerinde oy aldık. Dolayısıyla yerel yönetimlerde iktidar olduk. Yine Çanakkale’de biz bu ittifakın sonucunda güzel işler oldu. Bundan sonra da yine İYİ Parti ile birlikte bizlere görev verdikleri yerde ortak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Halkımızın refahı içerisinde olmasını, yaşam kalitesini sürdürmesi için gerekli çalışmaları yapacağız. Bu arada tabi İstanbul’da da sonuçların artık açıklanması, mazbatanın verilmesinden sonra Çanakkale’de olduğu gibi tüm Türkiye’de burada da olduğu gibi yüzler gülmeye başladı.  Burada İstanbul’un alınmasında ki birçok yerlerde alındı, İYİ Parti ile yapılan iktidarın çok büyük önemi vardı. Türkiye için hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu. 

“ÇANAKKALE’NİN O GÜZEL HAVASINI YAKALADIĞIMIZA İNANIYORUM”
İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “ Gerçekten güzel bir işbirliği noktasında, her iki partimizin lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde biz de Çanakkale’de güzel bir birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık. Çanakkale’de bayram yaşattık. İstanbul’da da bir bayram yaşattılar. Bu konuda genel başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Çanakkale’de de bizim il başkanlığımız ile beraber birlikteliğimizi hiç bozmadan Çanakkale’nin o güzel havasını yakaladığımıza inanıyorum. Daha da güzel olabilirdi ama maalesef biz Lapseki ve Biga için üzülüyoruz. Bunları kazansaydık daha farklı olacaktı. AK Parti’nin Çanakkale’de yıkımı olacaktı tamamen. Bunun için üzülüyoruz ama burada yine de Cumhuriyet Halk Partisi yönetim kurulu ve İYİ Parti yönetim kurulu arkadaşlarımıza, ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkesi saygıyla selamlıyorum” dedi. 

“BU ATMOSFERİN İKTİDAR ADINA BİR DERS NİTELİĞİ TAŞIDIĞINA EMİNİZ”
İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, “Bu sürecin sonunda Çanakkale’de iş bitti ama Türkiye’nin bazı yerlerindeki problemlerden mütevellit bizler de Ankara’daydık. Özlemişiz. Ankara’da bulunduğumuz süre boyunca İstanbul’u yakından takip etmek adına Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi, 40 tane GİK üyesi arkadaşımızı, 28 milletvekili arkadaşımızı sandık görevi ve işi takip etme adına İstanbul’da görevlendirmişlerdi. Netice itibari ile seçim öncesindeki işbirliği seçimden sonra de devam edeceğini beyan etmiştik söylemimizde. Bu ülke için kaçınılmaz bir şey demiştik ve bunun gerekliliği olarak da hep birlikte devam ediyoruz. Bu devamın neticesinde de İstanbul’da hep bir vatandaşımızın hakkını gözetmek kollamak suretiyle İstanbul Belediye Başkanlığı’nda Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu Bey’in almasıyla mutlu ve sevinçli bir şekilde Çanakkale’mize döndük. Çanakkale’de de hızlı bir şekilde tüm Millet İttifakı’nın belediye başkanlarını ve teşkilatlarımızı biz İYİ Parti il başkanı, ilçe başkanı, gençlik kolları başkanı ve meclis üyelerimizi ziyaret ettik. Bugün de il başkanlığımızı ziyaretteyiz. Tabi ki Çanakkale’deki bu atmosferin iktidar adına bir ders niteliği taşıdığına eminiz. 7 tane ilçe belediyeleri 4’e düştü. Bu 4 belediye ile ilgili kendi üzerlerine alındığı bir sorumluluk yok. Üzerlerine bir sorumluluk almıyorlar. Başarıda herkes başarıyı paylaşıyor ama mağlubiyette de yine bunu yok sayarak dün itibari ile hem Cumhuriyet Halk Partisi’ne hem İYİ Parti’ye sataşmalar, iktidar partisi milletvekili tarafından Çanakkale’de devam ediyor. Ama biz bunlara asla kulak asmıyoruz. Biz bundan sonra baktığımız bu birlikteliğin Türkiye’yi daha ileri demokrasiye taşıyacak, parlamenter sistem geri dönüşün yolunu açan bu büyükşehir belediye sonuçları ve il sonuçlarından sonra bu noktada hep beraber mücadelemize devam edeceğimizi beyan etmek üzere de buradayız. Seçildikten sonra da gerek Kepez Belediye Başkanı’mdan başlamak üzere tüm Millet İttifakı’nın gerek Cumhuriyet Halk Partisi gerek İYİ Partili olsun, belediye başkanlarımızın karşılıklı anlayışı, karşılıklı hoşgörüsü, belediyede meclis üyeliklerinde, arkadaşlarımıza sağladıkları verdikleri güvenden dolayı da bir teşekkürü borç biliyoruz. Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi il başkanımla, Kepez Belediye Başkanımla, meclis üyelerimle burada olmaktan son derece memnunuz” ifadelerinde bulundu. 

