Günübirlik geçişlere günübirlik Gestcard...

Çanakkale Boğazı ve adalar hattında deniz ulaşımız sağlayan Gestaş A.Ş., Gestcard uygulamasına ‘günübirlik’ özelliğini ilave ederek araçlı geçiş fiyatlarında indirim avantajı sağlayacak.

1193 0
Günübirlik geçişlere günübirlik Gestcard...

Konuya ilişkin Gestaş A.Ş.’den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bilindiği üzere 15.09.2017 Cuma günü saat 00:00'dan itibaren geçerli olmak üzere Boğaz Hattı ile Gökçeada ve Bozcaada hattımızda araçlı geçişler için ücret tarifemizde değişikliğe gidilmiştir. Seferlerimizde yaklaşık 3 yıldır aynı fiyat tarifesi uygulanmaktadır. 3 yılın ardından bazı araç tiplerinde ve günübirlik araç promosyon uygulamasında yapılan bilet fiyat güncellemesi sonrası; taşınılan yolcu ve araç gelirleri toplamına bakıldığında; yapılan güncelleme ortalamada %12'ye karşılık gelmektedir. Çanakkale halkının (işçinin, memurun, asgari ücretli çalışanların ve öğrencilerin) yoğunlukla kullandığı yaya geçişlerinde herhangi bir fiyat değişikliği olmamıştır. 3 yıldır fiyat değişikliği yapılmamasına rağmen yaya yolcu fiyatları yine değişmemiştir. (Tam yaya yolcu 3 TL, Gestcardlı yaya yolcu 2 TL, 65 yaş üstü yaya yolcu 1.5 TL, öğrenci yaya yolcu 1 TL). Yıllık 3 milyon 200 bin yaya geçişi (2 milyon 100 bin tam, 1 milyon 100 bin öğrenci) gerçekleşirken; promosyon olarak uyguladığımız günübirlik araç geçiş kullanımı yılda sadece 90 bin adettir. Bu rakamlar, Çanakkale halkının boğazı yaya olarak geçmeyi tercih ettiğini yansıtmaktadır. Canakkale-Kilitbahir hattında günübirlik araç promosyon geçiş uygulamasını kullanan araç sayısı, hatlarımızı kullanan toplam araç geçiş sayılarımızın sadece %3'lük dilimini oluşturmaktadır. (2016 yılı verilerine göre) Otomobil cinsi geçişlerde, Boğaz hattı, Gökçeada ve Bozcaada hatlarında sadece 5 TL'lik bir güncellemeye gidilmiş, bazı araç tiplerinde ve günübirlik araç promosyon uygulamasında da bilet fiyat güncellemesi yapılmıştır. Tekrar vurgulamak isteriz ki, yapılan fiyat artışında oran %12'ye karşılık gelmektedir.
 
Yeni kampanya! Günübirlik Geçişlere Günübirlik GESTCARD
Boğaz ve adalar hattında yolcularımıza sunduğumuz GESTCARD ile geçiş kampanyamız, ön ödemeli %15, avans ödemeli %10 indirim avantajıyla devam etmektedir. Ayrıca GESTAŞ olarak GESTCARDlara yeni ‘GÜNÜBİRLİK' kartımızı da ekleyerek ürün gamını genişletmiş bulunmaktayız. Plakaya tanımlı bu yeni GÜNÜBİRLİK GESTCARD ile yolcularımız, 2 Ekim Pazartesi gününden itibaren Boğaz hattında günübirlik geçişlerde %10 avantaj sağlayacaktır. En az 10 geçişlik yükleme şartı olan GÜNÜBİRLİK GESTCARDlar ile günübirlik geçiş ücretinde günde 4.5 TL fiyat indirimi söz konusudur. Boğaz hattında günübirlik geçişleri kullanan yolcularımız, ruhsat ve kimlikleriyle Genel Merkezimize başvurarak günübirlik GESTCARDlarına sahip olabilecekler.
 
Gestcard'ın Avantajları Artacak
26 bin araçlı GESTCARD kullanıcısı, yılda 365 bin adet araç geçişi yapmaktadır. GESTCARD kullanımı, bizlere Çanakkale halkının geçişlerinde GESTCARD'ı tercih ettiğini ve GESTCARD'ı önemli bir avantaj olarak gördüğünü göstermektedir. İlerleyen günlerde hizmete sunmayı düşündüğümüz farklı GESTCARD çeşitleriyle yolcularımıza farklı avantajlar sağlamayı planlamaktayız.”
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Osman Abacıoğlu205 - 1.10.2017 10:29:09
Zira herkesin bir günde işi bitmeyip diğer şehirlere 2-3 gün olarakta gidenleri düşünerek günü birlik olmayan kart vererek hem indirimli hemde uzun süreli geçiş kolaylığı sağlayabilirsiniz
Avatar
Ali Osman204 - 1.10.2017 10:26:52
Gestaşta artık kendini geliştirmeli mesela İstanbulda İDO nun uyguladığı geliş-gidiş (günlük olmayan) kartları yaparak indirimli uygulayabilir.