Beyaz Bayraklı ve Beslenme Dostu Okullar artıyor

Çanakkale'de “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul”  sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

3224
Beyaz Bayraklı ve Beslenme Dostu Okullar artıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” iş birliği protokolü kapsamında Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünce sertifika dağıtımı gerçekleştirildi.
 
Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelinde 15 okula “Beyaz Bayrak” sertifikası verilerek toplam 61 okul “Beyaz Bayrak” sertifikasına, 8 okula da “Beslenme Dostu Okul” sertifikası verilerek toplam 30 okul “Beslenme Dostu Okul” sertifikasına sahip oldu.
 
Vali Yardımcısı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Akbaş, İl Sağlık Müdürlüğü Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Mücella Ulus, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Ümmühan Kahyaoğlu, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Sibel Topaloğlu ve okul/kurum müdürlerinin katılımlarıyla, Çanakkale Bilim Sanat Merkezinde, “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul”  sertifika dağıtım töreni düzenlendi.
 
Törende, İl Sağlık Müdürlüğü Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Mücella Ulus, “Beyaz Bayrak” protokolü sunumunu, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Sibel Topaloğlu ise “Beslenme Dostu Okullar” programı sunumu icra etti.
Akabinde, Vali Yardımcısı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Ümmühan Kahyaoğlu günün önemini ifade eden birer konuşma gerçekleştirdiler.
 
Tören, Vali Yardımcısı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı tarafından “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanan okullara sertifikalarının verilmesiyle son buldu.
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.