“İKTİDAR BİR KERE DAHA SINIFTA KALMIŞTIR”
CHP YSK üyesi Serdar Soydan, “Bu seçimlerde bazı yalanlar ortaya çıktı ve bazı gerçekleri hep beraber ortaya koymuş olduk. Bu seçimde bir ittifak yaptık, bundan önceki seçimlerde olduğu gibi. Millet İttifakı yaptık. Özellikle seçimlerden sonra geldiğimizden günden geriye bakarsak bu ittifakın teröristlerin işbirliği yaptığı bir ittifak değil. Bu ittifakın bir zillet ittifakı değil. Bu ittifakın yüreğinde Atatürk sevgisi, elinde Türk Bayrağı taşıyan milletin ittifakı olduğu ortaya çıkmıştır. İktidar bir kere daha sınıfta kalmıştır bu konuda. Özellikle İstanbul’da yaşanan olaylar, hem bizleri üzmüştür hem gerçekten Türkiye’yi daha gülünç duruma düşürmüştür. Utanılır hale getirmiştir. Seçimlere itiraz etmek elbette ki herkesin demokratik hakkıdır. Seçimlere niye itiraz ettiler, özellikle İstanbul’daki seçimlere? Oylar tekrar sayılsın diye. Oyların sayılmasını isteyen insanlar, oyların sayılmaması için ellerinden geleni yaptılar ama her gün gerçekler ortaya çıkıyor. Hani dediler ya beka sorunu diye. Biz beka sorununun şimdi ne olduğunu daha iyi anladık. Beka sorunu nedir, milletin cebinden parayı alıp belediye kanalıyla Suriyelilere aktarmaktır. Bunu Bolu belediye başkanımız sevgili kardeşim Tanju ortaya çıkardı. Tabi yardımı kesti, hükümetin tavrını gördük. Neydi başka beka sorunu? Sadece Ankara Belediyesi’nden 34 bin kişinin, 34 bin tane AK Partilinin çalışmadan milletin parasını çaldığı ortaya çıktı. Demek ki beka sorunu buymuş. İstanbul’da kaç kişinin çıkacağını bilmiyoruz ama bir tane önemli insan çıktı. İstanbul Belediyesi’nin özel araba verdiği, özel şoför tuttuğu, bir dönem dinimizle alay eden, ‘bakara makara’ diyen Egemen Bağış’ın İstanbul Belediyesi’nden geçindiği ortaya çıktı. Demek ki bunların beka sorunu dediği, milletin parasını çalma sorunuymuş. Artık beka sorunu onların anlayışıyla, bizim gözümüzle onların o beka sorunu bitmiştir. Artık Türkiye’de gerçekten çok güzel günler bizi bekliyor. Tabi bu ittifakla biz bugünlere geldik ama bundan sonra bu ittifakla gerçekten Türkiye’yi layık olduğu yere taşıyacağız. Bizim ihtiyacımız olan parlamenter sistemdir, bizim amacımız demokrasidir” diye konuştu. 

“ÇOĞUNLUK BİZDE”
CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Erdal Gezen,  “Biz Mart ayında İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak gerek örgütler, gerekse belediye meclis üyeleri olarak mükemmel bir çalışma sergiledik, ortak bir çalışma sergiledik. Omuz omuza bu yapmış olduğumuz çalışmanın meyvesini de 31 Mart’ta Çanakkale Belediye meclisine her iki parti adına 22 tane belediye meclis üyesi kazanımıyla girdik. Çoğunluk bizde. Şu anda belediye meclisimizde Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti ortaklığı kente hizmet ve belediye meclisi çalışma esasları bazında devam edeceğine inanıyorum. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte bizler İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi kente hizmet boyutunda iş birliğine devam edeceğiz” dedi.

“KEPEZ’DE GERÇEKTEN HERKESİN YÜZÜ GÜLÜYOR”
Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, “Millet İttifakı olarak Kepez’de seçim çalışmalarında birlikte güzel bir netince elde ettik. Çalışmalarımızı kâh İYİ Parti başkanlığında kâh CHP başkanlığında sürdürdük. En önemlisi Kepez’de huzuru ve barışı tekrar birlikte tesis ettiğimizi düşünüyorum. Kepez’de gerçekten herkesin yüzü gülüyor. Seçim boyunca gerçekten çok konuştuk artık hizmet etmenin zamanı geldiğini düşünüyorum. Halkımıza en güzel hizmet etme sözümüzü yerine getireceğimizi belirtmek istiyorum” ifadelerinde bulundu.

Gizem Tuğçe BAYHAN


Etiketler; #çanakkale
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.