30 yıllık Kâbus…. 30 Mart 2014 te sona eriyor..!!!

Admin 31 Ocak 2014 0
30 yıllık Kâbus…. 30 Mart 2014 te sona eriyor..!!!

Evet yanlış duymadınız, 30 yıllık kâbus artık 30 Mart 2014 akşamı sona eriyor. Çanakkale ve Çanakkale’de yaşayanlar yerel yönetimden çektiğini hiç bir şeyden çekmediler. Müflis tüccar  eski defterleri  karıştırmış derler ya, biz de maziye dönüp, son 30 yılın muhasebesini yaptığımızda dünyanın tanıdığı bu güzel şehrimizin, yani dünya şehrinin hiçte hak etmediği bir yerde olduğunu görüyoruz. Hep şapkasının önüne bakan bir CHP klasiği yönetiminin başarılı olmadığı âşikardır. 76 yılını CHP li belediye başkanları ile hebâ eden Çanakkale artık geleceğe umutla bakmayı, hedeflerinin büyük, işsizliğin minimum seviyeye inmeyi hedefleyen bir yönetimin iş başına gelmesini, önüne bakmayı rafa kaldırıp, onlarca (km) yi görebilen yöneticisini bekliyor. Sanıyorum, bu beklentilerinde de sonuna kadar haklılık payı var. Usandı artık Kazdağlarını maske yapıp siyasi malzeme yapanlardan, usandı artık sempati görünmek adına sadece seçime bir adım kala, zaman diliminde halka şirinlik oyunları sergileyen siyasetçilerden, hala 1922 de ki yaşam biçimini, çağa ayak uydurmakta zorlanan ucuz siyaset varyasyonları yapanlardan. Yakasını kurtarmak için değişimin zarûri olduğunu gördü, artık Çanakkaleli. Onun için AK-Parti’nin hizmet kervanına katılmayı kendisine şiar edindi.  Başta CHP ve diğer muhalefetin, projesiz, plansız sadece hükümetin icraat’larını tenkid etme anlayışı sıktı artık insanlarımızı. Halkımız kendi geleceğini, çocuklarını, torunlarını, yaşlılarını, engellilerini düşünüyor artık. Onun için bu kısa zaman da Çanakkale’de AK- Parti adayı Mehmet Daniş’e büyük bir teveccüh var.

          DANİŞ’in çok işleri başaracağından emin olmalılar ki her mahallede, gittiği her yerde yüzlerce insanın sevgisi ile muhabbeti ile karşılanıyor. Ona dokunmak, bir resim karesinde sayın Daniş’le birlikte görünmek insanlarımızı mutlu ediyor. İnanıyor ve güveniyorlar. Daniş ile birlikte olup yan yana geldiklerinde, çok kişinin candan itiraflarını gördüm. Kendimizi sayın Başbakanımız’ın yanında gibi hissediyor cümleleri, hizmete susamışlığın bir göstergesi olarak algılanmalıdır. Her siyasi görüşten büyük destek olan sayın Daniş’in bu seçimi kazanamaması sürpriz olur.

         Elbette ki bu çalışmalarda kendisi yalnız değil, arkasında güçlü bir teşkilat var. İl başkanının, İlçe başkanının, Kadın kolları başkanının, Gençlik kolları başkanının ekip çalışmaları çok üst düzeyde birlik ve beraberliğin adeta bir sanat eseri örneğini, sergiledikleri de inkâr edilemez. Ayrıca Mahalle sorumlu başkan ve üyelerinin, Sandık sorumlu, başkan ve üyelerinin büyük çalışma âzimleri de gözden kaçmamaktadır. Yine tüm 11 ilçe Başkanları ve Merkez ilçe’nin hem kendi ilçeleri hem de Çanakkale’de seçimi kazanmak için kolları sıvamaları, bu işin ne kadar ciddiye alındığının bir göstergesi olur.

        Bugüne kadar Daniş’i yakından tanımayanlar onu yanlış anlamış olabilirler. 11 yıldır Milletvekili olarak büyük hizmetlere imza atan sayın Daniş’in halktan kopuk olduğunu sananlar aldanırlar. Çünkü gerçekten insanlar ile bire bir ilişkilerinde olsun, toplumun çeşitli katmanlarına, hitaplarında olsun çok başarılı olduğunu gördüğümüzü anlatmak zorundayım. Halk arasında bizim MEHMET söylemi de cuk diye yerli yerine oturdu sanıyorum.  Diyorum ki 30 yıllık kabus, 30 Mart 2014 akşamı sona eriyor.

Güle güle sayın Gökhan

 Hoş geldin bizim Mehmet.

 Saygılarımla…                                                                                                      M. Fevzi Evren

Yorum Yap »


+ 8 = onbeş